Skocz do zawartości
W dniu 15.05.24 od godz. 22:00 z powodu prac serwisowych po stronie hostingu forum będzie niedostępne kilka godz. Przepraszamy za utrudnienia. ×
Części Nissana - iParts.pl

Alternato do almery


Gość Fridem

Rekomendowane odpowiedzi

Witam poiadam nissana almere 2.0 D 97r i padł mi alternator dokładnie regulator napiecia czy jestem w stanie naprawic go sam .......czy jest gdzie jakis opis..??? a i mam jescze jedno pytanko czy może alternator do mojego nissana pasuje od jakiego innego modelu np od primery ...

prosze pomoc :cry:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość francuzik2

Witaj!

nie mam akurat doklądnych danych co do alternatora w Twoim autku , ale uważam ze jeżeli możesz go wymontować z autka to potem wystarczy aby sprawdził porządny warsztat elektryczny co mu dolega. Za sprawdzenie majątku nie stracisz a jak coś drobnego padło to jest szansa ze naprawić będa potrafili. Generalnie z innego autka może być pod warunkiem ze ma takie same parametry. Jedynie sprawdzić trzeba sposób mocowania. Pozdrawiam .Francuzik2 :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość pietia_pk

alternator.jpg

" Wymontowanie

Odłączyć akumulator od instalacji elektrycznej samochodu, następnie odłączyć od alternatora złącza przewodów elektrycznych.

Wymontować osłony termiczne kolektora wylotowego.

W wersjach z silnikiem wysokoprężnym typuCD20 (do marca 1996) od pompy podciśnienia odłączyć przewody podciśnienia.

Spuścić z układu chłodzenia część cieczychłodzącej, a następnie odłączyć górny elastyczny przewód cieczy chłodzącej.

Odczepić wiązkę przewodów elektrycznychi odsunąć te przewody bez rozłączania ich złączy.

W wersjach z klimatyzacją odsunąć przewodyczynnika chłodniczego uważając, aby ich nieuszkodzić.

W zależności od wersji odkręcić przeciwnakrętkę lub śrubę blokującą śrubę napinacza paska napędu alternatora i poluzować pasek

klinowy obracając śrubę regulacji naciągu paska

Zdjąć pasek klinowy z koła pasowego alternatora.

W zależności od wersji wykręcić przeciwnakrętkę lub śrubę blokującą napinacz oraz śrubędolnego mocowania alternatora.

Wyjąć alternator. W wersjach z silnikiem wysokoprężnym CD20, produkowanych do marca 1996,odłączyć pompę podciśnienia od alternatora.

 

Zamontowanie

W celu zamontowania alternatora należy wykonać czynności w kolejności odwrotnej do podanej podczas jego wymontowania, przestrzegając właściwych wartości naciągu paska klinowego i po napełnieniu cieczą chłodzącą odpowietrzając układ chłodzenia

 

Może coś pomoże :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no dzieki za rysuneczek jutro prubuje wyjac alternator i sie pobawie ale kurde jak przyjdzie kupic nowy alternator to 800zł he he dopiro co kupiłem te autko i aby dokładam........

Dzieki za pomoc .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Temat był już poruszany wielokrotnie na forum. Dotyczy wielu Nissanów (Sunny, Primiera,Almera) roczników 91-98; głównie z silnikami CD 20. W "Szukaj" wpisz hasło "alternator" i prześledź znalezione wątki. Jeśli nie znajdziesz tam poszukiwanych wiadomości daj znać. Coś się zawsze podpowie z "głowy" lub "praktyki".

Pzdr.

Tomasz_A

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...