Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Zbyt wysokie spalanie benzyna 4.0


andy1978
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Świeżo sprowadzony Pathfinder z 2011 roku benzyna 4.0 Spalanie w mieście przy spokojnej jeździe oscyluje w granicy 23 ltr./100 km. Opinie o spalaniu innych użytkowników są w granicy 18 ltr. Zastanawiam się czy coś ma wpływ na zwiększenie spalania. Ma początku był błąd przepływki ale zniknął. Może ktoś ma jakiś pomysł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przypachne katalizatory, zapieczony zacisk hamulcowy, uszkodzona przeplywka. Jeżeli swiecił się bląd to możliwe ze jest dalej uszkodzona. Jedź do elektronika i niech przemierzy przepływkę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hamulce ok. Były wymieniane klocki i tarcze, koła obracały się swobodnie. Auto ma przejechane 125000 km więc raczej to nie katalizatory. Sprawdzę przepływkę, podłączę pod kompa może jakiś błąd będzię. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
Godzinę temu, Sucks_one napisał:

Apsik ile wg Ciebie powinien wziąć benzyny na 100 km przy spokojnej jezdzie wokolo komina? 16 jest realne?

Nie jest. Jak nissan miał robiona regenerację ramy jeździłem volvo xc90 2.9 t6. Spokojna jazda wokół komina i jego spalanie wynosiło 19 -21 litrow benzyny. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, Sucks_one napisał:

Apsik ile wg Ciebie powinien wziąć benzyny na 100 km przy spokojnej jezdzie wokolo komina? 16 jest realne?

A ja uważam, że jest. Co prawda jeżdżę na gazie najczęściej, więc spalania benzyny nie kalkulowałem, ale można odjąć 10% i powinny być dobre liczby dla benzyny:

jazda spokojna podmiejska, lub trasa do 110km/h - 16l

spokojna miejska/podmiejska lub trasa do 130km/h - 18l

miejska lub szybka trasa - 20l

trasa z lawetą załadowaną (2.2t) - 26l

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
18 godzin temu, papa_bizkit napisał:

:D czyli mam się cieszyć jak mi navara wciąga gnoju 11L/100km w cyklu mieszanym

Oczywiscie kolega pisze ze 20 L LPG ;) więc w dalszym ciągu mniej niż Twoja Navara.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...