Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Błędy systemu rozpoznawania znaków drogowych TSR (J11B)


ra345
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Chciałbym zapytać czy Ktoś spotkał się z podobnym zjawiskiem. Kilka dni temu zauważyłem, że system rozpoznawania znaków drogowych błędnie podaje ograniczenie prędkości na obszarze zabudowanym, zamiast 50 podaje 60 km/h. I nie chodzi tu o rozpoznawanie kamerą, ale chyba o dane jakie pobiera z nawigacji. Dodam, że nie majstrowałem nic przy nawigacji, nic nie aktualizowałem. Jedyne co się działo przy samochodzie to miesiąc temu wymieniłem w ASO stacyjkę (mam taką na kluczyk).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

2 godziny temu, ra345 napisał:

I nie chodzi tu o rozpoznawanie kamerą, ale chyba o dane jakie pobiera z nawigacji.

Tak jest na pewno w mapach V6 (najnowszych do NC3 na 2021r)

Chyba błędny nadałeś tytuł wątku. Ograniczenia masz podawane z tego co zawiera mapa na karcie pamięci. Te jajca z ograniczeniami prędkości nie dotyczą tylko terenu zabudowanego. Sytuacja na drogach się zmienia, znaki są zmieniane, a aktualizacja tych i wielu innych elementów zawartych w mapie woła o pomstę do nieba. Najnowsze mapy V6 zawierają jeszcze w bazie atrapy fotoradarów po których od kilku lat już nawet ślady po słupach zarosły trawą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko fajnie, ale miesiąc temu ograniczenia prędkości były podawane przez system prawidłowo, a teraz źle, a nic nie było aktualizowane. Nie wiem czy mapy są te same, ale u mnie jest inny NC z aktualizacją po Wi-Fi lub USB. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Andrzej G napisał:

Chyba błędny nadałeś tytuł wątku. 

Teraz chyba dopiero załapałem o co Ci chodziło. Dlaczego uważasz że błędny tytuł ? System TSR opiera się na dwóch źródłach informacji - nawigacja (jeżeli jest) i kamera. Podstawą jest nawigacja, a jak kamera coś rozpozna to system to wyświetla. Tak więc to o czym pisałem to chyba błędy całego systemu. 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wersje softu bym sprawdził, może jest coś noweszego i będzie lepiej działać. Najnowsze jest z okolic połowy listopada.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, OsobaNN napisał:

Wersje softu bym sprawdził, może jest coś noweszego i będzie lepiej działać. Najnowsze jest z okolic połowy listopada.

No właśnie zaktualizowałem i najnowsza mapa, ale nie pomogło. Tylko, że ta samodzielna aktualizacja dotyczy samego Nissan Connect, a TSR ma chyba jakieś wewnętrzne oprogramowanie. Natomiast wczoraj przypomniałem sobie, że nawigacja sama z siebie wyświetla ograniczenia prędkości i włączyłem tą opcję. Okazało się, że na mapie nawigacji prawidłowo wyświetlane jest na terenie zabudowanym ograniczenie 50 km/h. Potestowałem też kamerę TSR i prawidłowo rozpoznaje znaki drogowe, w tym ograniczenia prędkości. A wczoraj jak jechałem przez miasto (małe kilkanaście tys.) to system TSR, co parę ulic wyświetlał na zmianę ograniczenie to 50 to 60 km/h. Chyba to już taki urok tego systemu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 11 miesięcy temu...

Ciekawi mnie czy problem został rozwiązany, w moim kupionym w2020r wartość krajowego ograniczenia prędkości jest 60km/h.

Pozdrawiam Andrzej

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie, problem nie został rozwiązany. Chciałem poruszyć temat w trakcie przeglądu, ale jak na złość w lokalizacji serwisu odczyty były prawidłowe i dałem spokój.

Pozdrawiam Andrzej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...