Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

błędy P1121, P1122, P2135


mfac
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Mam Qashquai J10, 1.6 114KM,   2008 rok, przebieg 140tys,km + LPG Stag. (założona przy 110tys.)

Niedawno była robiona poważna naprawa - regeneracja głowicy, wymiana zaworów, szlif bloku, panewki, pierścienie, rozrząd, łożyska w skrzyni itp. Wydałem mnóstwo forsy i po dwóch tygodniach silnik zwariował - nie reaguje na pedał gazu, gaśnie, trudno się odpala, albo sam wskakuje na 3500 obr. Wyskakują błędy P1122, P1121, P2135. Zaholowałem z powrotem do tego warsztatu, stwierdzili że przepustnicę trzeba wymienić. Oczywiście odpłatnie. Po wymianie przepustnicy było dobrze przez 12 godzin, potem usterki wróciły, warsztat rozłożył ręce - stwierdzili że już nic nie są w stanie zrobić, kazali szukać elektronika. Mam już dosyć tego złoma, ale jeździć czymś do pracy muszę. Dziś np. było wszystko ok, przejechał 2x po 6 km bez problemów, ale "check" dalej się świeci.

Czy ktoś z Was może miał takie usterki? Napiszcie proszę co może być przyczyną?

Usterki pojawiają się i znikają dość losowo, choć są pewne okoliczności sprzyjające:

- w ruchu miejskim wariuje częściej,

- kiedy przestaje reagować na pedał gazu, to obroty zostają na 1500, a po włączeniu biegu (1 lub wsteczny) gaśnie; nie można go potem z włączonym biegiem odpalić.

- kiedy zgaśnie i nie chce odpalić, to czasami pomaga wyjęcie kluczyka, zamknięcie i otwarcie zamka (7 na 10 przypadków)

- kiedy podczas jazdy przestał reagować na pedał  gazu (zimny silnik, jazda na benzynie) po automatycznym  przełączeniu na LPG usterka zanikła, znów wróciła komunikacja pedału z przepustnicą. 

Mam problem z warsztatami elektroniki samochodowej, ponieważ w promieniu 30 km od domu mam tylko 4, z których 3 nie chcą się podjąć naprawy, a w tym jednym chcieli kiedyś mnie oszukać (w Focusie była przebita cewka, a oni chcieli już komputer wymieniać) , a właściciel i robotnicy  nadal ci sami. 

Dalej od domu boję się jechać, a na lawetę mnie już nie stać :(

Poradźcie coś, proszę...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro działa na LPG, a na Pb są problemy, to spróbuj go uruchomić od razu na LPG (STAG ma taką awaryjną procedurę, miałem taki komputer) i zobacz czy silnik będzie wariował.

P1121/22 to błędy przepustnicy - robiłeś jej adaptację po remoncie silnika?

P2135 to również błąd napięcia [V] przepustnicy.

O tych kodach poczytasz w necie, jest dużo informacji.

Wysłane z mojego SM-G973F przy użyciu Tapatalka





Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Adaptacja była robiona 2 razy. Dziś na LPG też zgasł. Przez 4 dni robiłem nim krótki trasy, po 2x 4km, jeździł bez problemów. Dziś po pracy musiałem z dziećmi do lekarza pojechać ( z 10 km w obie strony) i w drodze powrotnej padł, jakieś 400 m od domu, tzn tylko obroty jałowe zostały, brak reakcji na gaz. Ale przed sobą miałem podjazd na wiadukt, więc bym nie podjechał. Po kilku minutach postoju i kilku próbach - odpalił jakby nigdy nic. Po weekendzie jestem umówiony w warsztacie. Mam obawy, bo 12 lat temu chcieli mnie w nim oszukać. Tylko że to jedyny warsztat, który wchodzi w grę. Sam potrafię wiele zrobić przy samochodach, z wymianą głowicy włącznie, ale z poważnej elektroniki samochodowej jestem słaby, mimo że kiedyś pracowałem jako automatyk przemysłowy.

Wysłane z mojego M2004J19C przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wygląda na to, że poszukiwania problemu należy ograniczyć do okolic przepustnicy, może czujnika położenia pedału gazu i może uda się naprawić.

Wysłane z mojego SM-G973F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Witam ponownie, od ostatniego wpisu problemu nie wyeliminowano, auto było 2 razy w znanym i polecanym w okolicy warsztacie elektroniki samochodowej. Wymieniono kompletny pedał gazu, załadowano nowe mapy LPG. Przez miesiąc był spokój,ale też przebiegi małe ( ok 600 km). Dwa dni temu problem się powtórzył, auto na warsztat ( ten sam). Elektronik tym razem stwierdził że.... czujnik klimy zakłóca komunikację z przepustnica!!! Odłączył, kazał jeździć i obserwować. Co sądzicie o tej hipotezie?

Wysłane z mojego M2004J19C przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

Nadal brak poprawy. Ostatni pobytów warsztacie- taka diagnoza,( pisownia oryginalna, wydruk z systemu) czyli to samo od 10- ciu miesiecy. 4 warsztaty sobie z tym nie poradziły. Wymieniona przepustnica kompletna, pedał gazu kompletny, sterownik sprawdzony na stanowisku diagnostycznym, wynik pozytywny. W losowych przypadkach przepustnica blokuje się w pozycji pełnego otwarcia. ( Po zamianie przepustnicy - to samo). Jestem załamany, bo auto nawet 50 km nie przejedzie, do innego miasta do warsztatu.844eb5ee2e665ea5b0773d254c26817d.jpg

Wysłane z mojego M2004J19C przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 11 miesięcy temu...

Nie wiem jak to ktoś diagnozował, ale jeśli P1122 jest razem z P1121 to należy najpierw rozwiązac problem z P1121 czyli siłownik sterowania przepustnicą --> A - siłownik nie działa prawidłowo z powodu usterki sprężyny B - kąt otwarcia zaworu przepustnicy w trybie awaryjnym poza zakresem zadanym C - ECM wykrywa ze zawór jest otwarty na stałe. Do każdego pkt jest procedura.

P0123 - problem z czujnikiem przepustnicy. Albo za niskei albo za wysoki poziom napięcia. Czyli albo przewody albo siłownik. Powiązane z P1121 i jak sie pojawia to w pierwszej kolejności P1121 trzeba rozwiązać.

P2135 - jak wyżej.

Czyli rozwiazanie problemu to P1121. Proste,ale nie każdy Ziutek i Zenek warsztatowy ogarnia i potem wymieniają pół samochodu i dalej nie działa.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...