Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Wymiana radia w E11


MarkII
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć, szukałem jakiegoś tematu współczesnego ale nie ma ich wiele. Zrobiłem reaserch i znalazłem filmik, jak kolo wykręca obudowę radia - czyli już wiem jak to zrobić - ale jak patrzę na te złącza, to nie wiem, czy trzeba robić jakieś przejściówki. 
Najpierw filmik:

A tutaj jakieś tanie radio z allegro z wejściem na USB i kamera cofania. 

https://allegro.pl/oferta/radio-1din-ekran-4-1-kamera-cofania-usb-bt-mp3-sd-8030238079?reco_id=63990b49-55ad-11ec-8072-40a6b758f620&sid=1147bbb04b955b96a226cab2e664258d9124ef0862320b2d7366fdd6604cf017

Na końcu oferty jest zdjęcie tyłu radia i właśnie tutaj mi coś nie pasuje. Bo u gościa od filmiku idzie jedno złącze kolorowe na górze i duża kwadratowa kostka niżej. Natomiast radio nowe ma wejście małe. Czy ktoś wie jaka przejściówka jest potrzebna, żeby to połączyć?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz radyjko 1 DIN ??? to kostki normalne ISO. W radyjku z aledrogo.pl też są zwykłe ISO. Jedna zasilanie, druga głośniki i ewentualnie sterowanie z kierownicy jak masz. Nie wiem czy to będzie obsługiwało sterowanie z kierownicy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedź. W ofercie tego radia z aledrogo akurat jest oddzielny pilot do zamontowania na kierownicy i widziałem, że na innych takich radiach jest tak samo. Wiadomo, że fabryczne ulokowanie sterowania jest najlepsze ale można zawsze jakoś po kombinować. Poszukałem zdjęcia i znalazłem tył radia.
6387d811-e9a9-403d-9bc7-39d230d6f12c.jpg

Czyli kable ISO idą do tych wejść na dole. A co idzie do kostki na górze?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślałem, że do pilota, ale niby bezprzewodowy. Zapytaj sprzedawce, na pewno odpisze.

Albo inny wariant ISO jak np w Hondzie, tam bywa 1 kostka od wszystkiego. Więc radyjko może mieć po prostu 2 standardy kostek ISO.

Edytowane przez M@reS
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 8.12.2021 o 18:11, MarkII napisał:

Dzięki za odpowiedź. W ofercie tego radia z aledrogo akurat jest oddzielny pilot do zamontowania na kierownicy i widziałem, że na innych takich radiach jest tak samo. Wiadomo, że fabryczne ulokowanie sterowania jest najlepsze ale można zawsze jakoś po kombinować. Poszukałem zdjęcia i znalazłem tył radia.
6387d811-e9a9-403d-9bc7-39d230d6f12c.jpg

Czyli kable ISO idą do tych wejść na dole. A co idzie do kostki na górze?

na górę  idą pewnie wtyki od kamery ,mikrofonu,aux .To jest tzw. Mini iso .Z radiem powinieneś dostać,a przynajmniej tak powinno być.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 11.12.2021 o 18:58, MisilYE napisał:

na górę  idą pewnie wtyki od kamery ,mikrofonu,aux .To jest tzw. Mini iso .Z radiem powinieneś dostać,a przynajmniej tak powinno być.

Dzięki za info. Najpierw muszę się upewnić, że nowe radio będzie pasowało w miejsce fabrycznego od frontu. Te współczesne mają możliwość podpięcia kamery cofania, a ja już ją mam w podświetleniu tablicy i ekran w schowku nad radiem. To teraz mógłbym przełączyć kamerę na ekran radia i byłoby miodio.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, a wygląda to w ten sposób. Obiektyw jest bardzo jasny i w nocy widać całkiem sporo. Nie wiem, czy jak obraz pójdzie na ekran radia, to będzie dobra widoczność, bo pewnie radio ma mniejszy ekran. Myślałem, żeby podobną kamerę dać na przód, żeby w nocy w deszczu ukryta gdzieś na dole pokazywała co się dzieje z przodu jak jest ciemno i deszcz pada. Widoczność w takich warunkach jest beznadziejna więc podgląd na ekranie trochę by pomógł.
 

kamera-dzien.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam przednią i w suche dni OK, w deszcz i tak nic nie widać :D. A czyszczenie z brudu matowi obiektyw, czyszczę na mokro :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 14.12.2021 o 18:17, MarkII napisał:

Tak, a wygląda to w ten sposób. Obiektyw jest bardzo jasny i w nocy widać całkiem sporo. Nie wiem, czy jak obraz pójdzie na ekran radia, to będzie dobra widoczność, bo pewnie radio ma mniejszy ekran. Myślałem, żeby podobną kamerę dać na przód, żeby w nocy w deszczu ukryta gdzieś na dole pokazywała co się dzieje z przodu jak jest ciemno i deszcz pada. Widoczność w takich warunkach jest beznadziejna więc podgląd na ekranie trochę by pomógł.
 

kamera-dzien.jpg

Daje się zamknąć klapka bez problemu? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja zakładałem do Note  2DIN z GMS i pasowało jak ulał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 14.12.2021 o 19:44, MisilYE napisał:

To dlaczego nie radio 2din ? 

Bo widoczność  na tym  1 din to będzie bardziej symboliczna.

Muszę się zastanowić na spokojnie w weekend, bo kupiłem kabel na DIN1. To 13 zł więc żaden wydatek ale radio 2DIN to już konieczność wymiany całego schowka.

22 godziny temu, mati_wlkp napisał:

Daje się zamknąć klapka bez problemu? 

Tak, to jest składany ekran więc po jego złożeniu klapka jeszcze z zapasem się zamyka. Panoramiczny-skladany-monitor-TFT-LCD.
pol_pl_PZ704-Panoramiczny-skladany-monit

Edytowane przez MarkII
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 15.12.2021 o 17:02, M@reS napisał:

Ja mam przednią i w suche dni OK, w deszcz i tak nic nie widać :D. A czyszczenie z brudu matowi obiektyw, czyszczę na mokro :(

Szukałem kamerki noktowizyjnej z ekranem i były ciekawe oferty w necie na portalach zagranicznych ale szybko sprzęt został wykupiony. Nie kosztował dużo. Szkoda, że termowizja jest taka droga, bo super byłoby mieć taki podgląd na drogę 😁

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 godzin temu, MarkII napisał:

Szukałem kamerki noktowizyjnej z ekranem i były ciekawe oferty w necie na portalach zagranicznych ale szybko sprzęt został wykupiony. Nie kosztował dużo. Szkoda, że termowizja jest taka droga, bo super byłoby mieć taki podgląd na drogę 😁

Próbowałem kiedyś NVision ale noktowizja to porażka. Owszem gadżet fajny bo faktycznie podbija światło i widać dużo więcej. Tyle, że w praktyce to zupełnie się nie sprawdza a co gorsze stwarza zagrożenie. Na ekranie 5 cali widać niewiele, żeby coś dostrzec trzeba chwilę patrzeć. Tak jakby mecz oglądać w trakcie jazdy, rzut okiem nic nie da, trzeba te 2-3 sekundy się gapić żeby zrozumieć co się na boisku dzieje. Tutaj jest tak samo, tracisz chwilę zanim ogarniesz jak wygląda pobocze, co przed tobą. A 2-3 sekundy to masz kilkadziesiąt metrów prawie bez żadnej kontroli. 

Raz tego użyłem w trasie, ponad 100km, 1,5h jazdy, byłem zmęczony jakbym jechał 6h a oczy wyprute na maksa. I co gorsze połowę drogi nie pamiętałem, dramat. Termowizja z zaznaczaniem obiektów - jak najbardziej. Nie koncentrujesz się wtedy na ekranie a podświetlenia obiektów automatycznie zwracają Twoją uwagę, to ma ogromny sens i pożytek. Tylko cena sprawia, że jest to mało popularne chociaż jakoś Peugeot za 7tyś potrafił to zrobić. Szkoda, że tylko Peugeot (pomijając premium) bo jakby była taka opcja w Qashqaiu to brałbym od razu.

Zaznaczanie ludzi/zwierząt to podstawa natomiast w noktowizji nie spotkałem się z taką opcją. Dlatego kasa w błoto, chyba że jesteś przemytnikiem i jeździsz bez świateł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, OPM napisał:

Zaznaczanie ludzi/zwierząt to podstawa natomiast w noktowizji nie spotkałem się z taką opcją. Dlatego kasa w błoto, chyba że jesteś przemytnikiem i jeździsz bez świateł.

No właśnie, noktowizor jest dla wojska na pustyni albo dla przemytników do łażenia nocą po lesie itp. Na drodze jest zbyt dużo źródeł światła. Chyba, żeby sobie zainstalować kamerę monitoringu na dachu, taką z 30 diodami podczerwieni 🤣
Peugeot to ma radar po prostu i computer tworzy wizualizację przestrzeni. Coś takiego jest mega.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...