Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Akumulator. Jaki?


graphia
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

No właśnie. Wg jednych informacji akumulator do E11 powinien mieć 175x175x207mm..... ale na aukcjach po zaznaczeniu modelu auta wyskakują mi akumulatory 175x190x207mmmm i teraz pojawia sie pytanie? Ma to znaczenie? (ten większy ma więcej Ah) :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Andrzej G
3 godziny temu, graphia napisał:

Wg jednych informacji akumulator do E11 powinien mieć 175x175x207mm..... ale na aukcjach po zaznaczeniu modelu auta wyskakują mi akumulatory 175x190x207mm

 TUTAJ   możesz precyzyjnie ustalić, jaki aku jest predefiniowany do konkretnego auta. Masz opcję szukania po VIN, jak również dłuższą, wybierając pojazd i model. 

... i nie pakuj do auta aku o większych pojemnościach niż predefiniowane, bo zarówno w zimie, jak i niezależnie od pory roku przy krótszych trasach, aku będzie ciągle niedoładowany.
Większy, nie znaczy lepszy :emot060: 

Dla ułatwienia w przypadku EXIDE, masz
dbc782d73694e2de6fa7f612c1a27299.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ładuj jak największy, no oczywiście że mógłby nie doładować, jak wstawisz taki z TIRa, o ile jeszcze wejdzie. Inne czynniki wpływają na niedoładowanie akumulatora, na pewno nie wielkość o kilkanaście amper, tym bardziej że z każdym rokiem pojemność akumulatora spada.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Akumulatory KOZAK. Nazwa zdecydowanie nie zachęca do zakupu, ale to prawdopodobnie polski wyrób. Po przeczytaniu kilku recenzji kupiłem na początku do starego Pajero 2,5D. Następnego zamotowałem do busa, a w zeszłym roku wylądował do Knotka. Nigdy nie miałem żadnych problemów z kręceniem rozrusznikiem w największe mrozy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym osobiście nie kupił, ale za marką stoi firma z 35 letnim doświadczeniem. Ale stronę internetową mają fatalną, wygląda to jak firma krzak z Chin, z resztą może produkcję w Chinach zlecają...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Andrzej G
Godzinę temu, tomkek1912 napisał:

Ja bym osobiście nie kupił, ale za marką stoi firma z 35 letnim doświadczeniem. Ale stronę internetową mają fatalną, wygląda to jak firma krzak z Chin, z resztą może produkcję w Chinach zlecają...

Jak byłem wymieniać aku w salonie fabrycznym Centry, to mnie trochę podszkolili. Okazuje się, że są u nas firmy/sklepy, które zamawiają u skośnookich (i nie tylko) akumulatory "no-name", a naklejki zamawiają w rodzimych firmach robiących tego typu rzeczy. Zdarza się, że możesz kupić aku czort wie skąd, oklejony jako np. Varta, etc. Pokazali mi też aku który przyniósł do nich klient do sprawdzenia ... w którym wg. "okleiny" zgadzała się tylko waga, bo część z płytami była o połowę mniejsza, a pod spodem w sposób nie budzący wątpliwości, była doklejona druga część wypełnieniona masą cementową, by waga była zgodna z parametrami aku. Poza wagą, gabarytami i wyglądem, chyba nic tam się nie zgadzało w stosunku do parametrów jakie powinien spełniać ten aku wg. specyfikacji. Gdybym tego nie widział  w życiu bym nie uwierzył. To był aku do motorówki, czy czegoś takiego, bo stosunkowo mały gabarytowo. Dla niedowiarków jest do obejrzenia w salonie fabrycznym Salon Firmowy Centra-EXIDE w Poznaniu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 19.12.2021 o 00:29, Andrzej G napisał:

Trzeba być naprawdę kozakiem, by się skusić na taki "markowy" wyrób :dribble:
Ale najwidoczniej miałeś farta :emot060:

 Dzisiaj w Jarocinie poranek z temperaturą -!7, auto zaparkowane na ulicy i najmniejszych problemów z rozruchem. Prędkość rozrusznika niemalże jak rozruch latem.  Może i fart ale życzę wszystkim by trafiali na takie Chińczyki.

Firmówki mnie już kilkakrotnie rozczarowały. W motocyklu (faktem jest że to stara Africa Twin) nie wytrzymują dłużej niż dwa lata.  Kontrolę napięcia ładowania mam na bieżąco za pomocą zamocowanego na stałe woltomierza. Przerwę w użytkowaniu  ma tylko gdy temperatura spada poniżej +5C, i "zimuje" w garażu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 13.12.2021 o 10:07, jusef19 napisał:

Witam, ja mam Jenox Gold, na razie działa ponad 4 lata bez problemu

A dolewałeś już do niego w czasie tej eksploatacji? Mam dobrą okazję na zakup kilku sztuk bo potrzebuję do swojej małej floty. Duże trasy robisz?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 godzin temu, Roke99 napisał:

A dolewałeś już do niego w czasie tej eksploatacji? Mam dobrą okazję na zakup kilku sztuk bo potrzebuję do swojej małej floty. Duże trasy robisz?

Cześć, nie dolewałem. Tam chyba nie ma korków łatwo dostępnych, więc ciężko dolać. Trasy krótkie, ok 15-20 km pon-pt, 3000-4000 km rocznie. Wcześniej miałem Almerę z nową Centrą i zdarzało się jej nie wstać w zimie. Tu raz miałem taką sytuację, ale tylko dlatego, że dawał znać że trzeba podładować, a odwlekałem temat

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
W dniu 31.12.2021 o 13:25, jusef19 napisał:

Cześć, nie dolewałem. Tam chyba nie ma korków łatwo dostępnych, więc ciężko dolać. Trasy krótkie, ok 15-20 km pon-pt, 3000-4000 km rocznie. Wcześniej miałem Almerę z nową Centrą i zdarzało się jej nie wstać w zimie. Tu raz miałem taką sytuację, ale tylko dlatego, że dawał znać że trzeba podładować, a odwlekałem temat

Doczytałem, że są korki w miarę dostępne ale dzięki za info. My będziemy raczej dłuższe trasy robić ale klamka zapadła. Kupujemy te jenoxy. Dam znać za jakiś czas :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 11 miesięcy temu...
W dniu 13.01.2022 o 20:41, Roke99 napisał:

Doczytałem, że są korki w miarę dostępne ale dzięki za info. My będziemy raczej dłuższe trasy robić ale klamka zapadła. Kupujemy te jenoxy. Dam znać za jakiś czas :)

No i wracam z updatem. Prawie rok jenoxów na karku, baaaardzo różne trasy i warunki użytkowania. Jak na razie nie sprawdzają się czarne scenariusze o których nie raz czytałem. Liczę, że dalej też tak będzie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...