Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Termometr wskazuje -40*C i check engine


piter1984
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich, wczoraj mój Qashqai II 1.6 dCi po przejechaniu kilku km zaczął wskazywać temperaturę na zewnątrz -40*C, przy następnym odpaleniu pokazał także check engine. Gdy wróciłem do domu odpiąłem aku, po ponownym podpięciu kilka h później wskazywał realną temperaturę na zewnątrz ale check engine dalej świecił, przejechałem się więc kawałek ale znów zaczął pokazywać zewnętrzną temperaturę jako -40*C.

Wygląda trochę na czujnik temperatury powietrza dolotowego (w przepływce?), może przewody/wtyczki. Czy ktoś miał podobny problem? Czy w tym qashqaiu da się odczytać kody błędów metodą "na zworkę"?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

 czy sprawdzałeś i jakie wyszły kody błędów?

Edytowane przez Piter
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie nie sprawdzałem kodów błędów. Jak to można zrobić? Czy trzeba podłączyć komputer?

 

znalazłem

"FIX FIX FIX I have 2017 qashqai tenka and it sarted to read -40c,. I replaced the ambient temperature sensor at a cost of £30.00 form amazon but this did not change anything. So after speaking to my friend who is a nissan technician he said this is a common fault.
Now the fix once the sensor has been changed, Disconnect the battery for a minute or so then reconnect wow it actually worked my car is back to normal, My nissan tec friend has said this is the FIX for most nissan with irregular ambient temperatures."

czyli ambient temp sensor jednak. Z tego co czytałem jest on zamontowany gdzieś przy zamku maski.

Edytowane przez piter1984
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mało się znam na elektryce

Ale skąd ci przyszło do głowy że temperatura zewnętrzna jest mierzona na czujniku przepływomierza?

Zazwyczaj są to lusterka , zamki zderzaki. ( chyba ) ??

Teraz są nowsze technologie - ale pewnie sam czujnik - termistor - kosztuje 2 zł.

Zatopiony w plastiku nissana - 300 :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi się, że na przepływce też jest mierzona temperatura. a skoro zaraz po odpaleniu temp była ok wyglądało jakby praca silnika powodowała problem -> pomiar temp otoczenia na dolocie.

Niemniej jednak moje założenie było błędne, namierzyłem czujnik temp. zewnętrznej przy zderzaku i... urwany jeden z przewodów przy złączce. Zaraz to polutuję, mam nadzieję że check zniknie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dziwne tylko że wyskoczył check z takiej błahostki.

Jak pisałem gdzieś indziej - mi przy SS Fault - check się nie pokazał :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temperatura powietrza wykorzystywana jest pewnie przez ECU do wyliczenia mieszanki i pewnie innych rzeczy. Po zlutowaniu, termometr działa, jednak check dalej nie zgasł mimo przejechania kawałka. Pytanko do znawców: można w tym modelu i tym silniku kasować usterki przez zworę na złączu OBD2?

Edit: po kilku uruchomieniach silnika, check zniknął sam. Temat zamknięty. Chociaż pytanie odnośnie odczytu błędów bez interfajsu dalej aktualne

Edytowane przez piter1984
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...