Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Inteligentny kluczyk - otwiera tylko bagażnik


Lysy69
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Moi drodzy, właśnie stałem się szczęśliwym użytkownikiem J11 1,5 dci autonat :)  Auto w wersji N-conecta pkus. Mam taki problem, że inteligientny kluczyk otwiera mi tylko bagażnik, drzwi musze z przycisku. Przy wyjeżdzie z salonu (kupiłem roczne auto od dealera) wszystko funkcjonowała normalnie :)  Miał ktoś z Was taką sytuację ? Może ktoś coś poradzi ? Będę wdzieczny. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A nie wiedziałem że można to ustawiać w menu. Ale takiej opcji nie kojarzę.
Ale skoro auto masz roczne to w poniedziałek życzenia noworoczne u dilera.
Może jakieś programowanie albo ....po prostu Aku?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W menu wyłącza się otwieranie drzwi kluczykiem zbliżeniowym. Chyba każde auto to ma z takim kluczykiem, taką opcję. Corolla tez miała. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W menu ??? Ok ale ja zielony totalnie . Możliwe że grzebiąć coś wyłączyłęm. Generalnie jestem zachwycony tym samochodem. Japończyk, ale w europejskim stylu. Miałem kupić corollę 2,0 hybrid w wersji top exclusive czy jak tam mają , ale to auto szczerze , powaliło mnie funkcjonalnośćią i europejską ergonomią (miałem dobrze wyposażoną octawię) Tak czy inaczej jeśli ktoś wie jak to włączyć to będę wdzięczny za podpowiedż. Pozdrawiam wszystkich posiadaczy J11 :) Świetne auto :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Smakor napisał:

image.png.b02df2dff2ecda9af4bba6f637061a3e.pngimage.png.4ad500b61b1cc943d8b634f999bd8082.pngimage.png.c2a1e9b42cd1b6f2ed5da8b244c3185a.png

Dzięki za pomoc. Niestety bez skutku . Chyba czeka mnie wizyta w serwisie :( Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, Smakor napisał:

image.png.b02df2dff2ecda9af4bba6f637061a3e.pngimage.png.4ad500b61b1cc943d8b634f999bd8082.pngimage.png.c2a1e9b42cd1b6f2ed5da8b244c3185a.png

Dzięki za pomoc. Niestety bez skutku . Chyba czeka mnie wizyta w serwisie :( Pozdrawiam

Hej. Okazuje się że, jestem delkatnie mówiąc za głupi do tej technologi :) Po prostu żeby otworzyć drzwi trzeba nacisnąć na przycisk w klamce. To samo kiedy chcę zamknąć. Miałem przez pół roku BMW F10 i tam po prostu ciągnęło się za klamkę i koniec. Natomiast NISSAN zdecydowanie lepiej rozwiązał system bezkluczykowy ponieważ w BMW zamykanie było tylko i wyłącznie przez naciśnięcie kluczyka :) Bardzo duży plus dla japończyków. Dzięki za próbę pomocy świeżakowi :)

Pozdrawiam

Edytowane przez Lysy69
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 24.12.2021 o 20:56, Smakor napisał:

W menu wyłącza się otwieranie drzwi kluczykiem zbliżeniowym. Chyba każde auto to ma z takim kluczykiem, taką opcję. Corolla tez miała. 

Hej. Okazuje się że, jestem delkatnie mówiąc za głupi do tej technologi :) Po prostu żeby otworzyć drzwi trzeba nacisnąć na przycisk w klamce. To samo kiedy chcę zamknąć. Miałem przez pół roku BMW F10 i tam po prostu ciągnęło się za klamkę i koniec. Natomiast NISSAN zdecydowanie lepiej rozwiązał system bezkluczykowy ponieważ w BMW zamykanie było tylko i wyłącznie przez naciśnięcie kluczyka :) Bardzo duży plus dla japończyków. Dzięki za próbę pomocy świeżakowi :)

Pozdrawiam

9 godzin temu, tomkek1912 napisał:

Ja mam tak:

20211225_130736.jpg

 

Edytowane przez Lysy69
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Andrzej G
Godzinę temu, Lysy69 napisał:

Okazuje się że, jestem delkatnie mówiąc za głupi do tej technologi

Ja odbierałem Pulsara w pierwszych dniach stycznia 2015r. Kilka dni siedziałem w garażu z instrukcją w łapie i wgryzałem się w jego niuanse. Biorąc pod uwagę, że przesiadałem się z N15, totalnego wyposażeniowego golca, miałem co ogarniać. Finalnie zrobiłem sobie ściągę z co istotniejszych rzeczy, by ułatwić sobie zadanie, a nie wertować w koło całej instrukcji, by przypomnieć sobie jakiś niuans.
Zerknij na moją ściągę , a zapewne łatwiej Ci będzie okiełznać podstawowe niuanse Nissana.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I tu właśnie przydałaby  się instrukcja w ojczystym języku. Czekam aż kol. Dzeriusz ją przetłumaczy.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem otwieranie klamką w corolli, jest to 100% lepsze niż malutki guziczek na klamce. Zamykalo się dotykając klamki od góry. Proste łatwe intuicyjne. Mimo ogólnego zacofania corolli. Wolałem. Ale to nie kryterium wyboru auta :) Wolę Xa.

Wysłane z mojego SM-G975F przy użyciu Tapatalka

I tu właśnie przydałaby  się instrukcja w ojczystym języku. Czekam aż kol. Dzeriusz ją przetłumaczy.
 
Zwykle jest w schowku...

Wysłane z mojego SM-G975F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Smakor
Ale to nie kryterium wyboru auta

A tu się zDziwisz

Moja akurat tylko to brała pod uwagę zamawiając samochód
Nic innego nie było ważne.
Ale za kobitami nie nadążysz..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, Ryszard48 napisał:

I tu właśnie przydałaby  się instrukcja w ojczystym języku. Czekam aż kol. Dzeriusz ją przetłumaczy.

 

Wszystko jest , tylko ta instrukcja to książka chyba ponad 400 stron plus druga z 200 do multimediów. Ale jest też taka bardzo skrócona basic instrukcja więc akurat nissan się postarał. Po prostu szukałem problemu w ustawieniach i kluczyku, a okazało się, że trzebabyło zerknąć na otwieranie i zamykanie samochodu (myślałem że jestem w miarę inteligentny ae nissan to szybko zweryfikował 😀) Pewnie jeszcze minie trochę czasu jak się ogarnę z całym tematem.  Ogólnie super autko, no i automat robi robotę. Przed kupnem testowałem proceeda i w ogóle nie ma porównania z płynnością zmiany biegów. Bardzo blisko tej skrzyni do BMW 8 stopniowej. Właśnie po tej bmce stwierdziłęm że automat musi być.

Edytowane przez Lysy69
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, Brzyk napisał:

Moja akurat tylko to brała pod uwagę zamawiając samochód emoji16.png
Nic innego nie było ważne.
Ale za kobitami nie nadążysz..

Dlatego w moim domu za technologię jestem odpowiedzialny ja :) Żona wybierała... kolor :) Obwiozłem ją po wszystkich salonach a potem powiedziałem dlaczego wybieramy Swifta :)

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 godziny temu, Smakor napisał:


 

Zwykle jest w schowku...


 

Dobre

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A o czym wy piszecie? O instrukcji czy menu po polsku? @Dzeriusz tlumaczy menu po polsku. A instukcji nie ma po polsku?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 10 miesięcy temu...

Witam.

Mam taki problem że nie zamyka mi tylnich prawych drzwi z przycisku oraz kluczyka. Ogólnie to nie wiem jak mogę je zamknąć.
W starych autach można ręcznie kluczykuem tutaj nie nam gdzie wsadzić.
Mam dostęp tylko do przednich klamek.

Może ktoś miał podobny problem.

Blokada rodzicielska działa prawidłowo.

J11 1.6 2017r przed liftingiem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kluczyk można wsadzić podobnie jak w starych autach tylko do przednich drzwi :) Skoro tylne się nie zamykają to coś im nie pasuje. Zepsuty zamek?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najlepsze bo nie na żadnych błędów. Auto normalnie się zamyka oprócz tych feralnych tylnich drzwi. Sprawdzę jeszcze kostkę czy dochodzi napięcie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie do tych co coś grzebali przy tylnich drzwiach. Jest momalny dostęp do elektrozamka?. Jestem w stanie go sam wymontować i ewentualnie wymienić? Pytam bo nie wiem czy jest sens się za to zabierać czy nie lepiej naprawić to w serwisie oszczędzę trochę czasu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...