Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

J11 - tryb ECO


Robert_B
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Zgłosił się do mnie jeden z zadowolonych użytkowników modułu ADSS (nie wiem czy to akurat Forumowicz) z pytaniem, czy mógłbym zrobić moduł, który wyłącza system START|STOP i jednocześnie włącza tryb ECO. Użytkownik twierdzi, że jeżdżąc w trybie ECO (J11, automat) ma zdecydowanie niższe zużycie paliwa. Na trasie 400 km spalanie miał 5,1 l/100 km. Przez ostatnich kilka dni pojeździłem sobie w tym trybie (tylko miasto wokół komina) i dla obecnie panujących warunków drogowych całkiem dobrze się w tym trybie jeździ. Odnośnie spalania, to jeszcze nie mam żadnych wniosków, natomiast ciekaw jestem Waszych spostrzeżeń co do sensowności jazdy w tym trybie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ło boziu 2x włączyłem tryb ECO i jestem na 100% pewien że nigdy tego przycisku nie użyję 😜 Auto zachowuje się jak zepsute :) A zimą "gaz" przydaje się do oceny jak jest ślisko :) W automacie nie ma sprzęgła więc ciężko hamulcami się sprawdza :) Ale paliwa faktycznie ok 1l pali mniej - ale jechać się nie da ogólnie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tą jazdą w trybie ECO nie jest aż tak tragicznie. Jakoś tam można jeździć. Przy zimnym silniku i przebiegach po parę kilometrów, gdzie silnik nie zdąży się dobrze nagrzać nie jest źle. Ale ja już jestem w takim wieku, że mogę jeździć Fabią w kapeluszu :laie_67:.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie jeżdżę z ECO. Taki tam dodatkowy gadżet. Chyba niewiele daje.

Bardziej przydaje się w jeździe "lżejsza" noga i przewidywanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jezdzilem przez ostatnie cztery tygodnie na ECO (dziennie 120km), spalanie jest zeczywiscie mniejsze, mnie wyszlo tak okolo 0,8L mniej. d*py nie urywa ale da sie jezdzic.

Edytowane przez Banan61
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...