Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

J11 1,6 DiG-T Wentylator nawiewu pracuje na jedym biegu


hsw
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie,

Od wczoraj rano, po tym jak pojawiła się ujemna temperatura (-15st) wentylator nawiewu działa na jedym biegu - któryś z wyższych. Przy próbie zmiany biegu nawiewu (manualnie) nie ma żadnej reacji, czasem słychać że coś się zmienia ale wydaje się, że to wynika z przestawienia klap. Jedno co zauważyłem to wyłączenie klimatronica powoduje wzrost siły nawiewu. 

link do filmu:
https://drive.google.com/file/d/1jvUI0K7OLVxE_mf4NEVdmJmVoxlFiF6R/view?usp=sharing

Czy to objaw uszkodzonego rezytora dmuchawy?
Czy dla każdej wersji benzynowej J11 ta część występuje pod tym samym numerem?
Czy wymiana tego rezystora jest skomplikowana? Czy ktoś mógłby podpowiedzieć jak najprościej sobie poradzić z wymianą?

dzięki! 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wg mnie wymiana rezystora dmuchawy.

Wymienialem kilka razy w oplu i tam to byl pikus. Niestety w nissanie nie wiem bo w czasie uzytkowania J11 nigdy nie zawiodl.

Moze YT podpowie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zacząłbym od rezystora bo niewiele kosztuje i można pocisnąć samemu. No chyba, że auto jeszcze na gwarancji to nie ma co kombinować za ASO. ;)

BTW przypomniałem sobie, że gwarancyjnie miałem coś gmerane w klimatyzacji i chyba wymieniany panel. Tyle, że u mnie były inne objawy... nie wskazujące na rezystor.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rezystor wymieniony, usterka usunięta, działa jak powinno.

Czas naprawy: 2,5h - trzeba wyciągać pedały, słaby dostęp do śrub, długi łamany klucz i da radę odręcić i sręcić bez demontażu plastików pod kierownicą.

Dzięki za pomoc!

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...