Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Dołożenie podgrzewania foteli


circa
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam w załączeniu schematy podgrzewanych siedzeń, może komuś się przydadzą.

Dzięki za schemaciki ! Bardzo się przydały. 

Dzisiaj zakończyłem montaż mat i elektryki. Wszytko działa super.

Maty kupiłem na aliexpress, panel z przyciskami na allegro.

Musiałem niestety przeciągać przewody do foteli bo nie miałem fabrycznych także wszystko zajęło sporo czasu, ale zrobiłem jak w oryginale czy grzanie dwustopniowe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wystarczy wpisać : seat heating.

Ja kupiłem takie: Vehemo 2 Sztuk Carbon

http://s.aliexpress.com/V7RrauuY

(from AliExpress Android)

Montaż w fotelu przez wsunięcie maty od tyłu fotela przy połączeniu siedzenia z oparciem. Podkleiłem taśmą tylko w tylnej części. Wszystko ładnie się trzyma. Demontaż obicia jest praktycznie nie możliwy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...
  • 1 rok później...
W dniu ‎02‎.‎01‎.‎2014 o 11:45, randon napisał:

Witam kolegów, przeprowadziłem taką operację, czyli zamianę foteli materiałowych bez grzanych foteli na skóry w swoim Qashqai+2 - skóry + grzane d*py, mam qashqai+2 z 2010r. i miałem pełną instalację stąd moje zdziwienie, że qashqai jej nie posiadał fabrycznie, musiałem tylko na allegro dokupić sterowanie na tunel (przyciski) i podpiąć kable pod fotelami. U mnie cała instalacja pod grzane dupcie była fabrycznie, tylko nie była wpięta, bo niebyło gdzie - kostki były przy izolowane do całej wiązki. 

Temat pewnie już opanowany.

U mnie podobnie jak u kolegi randon instalacja była przygotowana pod podgrzewane fotele.

Mam QQ 1.6DCI 4X4 2012 r. z tapicerką materiałową. Przy okazji regulacji hamulca ręcznego odkryłem dwie kości odgięte w dół i przyklejone taśmą izolacyjną do przewodów zamykania/otwierania centralnego zamka. Dokupiłem panel sterowania napędem, centralnym zamkiem i podgrzewanymi fotelami. Podpiąłem - podświetlenie działa, zasilanie na trzy pinowych kostkach pod fotelami jest w zależności od mocy grzania (lewy/prawy pin). Następnie zamówiłem oryginalne używane maty grzejne z gąbkami - otrzymałem cztery gąbki z tapicerką skórzaną. Test przeszły pozytywnie. Finalnie zmienię tapicerkę na materiałową.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Witam, pomyślałem aby swoje auto wyposażyć w maty grzewcze. I teraz tak, instalację pod przełączniki mam ale czy to oznacza, że jest ona również wprowadzona przy fotelach? Wersja wyposażenia mojego auta to i-Way. 

IMG_20190526_170521.thumb.jpg.fb2e37325048d5b72def28865b163a68.jpg

Edytowane przez Lasiat
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Oczywiście pokuszę się o dołożenie samych mat grzewczych do welurowych foteli. Niedawno udało mi się dorwać konsolę z włącznikami oraz ze "schowkiem".

Mam pytanko odnośnie ludzi, którzy montowali podgrzewane siedziska, mianowicie kostki do podłączenia znajdę przy fotelach?

Pozdrawiam.

IMG_20190910_172119.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Witam. Zakładam, że tak jak w moim przypadku, jeżeli masz kostki lewy/prawy fotel w tunelu środkowym to będziesz miał wolne kostki biało żółtą 3 pinowe pod fotelami. Po podpieciu oryginalnych przełączników będziesz miał napięcie pod fotelami. Wystarczy dokupić maty i przezbroic fotele - czas ok. 2 godzin na fotel.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 27.09.2020 o 08:47, grzeslobo napisał:

Witam. Zakładam, że tak jak w moim przypadku, jeżeli masz kostki lewy/prawy fotel w tunelu środkowym to będziesz miał wolne kostki biało żółtą 3 pinowe pod fotelami. Po podpieciu oryginalnych przełączników będziesz miał napięcie pod fotelami. Wystarczy dokupić maty i przezbroic fotele - czas ok. 2 godzin na fotel.

Co prawda, rok już za nami. Informacyjnie dodam, że już zamontowałem maty grzewcze. Zakupiłem oryginały, więc problemów z podłączeniem podczas montażu nie było. 

Pozdrawiam. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

image.thumb.png.c5acadeec8a137260e93fdb0a7c053ee.pngwitam moze mi ktos pomoc mam wolne kostki 1 i 2 moze mi ktos powiwedziec do czego.pod panelem w środku nie mam żadnych kostek do podgrzania siedzenie.siedzenia nie mam podgrzewane,ale 3 wiązki kabli idzie do fotela i naklejone są na 2 białe  paski i na jednym żółte skimage.png.99e3c458dfb6805d0353ddb34c4a1d7c.pngąd ewentualnie mam  podłączyć kable do grzania siedzien

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Dzień dobry, 

z racji że trochę zimniej się zrobiło, pracuje nad ogrzewanymi fortelami. Prośba do osób które zainstalowały maty u siebie, o informację jaką wersję mat warto kupić / kupili i czy są zadowoleni. 

Z góry dzięki. 

Mat

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 11 miesięcy temu...

Witam, chciałem do swojej kaśki dołożyć podgrzewane fotele. Kupiłem przełącznik zamontowałem go i świeci :). Przeglądając posty na ten temat każdy miał pod fotelami takie 3 pinowe wtyczki wyprowadzone z podłogi jednak u mnie ich nie ma, jednak mysle że może gdzieś są schowane bo skoro przy przełączniku są to i pod fotelem powinny być :) Mial ktoś z tym styczność albo posiada schematy instalacji mat foteli itp ? :)

270015928_252314290322533_2421387983683764817_n.jpg

 

Edytowane przez Thunder
Połączone z istniejącym tematem
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...