Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Wymiana świec żarowych w J11 (R9M)


Piter
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Wymieniłem dzisiaj świece żarowe (zamontowałem NGK 91210), oczywiście wszystkie 4 sztuki.


W zasadzie opis cały to jest u Micha z YT jak zmieniać (smary ceramiczne, odkręcanie na ciepłym, klucz dynamometryczny to chyba w skrócie najważniejsze) -> 

Przed wymianą:
- odpalał przy -10 za trzecim razem, jak było od -7 do +5 to za drugim razem, latem od pierwszego zakręceniem
- waliło mi błędnymi ECU (poniżej),
- hałasował i trząsł się trochę na zimnym

- szarpało czasami budą przy przyspieszaniu

- nie zauważyłem wzrostu spalania 

- nie bawiłem się (jak na filmie YT) w sprawdzenie omomierzem czy nagrzewaniem ich po wyjęciu z silnika.

 

image.thumb.png.83d4c5e0fad56255c31edd8ce0330b70.png

 

image.thumb.png.5cd8645112613e3ccd8e77205a501c77.png

 

 

Po wymianie świec w sumie różnicy jakiejś olbrzymiej nie widzę (pewnie dlatego, że wymieniałem świeczki na ciepłym silniku). Zobaczymy jak będzie zapalał z zimnego. Na razie pokasowałem zapamiętane błędy i po przejażdżce jest spokój.

 

image.thumb.png.21be27b4b73a94c7b5950e21ea4b51ab.png

(narzędzie diagnostyczne - >Launch Tech 619)

Stare świeczniki optycznie nie byly w jakimś koszmarnym stanie. Nalatane mam 120k km.

image.thumb.png.6ad5458f67e6442c3d86be521fd597c0.png

 

P.S. Sądzę, że to tylko była tylko świeca a nie przekaźnik świecy, moduł etc

 

Edytowane przez Piter
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...