Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Bagażnik dachowy


Lukas0304
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam jak jest mocowany bagażnik dachowy bazowy i czy da się z innego auta np Renault captur.Moze ma ktoś na sprzedaż

 

Wysłane z mojego M2101K9G przy użyciu Tapatalka

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest mocowany na łapki, ja używałem takiego: https://www.dopasujbagaznik.pl/bagazniki-dachowe/bagaznik-dachowy-mont-blanc-amc-zestaw-zawierajacy-aluminiowe-belki-46-117-cm-oraz-stopy-5002

Mogę sprzedać, wysłałem Ci prywatną wiadomość :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest mocowany na łapki, ja używałem takiego: https://www.dopasujbagaznik.pl/bagazniki-dachowe/bagaznik-dachowy-mont-blanc-amc-zestaw-zawierajacy-aluminiowe-belki-46-117-cm-oraz-stopy-5002
Mogę sprzedać, wysłałem Ci prywatną wiadomość
Nie mogę się zalogować
Napisz na maila
lukas0304@poczta.onet.pl

Wysłane z mojego M2101K9G przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Hej, czy ktoś z was ma "oryginalny" bagażnik Nissana i może potwierdzić, że tak jego belki wyglądają.

https://www.olx.pl/d/oferta/bagaznik-dachowy-belki-oryginalny-nissan-pulsar-13-CID5-IDLnC6m.html?isPreviewActive=0&sliderIndex=0

Wiem, że na jednym ze zdjęć jest naklejka z "Nissan Pulsar", ale wolę się upewnić zanim kupię 🙂 Próbowałem szukać w necie po numerze części, ale nic sensownego nie udało mi się znaleźć. Może ktoś z was ma taki sam i może rozwiać moje wątpliwości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam nie wiem czy mogę w tym miejscu napisać ale posiadam stopy THULE z zestawem dopasowującym do pulsara autka już nie mam ale zestaw mi został. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Belki kupione, ale teraz mam wątpliwości jak powinny być one montowane na dachu, chodzi mi o a'la punkty montażowe? Myślałem że taką informację znajdę w instrukcji obsługi, ale nic takiego nie znałazłem (może źle szukałem) 😕 W internecie widzę, że zaleca się odległość między belkami ~60-80cm, tyle że nie jestem pewny jak daleko od słupka B czy może od szyby czołowej powinna być zamontowana "pierwsza" belka, żeby wiedzieć gdzie "wypadnie" druga belka. Jakieś podpowiedzi?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dotychczas Nissan oznaczał punkty montażowe takimi małymi okrągłymi jakby zgrzewami w rynience, czy pod górną uszczelką drzwi - tam szukaj ... ale nie wiem czy nadal ten sposób jest aktualny, a do garażu kawałek, by sprawdzić. Nie sugeruj się informacjami, że "ktoś gdzieś" napisał, że odległość między belkami ma być taka czy inna. Zawsze też możesz zadzwonić do ASO (sklepu) Nissana.

TUTAJ w załączniku podają instrukcję montażu wraz z odległościami, ale ja bym się tym tak do końca nie sugerował - poszukaj w tych okolicach oznaczeń fabrycznych o których wcześniej wspomniałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na dachu nie zauważyłem żadnych "podpowiedzi", rozmawiałem też z kolesiem na chacie Nissana i w sumie też nie umiał mi odpowiedzieć (bo w instrukcji tego nie ma).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No widzisz, przeczytałem szybko twojego pierwszego post'a i skupiłem się tylko na "rynience"(którą widziałem na dachu), a przeoczyłem info o górnej uszczelce drzwi 😀 

Rozumiem że łapa mocująca ma być między zaznaczonymi punkcikami. Dzięki, nie wpadł bym na to żeby odchylać uszczelkę.

punkt_montazowy.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...