Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Pomocy wycieraczki przednie j10


delphen
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć szukałem tego tematu ale odpadłem całkowicie. Mam problem z wycieraczkami nie działaja, silnik wymieniony na nowy, przesmarowane prowadnice. I dalej wywala bezpiecznik F4 pod maska. Wywala go tez jak silnik jest odlaczony. I tutaj dochodzimy do BSM tego modulu gdzie jest bezpiecznik F4 30A, po wypieciu kostki 4 pinowej z gniazda E10 nie wypala sie bezpiecznik . Czy ktoś ma schemat ewentualnie może poratować gdzie kończą się kabelki z kostki od silnika ( a dokladnie jak to dziala bo nie umiem zlokalizowac 3 przewodu pomaranczowego.  We wtyczce do silnika wycieraczek przednich  sa 4 piny, dwa zolte ( jeden jest czerwono zolty), czarny i pomaranczowy. W BSM czy bsi  w tej kostce nie ma pomaranczowego. Pytanie co moze byc powodem wypalania tego bezpiecznika? Dodaje zdjecia kostek od strony BSM (modulu pod maska gdzie jest bezpiecznik F4) i kostke ktora dochodzi do silniczka wycieraczek, 

Czy moze byc zwarcie gdzies po drodze na kablu czy jest jeszcze jakis przekaznik czy ewentualnie uklad ktory steruje wycieraczkami i moze powodowac zwarcie i wypalanie F4

Zrzut ekranu 2022-01-4 o 22.15.09.jpg

Zrzut ekranu 2022-01-4 o 22.15.22.jpg

Edytowane przez delphen
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 minuty temu, MisilYE napisał:

Jeszcze jest manetka od wycieraczek

Myslisz ze to ona może robić zwarcie? Ona leci przez zwijak

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdzieś czytałem że ludzie mieli problemy z wycieraczkami spowodowane przez manetkę,czy u Ciebie tak jest to nie wiem.

Czy leci przez zwijak ? Chyba nie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jest gorzej niż myslałem manetke tez juz wykluczylem silnik nowy zalozony ale odpiety od instalacji . Ciagle zwarcie gdzie leca kable z modulu BSI z gniazda E10 jak wyjelem wtyczke to rozrusznik tez nie mial sygnalu czyzby jest jeszcze przed wycieraczkami jakis przekaznik ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, MisilYE napisał:

Masz jeszcze czujnik deszczu 

Tutaj nie mamczujnika deszczu . Bezpiecznik wywala od

razu po Przekręceniu stacyjki gdy wycieraczki są w pozycji off moze

faktycznie jakieś zwarcie. Przekaźnik chyba istnieje . 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyciągnąłem bsi po wstępnej diagnozie po wyciągnięciu przewodu czarnego ze złącza CM nie wywala bezpiecznika a cyka cały czas bezpiecznik r6 dalej nie wiem gdzie szukac przyczyny . 

image.jpg

image.jpg

image.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

13 godzin temu, delphen napisał:

cyka cały czas bezpiecznik r6

R6 to raczej przekaźnik, a nie bezpiecznik. Bezpieczniki nie cykają... ;)

 

Pozdrawiam.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...

Udało się rozwiązać problem? Utknąłem dokładnie w tym samym miejscu.. 

Po zmianie silniczka z mechanizmem i podpięciu kostki zasilania udało się raz zakręcić. Po złożeniu wszystkiego i próbie testu, wycieraczki doszły od połowy i koniec. Od tego momentu słychać tylko cykanie i nic więcej.

Problem w wiązce / pinach?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, W0_TATE napisał:

Udało się rozwiązać problem? Utknąłem dokładnie w tym samym miejscu.. 

Po zmianie silniczka z mechanizmem i podpięciu kostki zasilania udało się raz zakręcić. Po złożeniu wszystkiego i próbie testu, wycieraczki doszły od połowy i koniec. Od tego momentu słychać tylko cykanie i nic więcej.

Problem w wiązce / pinach?

Update:

Był mały problem przy kostce ( w pewnym ułożeniu przewodów przerywało pracę silniczka ) - ten problem naprawiony. Silniczek działa "w powietrzu" bez problemu. Problem pojawia się dopiero kiedy pióra zostaną położone na szybie - robią mały ruch i przestają się ruszać dalej.

Problem z silnikiem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy po postawieniu ramion wycieraczek w pion (odchyleniu od szyby) również występuje zatrzymanie czy wycieraczki pracują w pełnym zakresie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...