Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Po przekręceniu kluczyka nic się nie dzieje


cebulka
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

Mam znowu jakiś problem. Mam jeszcze zwykły kluczyk z pilotem. Auto mogę otworzyć , po przekręceniu wszystko się na tablicy świeci jak trzeba, gdy próbuję zapłon to cisza.. Nic się nie dzieje.Co jakiś czas udaje się go odpalić. Jeździ, żadnych błędów nie zgłasza. Mam niestety tylko jeden kluczyk i chyba w jest on nieoryginalny. Zastanawiam się co z tym zrobić. Nie mam karty kodowej. Obstawiam że to może być klucz lub immobiliser. Trochę więcej jak miesiąc temu nie mogłem go otworzyć co skończyło się wizytą w serwisie. Może ktoś może polecić magika od elektroniki/kluczy ? W serwisie jakoś nie bardzo chcieli dorabiać drugi klucz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Problem leży prawdopodobne w immobiliser. Wymień baterie w kluczyku, teoretycznie immo nie potrzebuje baterii do dzialania w nissanach to pomaga. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za rady. Kilka minut temu udało się go odpalić i wprowadzić do garażu. Teraz już znowu nie mogę.. Jest długi weekend więc będę walczył. I przekaźniku też myślałem tylko gdzie one są 🤔

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, cebulka napisał:

Dzięki za rady. Kilka minut temu udało się go odpalić i wprowadzić do garażu. Teraz już znowu nie mogę.. Jest długi weekend więc będę walczył. I przekaźniku też myślałem tylko gdzie one są 🤔

Poszukaj dobrze na forum, opisywałem ten problem. Zacznij od najprostszego jak pisałem 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trochę dziś powalczyłem. Kilkanascie razy próbowałem dziada odpalić i nic. Po lekturze forum otworzyłem maskę i odpalił 😮 Co to kurna znaczy? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, cebulka napisał:

Trochę dziś powalczyłem. Kilkanascie razy próbowałem dziada odpalić i nic. Po lekturze forum otworzyłem maskę i odpalił 😮 Co to kurna znaczy? 

Przypadek ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Andrzej G
3 godziny temu, cebulka napisał:

Trochę dziś powalczyłem. Kilkanascie razy próbowałem dziada odpalić i nic. Po lekturze forum otworzyłem maskę i odpalił 😮 Co to kurna znaczy? 

Znaczy, że albo masz więcej czasu spędzać na forum, albo odpalać auto przy podniesionej masce :laie_67:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co ma otwarcie maski do tego? Oryginalnie nawet nie ma krańcówki więc komp nawet nie wie, czy ktoś otwierał maskę czy nie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, scanik napisał:

A co ma otwarcie maski do tego? Oryginalnie nawet nie ma krańcówki więc komp nawet nie wie, czy ktoś otwierał maskę czy nie

A czujnik maski? przeciez jest tam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na razie odpala za każdym razem. Nie wiem jak to długo potrwa. Może przekaźnik się klei. Niby są dwa odpowiedzialne za podanie sygnału do rozrusznika. Jak coś się uda ustalić dam znać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Banan61 napisał:

A czujnik maski? przeciez jest tam.

Dopiero teraz zauważyłem ze temat dotyczy J11. W J10 czujnika tzw. krańcówki otwarcia maski fabrycznie nie ma. Dokładali ja czasem przy montażu alarmu. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po weekendzie stwierdzam że wszystkie otwarcia maski, podłaczenia komputera, trzaśnięcia drzwiami to przypadek. W czwartek mam umówionego fachowca tylko nie wiem jak do niego pojadę :( Na tę chwilę odpala przypadkowo raz na jakiś czas. Magik stwierdził że to najprawdopodobniej przekaźnik. Jeden jest przy lewej lampie. Jak tam się dostać ?Dojdę tam od nadkola ?

Przy oględzinach znalazłem też kabel nadłamany  w pobliżu ściany grodziowej. Widać go pomiędzy silnikiem (wa właściwie plastykową nakładką silnika prawa strona)a wlewem płynu chłodniczego . Nie wiem czy może to mieć związek. Może ktoś wie co to ? Tak czy siak trzeba to będzie naprawić a dojście jest tragedia...

IMG_20220110_203702 (Duży).jpg

IMG_20220110_203833 (Duży).jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...