Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Almera N15 (GA14DE) problem z interfejsem diagnostycznym


Marcin4444
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć.

Kupiłem interfejs Nissan Consult I (1989-2000) i mam z nim problem. Chciałem sobie co nieco zdiagnozować przy samochodziku i w ogóle mi go nie znajduje (jakby nie był podłączony) :l. Sprawdziłem wszystkie dedykowane programy do tego interfejsu co są na tym forum i nic. Consult wpięty w OBD (kluczyk oczywiście w pozycji zapłon) działa (mruga dioda kontrolna) i jest podłączony do lapka (Panasonic CF-18, a na nim Windows XP 32 bit) przez port COM. Czy są wymagane jakieś sterowniki do tego interfejsu czy też samego portu COM? Gdzie szukać problemu :l ?

 

Edit:

Proszę o przeniesienie tego tematu do "Diagnostyka komputerowa". Dopiero teraz to zauważyłem :l

Edytowane przez Marcin4444
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mam LPG. Czysta benzynka.

 

A przez tamto ,,jakby nie był podłączony'' chodziło mi o to, że może laptop nie widzi, że interfejs jest podłączony do portu COM przy nim.

Edytowane przez Marcin4444
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 godziny temu, Marcin4444 napisał:

może laptop nie widzi, że interfejs jest podłączony do portu COM przy nim.

Jeżeli masz w lapku 2 gniazda, to podłącz do drugiego cokolwiek, np. pena (może być pusty). Niektóre lapki mają coś takiego, że pewnych sprzętów nie widzą, ale jak dasz im cokolwiek do drugiego gniazda, to się "zmuszają do wysiłku" :rolleyes:

Jaki masz system w lapku ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Andrzej G Ja mam identiko Consulta jak na tym zdjęciu :l.

3958580a48afa0680a861c800f5f (1).png

Od razu mówię, że się na tym nie wiadomo jak nie znam (nie ukrywam, że jestem samouk w przypadku komputerów 😁) To co teraz powiem to są tylko moje przypuszczenia.

Myślę, że to wina portu COM w CF-ie. W menedżerze urządzeń pokazane są dwa porty komunikacyjne. W BIOS-ie też są dwa dostępne COM-y ustawione na automatyczne (w lapku jest jeden fizyczny z tyłu oczywiście).

Poza tym mam na nim Windows XP PC Tablet Edition 2005 SP3 (to Professional z nieco zmienioną nazwą + bajery do obsługi ekranu dotykowego).

Na jakimś innym zagranicznym forum z 2009 r. znalazłem co nieco na temat kompatybilności portu COM przy tym lapku i takim systemie.

No w wielkim skrócie cuda na kiju normalnie, bo podobno ten system nie wspiera portów szeregowych. Nie chcę temu wierzyć :l.

Może jakby miał jakiś specjalny sterownik do tego portu szeregowego, ale gdzie teraz szukać takiego czegoś do mojego zabytka 😝 A mądrych rzeczy na necie zawsze jest deficyt :l

Pomyślałem w międzyczasie i mi wpadło takie coś: https://allegro.pl/oferta/unitek-konwerter-adapter-usb-na-rs232-com-rs-232-11097419685

Wtedy port COM byłby jako ,,wirtualny''. (Domyślam się, że do takiego czegoś trzeba mieć program, by taki port emulować itd..)

 

Ale z drugiej strony, to do takiego Consulta nie ma jakiś sterowników? (Widziałem w galerii Google takie same interfejsy na port COM z jakąś małą płytą.) Czy jego użytkowanie ma być zagwarantowane tylko przez dedykowane programy diagnostyczne do niego (typu: Nissan Data Scan 1.52 i tym podobne)?

Edytowane przez Marcin4444
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...