Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

J12 - stuknięcie spod fotela? przy gaszeniu silnika


marcin_arc
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Na wstępie wszystkich serdecznie witam!

Od mniej więcej 10 dni jestem posiadaczem nowego modelu Qashqai'a - J12 jeśli się nie mylę.
Nie wiem czy są tu posiadacze tego modelu bo na drogach niewiele jeszcze ich widać niemniej jeśli są to mam pytanie :)

Dzisiaj zauważyłem, że podczas gaszenia silnika - dosłownie w momencie naciśnięcia przycisku Start / Stop pojawia się jakieś stuknięcie - jakby spod fotela pasażera. Wiem, że jest tam bateria od Mild Hybrid - być może to jakiś przełącznik słychać - ale mam wrażenie, że do tej pory go nie słyszałem.

Nie chcę od razu męczyć dealera - być może inny posiadacz tego modelu mógłby się wypowiedzieć.

Z góry dzięki!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć.

U mnie jest to samo. Jest to związane z układem MH. To stuknięcie można także usłyszeć gdy np. auto zatrzyma się przed światłami lub w korku. Jeśli się nie mylę zanim w trakcie jazdy pierwszy raz włączy się system SS to to "stukniecie" także się pojawi. 

A.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki wielkie za odpowiedź.

Czyli normalnie - po kilku dniach zachwytu nad tym jaki jest on wyciszony (w porównaniu z J11 które miałem przez 2.5 roku) zaczynam słyszeć wszystkie, nawet najmniejsze hałasy :)
Znajomy ma dwa samochody - w miarę nowego Tuarega i starego Focusa, jak zaczyna słyszeć hałas w Tuaregu to na tydzień przesiada się do Focusa - po tygodniu Tuareg jak nowy ;)

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tez u mnie slychac takie stukniecie pod fotelem pasazera po zgaszeniu silnika.....widac tak byc musi juz technologicznie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

To może nie być spod fotela,tylko spod podwozia.Na rurze wydechowej jest elastyczne połączenie ze sprężynami i po wyłączeniu silnika zmienia się naprężenie wydechu i słychać metaliczny stuk.W J11 też to występowało,z biegiem czasu zanika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

U mnie słychać podobne stuknięcie przy wyłączaniu silnika.
Mam wrażenia, jakby jakiś zawór odcinał np. benzynę na przewodzie paliwowy pod podwoziem.

Edytowane przez aquariusmax
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Renault Captur II 1.3 tce 140Km Mhev, dokładnie to samo: po wyłączeniu silnika puknięcie z okolic fotela pasażera.

Edytowane przez slawek1970kk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...