Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Wymiana rozrządu w Q11 1,2 115kM 2014


RS350
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Dzień dobry. Jestem na etapie samodzielnej wymiany rozrządu. Auto ma jedynie 49k km i zaczął dzwonić łańcuch po obudowie. Mam już na wierzchu klawiaturę z wałkami i dostęp od strony prawego koła do pokrywy rozrządu. I jest pewien problem z podwieszeniem silnika, ponieważ ucho do którego można zaczepić linkę żurawika/belki do podwieszania jest przykręcone właśnie do pokrywy rozrządu. Ostrzegano mnie przed podpieraniem silnika od spodu, ponieważ są tam zbyt słabe elementy aluminiowe i można sobie zrobić kuku. Proszę o sugestie użytkowników, którzy mają to za sobą jak podwiesić silnik. Mam do dyspozycji żurawik z pasami, hakówki. Może trzeba wykonać jakieś stalowe adaptery, które można przykręcić w jakieś miejsce silnika. Objęcie silnika pasami też problematyczne ze względu na dużą ilość osprzętu i różnych rurek, które pas mógłby zbyt mocno "przytulić" do silnika lub uszkodzić.

Pozdrawiam

 

  • Upvote 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie. Dziękuję za link. Wygląda to na podparcie łapą podnośnika w okolicy tyłu miski olejowej. Spróbuję podsadzić żabą na drewnianym dużym klocku i zaasekuruję żurawikiem na wieszaku nad koszem sprzęgłowym.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie. Pytanie dotyczy synchronizacji łańcucha rozrządu z łańcuchem napędu pompy olejowej. Ten mały łańcuch ma również jedną płytkę znacznikową. Czy też jest zalecane jakieś konkretne położenie jej na zębatce wału silnika i jakieś szczególne położenie zębatki pompy olejowej? Na załączonym zdjęciu zaznaczona płytka w łańcuchu napędu pompy. Dodam, że aktualnie już wał zablokowany specjalną blokadą, wałki również odpowiednio ustawione i spięte łańcuchem rozrządu, ci widać na zdjęciach. Pozdrawiam 

20220115_195930.jpg

20220115_200421.jpg

20220115_200342.jpg

  • Upvote 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...