Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Różnica pomiędzy silnikiem 140KM a141KM


miroslaw
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, miłośników QQ, mam pytanie odnośnie do silnika. Czy jest jakaś różnica między silnikiem benzynowym 140 KM a141 KM oznaczenia to, jeśli się nie mylę MR20 i MR20DE. Konkretnie chodzi mi o podmianę dołu z MR20DE do MR20.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest tylko jeden silnik o oznaczeniach MR20DE. Różni się mocą w zależności od rynku, modelu, marki, która go montowała.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Nie słuchaj cezzar1'a bo głupoty pisze. Dobrze zauważyłeś. Coś jest na rzeczy.

W pierwszych latach przedliftingowych 12.2006 - 01.2010 silniki były montowane o kodzie MR20. Nie widziałem dopiska DE na swoim nigdzie na grawerowaniu boku. Miały pojedynczy wtrysk paliwa na cylinder (SPI single point injection) i znacznie gorszej jakości górny katalizator (ten zaraz za kolektorem wydechowym), które lubiły się przepalać. Montaż instalacji gazowej przyczyniał się jeszcze szybciej do przepalenia katalizatora, więc po 15-30kkm trzeba było je wymienić lub rozwiercić lub zamienić na strumienicę od razu przy montażu LPG bo po prostu padały. Plusem było to ze instalacja LPG mogła być tańsza z uwagi na tylko 4 wtryskiwacze. Silniki MR20 miały 141 KM.

W kolejnych latach już po liftingu (zderzaki, prostokątny wyświetlacz między zegarami i ewentualny wyświetlacz navi/kamery w radiu) 2009-2013 silnik został udoskonalony. Dostał oznaczenie MR20DE, lepszej jakości górny katalizator i po dwa wtryskiwacze paliwa na cylinder (MPI multi point injection). Ewentualny koszt założenia instalacji gazowej podrożał o 400-500 zł z uwagi na wtryskiwacze (8szt.) ale po zagazowaniu można było nie doglądać już katalizatora. No i psim swędem uciekł ten jeden koń mechaniczny - 140 KM.

Mogłem też coś pomieszać, bo tak punkt w punkt szczegółów co zmienili nie analizowałem.

Edytowane przez galador
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...