Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Pathfinder r51 spada temperatura nawiewu


Grzaski
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Jak nie urok to sraczka... OK kilku dni to zaobserwowalem. Jest tak: Silnik nagrzewa sie normalnie I po okolu 10 minutach jazdy wskazowka jest prawie idealnie w polowie. Mam caly czas ustawiony nawiew na szybe 19 C. Zaczyna dmuchac cieplym jak tylko wskazowka drgnie troche w gore od zimnego. I dumcha tak cieplym elegancko przez jakies pol godziny a potem zaczyna wiac zimnym. Jak zwieksze temperature do 23 to czuje zmiane na cieplejsze powietrze wiec nie rozumiem o co chodzi. Klima wylaczona, temp na zewnatrz 8 C. Wskazowka caly czas w tej samej pozycji tzn prawie idealnie w polowie skali. Termostat sie za wczesnie otwiera czy co?

 

Sent from my NTH-NX9 using Tapatalk

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety dając nawiew na szybę klima i tak działa..
Wiem ze sie wlacza automatycznie jak przelaczysz na szybe ale ja ja wylaczylem I zostawilem nawiew w pozycji na szybe I klima sie nie wlacza

Sent from my NTH-NX9 using Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Grzaski napisał:

I dumcha tak cieplym elegancko przez jakies pol godziny a potem zaczyna wiac zimnym.

Nagrzewa cieplejszym powietrzem (np. 25°C) do aż do osiągnięcia temp. zadanej (np. 19°C) i w miarę zbliżania się do temp. zadanej miesza więcej chłodnego powietrza. Na koniec dmucha pewnie koło 20°C żeby utrzymać zadaną temp. i tyle. Wszystko w porzo. Zauważyłem ten sam proces w innych autach i też mnie to denerwowało, bo myślałem, że ta temperatura się potem nadmiernie obniża. Ale to chyba jedynie nasze ludzkie subiektywne odczucie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nagrzewa cieplejszym powietrzem (np. 25°C) do aż do osiągnięcia temp. zadanej (np. 19°C) i w miarę zbliżania się do temp. zadanej miesza więcej chłodnego powietrza. Na koniec dmucha pewnie koło 20°C żeby utrzymać zadaną temp. i tyle. Wszystko w porzo. Zauważyłem ten sam proces w innych autach i też mnie to denerwowało, bo myślałem, że ta temperatura się potem nadmiernie obniża. Ale to chyba jedynie nasze ludzkie subiektywne odczucie.
Moze I masz racje. Ale myslalem ze utrzymanie zadanej temperatury jest tylko w trybie Auto... Tak mialem w kazdym BMW. Moze Nissan lepiej to wymyslil. Tak dla spawdzenia ustawilem na 20 C I pojezdzilem troche. Wychodzi na to ze moze byc tak jak mowisz. Wot tiechnikaMusze sie przejechac gdzies dalej zeby sie upewnic

Sent from my NTH-NX9 using Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...