Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Pendrive - jaka max pojemność


Gość Andrzej G
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Andrzej G

Jakiej max pojemności pendrive używacie do odtwarzania swojej muzy w NC3 ?
Ja dotychczas używam 8 Gb, ale chcę kupić coś malutkiego i szybkiego ze stajni SanDisc w jak najwyższej pojemności. U nas kilka osób opisywało problemy związane z odczytem pen'ów, dlatego wolę się upewnić.
Chodzi mi po głowie coś takiego o pojemności 16, 32, lub 64 Gb

SanDisk ULTRA FIT USB 3.1

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

https://www.x-kom.pl/p/242032-pendrive-pamiec-usb-sandisk-32gb-ultra-dual-usb-30-150mb-s.htm

mam go od kilku lat sprawdza się bardzo dobrze

Pozdrawiam JKR

ale już nie w sprzedaży :(

 

Edytowane przez Krzysior
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Andrzej G

No to mnie uspokoiliście, że 32 GB zatrybi  - dziękuję.
Używałem do tej pory 8 GB i sprawuje się elegancko, ale jest za długi, bo kupiłem taki Rozdzielacz z gniazda zapalniczki , który bez "złamania" nie pozwala zamknąć podłokietnika, a po złamaniu jest cacy, tyle że lekko napiera na mojego pena. Dlatego właśnie chcę kupić tego krótkiego pena z przyzwoitymi parametrami odczyt/zapis , a że najmniejsza pojemność tej wersji to 16 GB, więc wolałem podpytać.
... a ten rozdzielacz naprawdę polecam - przetestowany :zwyciestwo2:.  
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Gość Andrzej G

No i zrobiłem się w bambuko. Doszedłem do wniosku, że skoro w szufladzie zalega kilka szybkich kart microSDHC i różnych pojemnościach, to kupiłem szybki micro czytnik.

Czytnik kart pamięci SanDisk MobileMate

Szybki to on jest rzeczywiście, ale niestety nie jest wstecznie kompatybilny ze starszymi gniazdami USB - auto go nie widzi, micro wieża w domu też nie, niezależnie jaka pojemność karty (16, 32 GB)  i jak sformatowana. Ale zarówno PC, jak i lapek z tym czytnikiem współpracuje, więc się przyda do zastosowań domowych.

 

     

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 19.02.2022 o 15:36, manual napisał:

Jak już pisałem używałem pendraka 32GB i nie było problemu a spróbowałem 4GB i niestety nie zadziałał. Nie wiadomo o co chodzi!!!

Chodzi o sterownik pamięci w penie. W niektórych są specyficzne, że nie chcą chodzić np. z nowymi kompami z usb 3.x. Mam kilka takich. A na starych sprzętach z usb 1 czy 2 chodzą bezproblemowo. Rzadko się trafiają i raczej typowo z aledrogo czy alli można się na nie załapać. W każdym razie, tani Sandisk 16/32GB powinien załatwić sprawę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Andrzej G

No właśnie że pen SanDisc'a 32 GB USB 3.1 nie jest widoczny przez Pulsara. Przyda się w domu, bo domowe sprzęty go widzą. Zamówiłem do auta 16-kę z USB2.

SanDisc Cruzer Fit 16 GB USB2

Sporo wolniejszy od USB 3.1 ale z tego co piszą jest kompatybilny ze starymi USB i autami. Pojemności jak do muzy w aucie aż nadto. Zobaczymy czy zabangla jak dojdzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 godzin temu, Andrzej G napisał:

No właśnie że pen SanDisc'a 32 GB USB 3.1 nie jest widoczny przez Pulsara. Przyda się w domu, bo domowe sprzęty go widzą. Zamówiłem do auta 16-kę z USB2.

SanDisc Cruzer Fit 16 GB USB2

Sporo wolniejszy od USB 3.1 ale z tego co piszą jest kompatybilny ze starymi USB i autami. Pojemności jak do muzy w aucie aż nadto. Zobaczymy czy zabangla jak dojdzie.

Ja mam wersję Sandiska z usb 3.0. Czyli od 3.1 ma problemy... Sprawdzę z ciekawości kilka różnych.

Edytowane przez ExploRer
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Andrzej G
2 godziny temu, ExploRer napisał:

Ja mam wersję Sandiska z usb 3.0. Czyli od 3.1 ma problemy... Sprawdzę z ciekawości kilka różnych.

Nie wiem o co biega z tymi informacjami zawartymi na blistrach, bo kolega informatyk  sprawdził moje 2 szybkie peny. Oba miały na blistrze oznaczenie 3.0 , a w trakcie jego testów okazało się, że jego sprzęty widzą jeden jako 3.1 a drugi jako 3.2. Z tego co mówi jest to kwestia zastosowanego w nich "czipa" :huh:.
Najgorsze w tym wszystkim jak dla mnie jest to, że do tej pory uważałem zarówno karty pamięci jak i czytniki SanDisc'a za najlepsze. Po sytuacji z czytnikiem którą opisałem wcześniej, który wczoraj odesłałem, będę musiał zweryfikować to przekonanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 godzin temu, Andrzej G napisał:

Nie wiem o co biega z tymi informacjami zawartymi na blistrach, bo kolega informatyk  sprawdził moje 2 szybkie peny. Oba miały na blistrze oznaczenie 3.0 , a w trakcie jego testów okazało się, że jego sprzęty widzą jeden jako 3.1 a drugi jako 3.2. Z tego co mówi jest to kwestia zastosowanego w nich "czipa" :huh:.
Najgorsze w tym wszystkim jak dla mnie jest to, że do tej pory uważałem zarówno karty pamięci jak i czytniki SanDisc'a za najlepsze. Po sytuacji z czytnikiem którą opisałem wcześniej, który wczoraj odesłałem, będę musiał zweryfikować to przekonanie.

Czasem taniej jest wrzucić do tanich pamięci nowy chip, niż robić gorszy aby pen był tańszy. I tak jest nowy chip a pamięci stare i chodzi jak chodzi. I bez aktualizacji sterownika USB jak w WinXX.X są problemy z odczytem. A w aucie nie możemy zrobić podmianki...  Co do Sandisk, to zawodowo wykorzystuję karty w fotografii. I niestety z każdym rokiem robi się niższy poziom wykonania. Czy to zlecają w tanich fabrykach w Chinach czy Bangladeshu... W każdym razie, nie jest to ten sam poziom wykonania co 5 lat wstecz. Teraz kupujesz takie AngelBirdy AV, za koszt jak za zboże (np. 2x64GB V90 - 947 pln) :)

Edytowane przez ExploRer
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Andrzej G

Koniec teoretyzowania, pora na konkrety.:emot060:
Okazuje się, że Pulsar na pewno obsługuje karty zarówno 16, jak i 32 GB ale wyłącznie USB 2 i wstecznie. Nie obsłużył mi żadnego pena ani czytnika z czipem wyższym od USB2.
Wczoraj doszedł kolejny pen 16 GB USB 2.

Pendrive SanDisk Cruzer Fit SDCZ33-016G-G35 16 GB

Wrzuciłem na niego identyczny zestaw jak w poprzednich testach, czyli folder "Muza" z 175 utworami mp3, oraz folderem zawierającym zestaw fotoradarów. Dzisiaj test w Pulsarze - w końcu wszystko śmiga elegancko.

Pozdrawiam :wave:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...