Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Czujnik płynu spryskiwaczy


JACKO29
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Kiedyś w Note założyłem,teraz pokusiłem się by założyć w J11

Czujnik poziomu płynu zapożyczony z Opla Jnsigni ,kontrolka płynu (na razie) wycięta z piktogramów licznika Mazdy 323F i wstawiona w zaślepkę pod kierownicą.2022839253_Czujnikpynu001.thumb.jpg.3f0fcc7a6706a03195e2aee1df7567bc.jpg

386079327_Czujnikpynu004.thumb.jpg.d24e6b80f18fa3097cfc74b2eadaf576.jpg

Okazuje się,że w zbiorniczku,do którego żeby się dostać wystarczy zdjąć koło i odpiąć pół nadkola,jest wymarzone miejsce na czujnik ,nad pompką!.Czujnik po osadzeniu,zaczyna działać jak jest jeszcze około 1Litr płynu.

298128609_Czujnikpynu012.thumb.jpg.1d077473c128dbbed182d1a643556605.jpg

Jako lampkę zastosowałem żółtą diodę 12V ,połączenie plusem z diody do bezpieczników a minus (przewód) pod belką chłodnicy do czujnika i z czujnika nad zbiornikiem jest w belce gwint,gdzie za pomocą śrubki M6 podałem masę...Wszystko działa :D

  • Upvote 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra robota :spoko:

BTW: W starej Maździe 323, w Oplu był czujnik a w Nissanie J11 księgowy zakazał wkładać... :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No niestety coraz więcej producentów rezygnuje z czujnika poziomu płynu do spryskiwaczy. A szkoda, bo łatwo porysować szybę. Zrobi się cieplej (nie mam garażu), to wzorem Jacka montuję u siebie taki czujnik.

BTW: A w CX-5 jest czujnik, czy tam też księgowy rządzi?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, Robert_B napisał:

No niestety coraz więcej producentów rezygnuje z czujnika poziomu płynu do spryskiwaczy. A szkoda, bo łatwo porysować szybę. Zrobi się cieplej (nie mam garażu), to wzorem Jacka montuję u siebie taki czujnik.

BTW: A w CX-5 jest czujnik, czy tam też księgowy rządzi?

W CX-5 obecny, w Opel Astra obecny... Hmm... dziwne ;) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W naszych autach brakuje czujnika poziomu oleju a Wy o takiej fanaberii jak czujnik poziomu płynu do spryskiwaczy deliberujecie w kontekście oszczędności:)

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, zeke napisał:

W naszych autach brakuje czujnika poziomu oleju a Wy o takiej fanaberii jak czujnik poziomu płynu do spryskiwaczy deliberujecie w kontekście oszczędności:)

A to, to jest już hit... 

dlatego @JACKO29 produkuje te amorki do podnoszenia maski... aby codziennie przed jazdą sprawdzić organoleptycznie czy jest jeszcze olej.

Ale w J11b, J12 dalej nie ma??????? W J11 fakt nie miałem :(

Co ciekawe W J10 był...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba w J11 jest na bloku od grodzi ale nie podpięty.Alenie dam sobie głowy uciąć za to

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba w J11 jest na bloku od grodzi ale nie podpięty.Alenie dam sobie głowy uciąć za to
 
Jest czujnik ale nie podpięty?
We wszystkich zastosowanych w J11 silnikach?
A przewody? Można by się ewentualnie wpiąć do obwodu czujnika ciśnienia oleju?

Wysłane z mojego Redmi Note 5 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mirku,nie kojarzę do końca przy którym silniku był-jest.Miałem dwa 1.2 i 1.6 dig-t wiem,ze w którymś był czujnik!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...