Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Filtr kabinowy i II-gi przegląd


wiatger
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Wczoraj byłem swoim Juke I w ASO Nissan w Łodzi na przeglądzie po 2 latach (przebieg 24 800 km).

Wymieniono olej i filtr, płyn hamulcowy, filtr powietrza, a razem z Ot-2 zapłaciłem 1200 zł.

Rachunek byłby większy o 200 zł gdybym zgodził się na wymianę filtra kabinowego, ale wydawało mi się to trochę za drogo.

Na rynku są różne filtry, a na całkiem przyzwoity wygląda węglowy Filtron K1230A. 

Firma Filtron na swej stronie dla Nissan Juke pokazuje tylko dwa rodzaje filtrów: standardowy i z węglem aktywowanym (z literą A ).

Ale tu mam dylemat, bo właściwie ten sam filtr Filtron K1230A.  np. na All kosztuje od kilkunastu zł do 120 zł.

Może ktoś potrafi mi wyjaśnić o co tu chodzi ? Czy to tylko sprawa "rynku" czy kryje się w tym jakaś tajemnica ?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czasami jak się sprzedawcy skończy towar to podwyższa cenę, żeby nie ściągać aukcji, choć nie wiem czy tu jest taki przypadek. Ja bym brał tam gdzie najtaniej - jak coś będzie nie tak, a masz smarta to po prostu odeślesz i kupisz gdzie indziej, albo poszukaj z odbiorem osobistym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wystarczy, że wybierzesz pewnego sprzedawcę na all... i bedzie ok. Od paru lat zapodaje węglowego Filtrona za ok 30-40 zł  i zawsze jest ok. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Andrzej G
5 godzin temu, wiatger napisał:

Na rynku są różne filtry, a na całkiem przyzwoity wygląda węglowy Filtron K1230A. 

Od lat kupuję komplet filtrów  (powietrza + oleju + p.pyłkowy) w firmie SMA_FILTRON , który jest na Alle oficjalnym sklepem Filtrona. Nigdy nie miałem najmniejszych problemów - dostawa błyskawiczna, wszystko ładnie spakowane. Polecam

A tak na przyszłość - namiary na olej mogą się przydać, z tym że to moja ściągawka pod 1.2 Dig-t, ale każdy dopasuje pod tymi adresami coś dla siebie :D :

NISSAN MOTOR OIL 5W-40 FS A3/B4 5L 5W40

OLEJ ELF EVOLUTION 900 SXR 5W40 5L RN0710

Olej silnikowy syntetyczny Motul 8100 X-cess 5 l 5W-40

Porównaj cenę jaką Ci wydoili w ASO ... a przecież możesz przyjechać z własnymi "gadżetami" :emot060:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 11 miesięcy temu...

boże ratuj ale oni kroją ludzi człowieku takie wymiany rób sobie sam 👨‍🔧byś zaoszczędził troszkę kaski aż szkoda

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...