Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

[K12] Zmiana żarówki w przedniej, lewej lampie


Szmiglo
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

bawił się ktoś? :lol:

 

bo mi 3 miechy temu padła prawa i byłem taki cwaniak dopuki nie chcialem wyjac poprzedniej a tu d*pa :shock: pojechalem do ASO i 3 koelsi się meczylo, wiec w sumie nie było mi wstyd, że ja tez nie umiałem, natomiast dziś podjąłem decyzje, że jutro od rana sam podejme z tym walke 8)

 

Macie jakies sugestie?rady? zmienialiscie je? :wink:

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no ja jutro walcze w okolicach 12 8) to może spróbuj z rana i podziel się wrażeniami i tym samym pomóż mi? :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hehe - przecież to żaden problem :) Ja zmieniałem już cały komplet + 1

 

 

Nie ma innego sposobu jak poluzować śrubę w zderzaku oraz całkowicie wykręcić śrubę mocującą górną część lampy. Nie ma innego sposobu gdyż facet ma za grubą łapę by tam dojść a babka ma za mało siły by ten drut odczepić i zluzować żarówkę.

 

Wystarczy 10-tką i 2 minuty roboty. Lekko odginasz cały reflektor i wymieniasz żarówkę. Potem trzeba tylko dokładnie osadzić reflektor tak jak był i dokręcić śruby w dokładnie tych miejscach gdzie widać na plastikowych uchtywach odcisnięcia łebków śrub. Wtedy będzie można uznać, że snop światła nie zmienił swego ustaiwnienia.

 

 

Pozdrawiam

HHA

 

 

 

.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

poranek pozostawie bez komentarza :?

 

po 20 minutach spedzonych na kombinowania ręką nie udało mi się wyjąć osłony gumowej, a już dostać się do kostki od kabli i samej żarówki :?

 

HHA z tego co czytam to Ty to robisz od drugiej strony :D no ale może w tym szaleństwie jest metoda?w każdym mądrym razie znów musiałem pojechać do serwisu, tyle, że tym razem żarówka nie kosztowała 25, a 20 zł, ale wzięli sobie drugie tyle za wymiane :shock:

 

jeszcze tylko 3 miesiace i pierdziele ten salon :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Macie rację wymiana żarówki to niezły horror. Do tego potrzeba wysportowanego faceta. Na wyjeździe micra mi oślepła, na lewe oczko. Po godzinie kombinowania (i 3 piwkach) jak do tego się dostać, wreszcie się udało. Naprawdę myślałam czy nie dzwonić po assistance:lol:.

 

Jednak się udało i jak narazie drugiej zmieniać nie trzeba.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i lewa żarówka umarła - wykrakaliście.

Ale miły pan z orlenu wymienił ją w 3 minuty! Jak dobrze jest być kobietą, przynajmniej sama się nie musiałam z tym męczyć.

 

Pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

coś rozwaliłeś? :wink:

 

troszke to bezsensownie roegrali inżynierowie z nissan/renault bo przecież w 99,9% aut zmiana żarówki to błachostka, a tu taki klops zrobili :?

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo stwierdzili, że przy takim rozwiazaniu i przy dostatecznie utrudnionym dostępie do gniazda żarówki conajmniej 75% posiadaczy Micry w przypadku przepalenia się żarówki reflektora przedniego na jej odpłatną wymianę zdecyduje się pojechać do ASO Nissan.

 

Jak przyjadą to i jest robota i pięniądz dla stacji obsługi jak i dla Nissana

 

 

HHA

 

 

.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

coś rozwaliłeś? :wink:

 

troszke to bezsensownie roegrali inżynierowie z nissan/renault bo przecież w 99,9% aut zmiana żarówki to błachostka, a tu taki klops zrobili :?

 

pozdrawiam

 

nie wierz co piszesz

 

aby wymienić żarówę w toyocie poł auta trzeba rozebrać, programować, radio i kilka innuch pierdół.

 

byłem kozak i się zdeklarowalem kumpeli - totalania porażka i 2 h zgłowy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 lat później...
Gość soawek

witam.Ja zlecilem wymianę w serwisie. Spaliła sie jedna zarowka ,ale wiem,ze wymienic trzeba dwie i mówilem ale nie serwis uparty wymienił jedną.Teraz patrzę a jedna lampa swieci mocno bardzo a druga słabo a na dodatek dziwnie porusza się na boki ,jakby jakieś mocowanie lub sruba poluzowana.No i oczywiście serwis .Czasami to ręce opadają .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u mnie na razie tylko raz wymieniałem ,lewa strona...horror poszło w miarę szybko ale ręce zdrowo poharatane :blink: bez luzownia żadnych śrub ręce trzeba składać w istne esy floresy :rofl:

Edytowane przez motyla noga
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byłem w serwisie na wymianie żarówki za pierwszym razem jak wczesniej pisałem wymienili jedną zarówkę ale nie zapieli dolnej zapinki i lampa się ruszała na boki,Jak bylem drugi raz to wymienili podobno dwie ale zgieli mi błotnik i jak niby nic oddają samochód a ja nie odbieram naprawiać natychmiast a oni leniwie no faktycznie i czary mary naprawili wgniecenie podobno trzech mechaników naprawiało ,jak to zrobili nie wiem.Co to za serwisy to jakaś poraszka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 8 miesięcy temu...

Czytam i oczom nie wierze wymieniałem w żony micrusi z lewej i z prawej strony bez niczego tylko latarka w ręce nie widze problemu trzy minuty roboty panowie o co chodzi no chyba że micra po lifcie ma inaczej ale wątpie jestem facetem i lapki mam spore

proste zapięcie żarówka h4 naprawde nie wiem w czym problem problem to jest wymiana w primerce p 12 tam radze spróbować

pozdrawiam kmiart

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...