Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Steerig assist co to za system


marcin478
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam 

qashqai tecna 

jak w temacie co to jest za system 

Włącza się razem z aktywnym tempomatem ( tempomat mam włączany białym przyciskiem  nie niebieskim jak w propilot ) 

Na początku myślałem ze to system  utrzymania pasa ruchu  ale niestety nie działa

po włączeniu systemu  Steerig assist ikonka kierownicy na liczniku cały czas szara nie ma opcji żeby się podświetliła na zielono albo ja cos źle robię 

 

 

 

1.jpg

2.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo to jest system  utrzymania pasa ruchu. Jak to dziala to googel albo filmiki na YT.

W instrukcji pisze (jak to dziala):

Funkcja asystenta kierowania pomaga kierowcy w skierowaniu
pojazdu w kierunku środka pasa ruchu. Asystent kierowania
obejmuje również system ILI

System ILI ostrzega kierowcę, gdy pojazd opuszcza dotychczasowy
pasu ruchu, oraz pomaga mu skierować pojazd z powrotem na
właściwy pas ruchu.

Edytowane przez Banan61
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kolego a mógłbyś  mi w skrócie opisać jak ten system działa bo nei mogę tego z filmiku zaczaić ? 

czy ja go jakoś źle aktywuje że mam  cały czas tą ikonkę kierownicy szara czyli nie aktywną ? niestety nie mam instrukcji 

bo rozumiem że on sam nie nakierowuje  samochodu   ( nie skręca kierownicą jak w pro pilocie ) tylko daje znaki ostrzegawcze żeby nakierować  pojazd na środek pasa tak ?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

podbijam  temat 

poczytałem instrukcje i system o który mi chodzi to  Asystent Kierowania -  LKA ( system ILI jest częścią LKA ) 

system się załącza ale nie aktywuje  tzn. pasy nie podświetlają się na zielono  

Może ktoś podpowie dlaczego jak to aktywować ? 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...