Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Lift T31 + opony AT


Qzynka Edyta
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Mierzyłeś do rantu nadkola przed i po założeniu dystansów czy jak?

Pytam z ciekawości bo w T30 dawałem dystanse 45 mm i takiego liftu nie uzyskałem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak. Mierzyłem do rantu nadkola i do progu i taki był wynik. 

Chociaż, mierzone było od razu, po założeniu liftu. Teraz gdy pojeździłem około miesiąc, to wizualnie wydaje mi się, że mogło się gdzieś 1 cm obniżyć, bo zawieszenie się "ułożyło", ale już drugi raz nie mierzyłem. 

W poprzednim samochodzie daci duster, robiłem lift wymieniając sprężyny na podwyższające h&r i było tak samo. Też się ułożyło i obniżyło delikatnie po czasie. 

Edytowane przez Greyper
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam forumowiczów X-traila. 

Pytanie do kolegi Greyper - sprawdzałeś ustawienie geometrii? 

Pytam bo mam już dystanse do liftu zawieszenia ( będę na dniach wstawiał ) i myslę żę geometria bedzie wymagała korekty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Problem w tym ,ze nie bedzie juz mozłiwe ustawić geometrię zalecaną fabrycznie .

Ponadto połosie będą musiały pracować w niekorzystnym wychyleniu co istotnie skróci ich żywotność.

Dlatego trzeba miec przed planowaniem liftu pelną świadomość konsekwencji tej zmiany w aucie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, wojtekm napisał:

Witam forumowiczów X-traila. 

Pytanie do kolegi Greyper - sprawdzałeś ustawienie geometrii? 

Pytam bo mam już dystanse do liftu zawieszenia ( będę na dniach wstawiał ) i myslę żę geometria bedzie wymagała korekty.

Nie trzeba ustawiać geometrii. Zawieszenie u mnie zdejmowane było  w całości. 

W mojej ocenie 2 calowy lift, jest bezpiecznym liftem. 

To jest mój drugi samochód z liftem dwu calowym i kołami większymi niż zaleca producent (największe jakie się zmieściły) i nie miałem żadnych problemów. Po przejechaniu poprzednim samochodem 50 tys. z liftem, nie miałem większego zużycia zawieszania, niż wcześniej. 

Edytowane przez Greyper
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spradzałem dzisiaj na swoim t31 i geometrię da się ustawić, poprzez lift zawiechy poprawi się kąt poczylenia koła będzie bliżej pionu, trzeba tylko ustawić zbieżność z tyłu na wchaczach dolnych jest tuleja wewnętrzna ze śróbą do ustawiania zbieżności, a z przodu na drążkach. Już bym go zliftował tylko ten Stanisław przysłał mi niewłaściwe dystanse na tył. Greyper możesz wstawić zdjęcie jak wyglądają twoje dystanse na samochodzie?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Greyper tylny dystans masz zamontowany bezpośrednio na sprężyne czy najpierw tuleja gumowa na spężyne a na nią dystans który górą wchodzi w gniazdo. Bo to co mi przysłał lift-kit nie pasuje w żaden sposób bo górny stożek dystansu jest za luźny w gnieździe a dolny stożek jest za duży i na sprężyne i na tuleje gumową.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Samochód już po lifcie zawieszenia (zestaw z lift kit) , przód podniósł się ok 3 cm, tył o 5cm, do tego dystanse pod felgi 30 mm i opony 225/65 r17, efekt - jeździ i wygląda o wiele lepiej, koła równo z obrysem samochodu. Oczywiście geometria mocno się zmieniła np z tyłu koła były rozbieżne, ale ustawione bez problemu według danych producenta ( wszstkie parametry na zielono i z zapasem regulacji). 

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
W dniu 26.05.2023 o 21:37, wojtekm napisał:

Samochód już po lifcie zawieszenia (zestaw z lift kit) , przód podniósł się ok 3 cm, tył o 5cm, do tego dystanse pod felgi 30 mm i opony 225/65 r17, efekt - jeździ i wygląda o wiele lepiej, koła równo z obrysem samochodu. Oczywiście geometria mocno się zmieniła np z tyłu koła były rozbieżne, ale ustawione bez problemu według danych producenta ( wszstkie parametry na zielono i z zapasem regulacji). 

Te dystanse to własna robota czy kupione gotowe (jeśli tak, podrzuć proszę link gdzie nabyć). No i foty poproszę :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Chciałbym dopytać o lift kit. Kto zakładał, Ty czy warsztat? Jest gdzieś instrukcja?
Pokaż zdjęcia, jestem ciekawy jak wygląda auto na nowych kołach. Mam felgi 17' ale zastanawiam się nad 16'. Obecnie jeżdżę na 18'

Wysłane z mojego RMX3363 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

dystanse kupione w Mudmaster, podkładki pod zawieszenie zakładałem sam, instrukcji nie ma do tego żadnej, z tyłu może być mały problem z osadzeniem sprężyny na trzpieniu dystansu i trzeba trochę podszlifować żeby dopasować do kształtu końcówki zwoju sprężyny, montujemy bez podkładek gumowych. 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z przodu trzeba odkręcić górną część macphersona, ścisnąć sprężynę, podłożyć dystans i przykręćićdo gniazda, najlepiej kupić mocniejsze śruby 8 dł. ok 55mm i szerokie i grube podkładki bo te z zestawu są słabe. Przy skręcaniu trzeba naciągnąć górę macphersona maksymalnie w stronę koła żeby poprawić kąt pochylenia koła. Zdjęcia zamieszczę później.

Geometria zmienia się całkowicie i najlepiej podczas montażu dystansów z tyłu sprawdzić i przesmarować śruby regulacyjne w wachaczach.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki z odpowiedź, chociaż i tak oddałem do warsztatu. Ale chyba dobrze założyli, bo musieli dorzeźbić tył i dali nowe, twardsze śruby. Na koniec odesłali na geometrię, bo wszystko było poprzestawiane
Teraz jest OK.

Wysłane z mojego RMX3363 przy użyciu Tapatalka

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 tygodni później...

Nowe opony. Poprzednie opony, Yokohamy Geolandar A/T G015 nie przetrwały wyjazdu do Rumunii. Jedną z opon podarłem na kamienistej drodze w górach, nie nadawała się do naprawy i musiałem na szybko szukać jakiś dwóch opon używanych i tanich, byle w rozmiarze...
Te nowe opony już na oko wyglądają na mocne. 9fa4e9853db64f808541fdfec1523cae.jpgd9eca170d007b56211240d56d992fe6a.jpg13992efecfc934a782f66056a3b226a2.jpg

Wysłane z mojego RMX3363 przy użyciu Tapatalka

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
W dniu 1.08.2022 o 22:09, rademenez napisał:

Liftu nie zrobiłem jeszcze bo nie mogłem znaleźć podkładek. Niby ktoś się tam wystawia na olx ale nie ma do gościa kontaktu. Opony założyłem  jakie weszły max bez liftu 225/70-17 Yokohama Geolandar a/t. Wcześniej miałem T30 ,założyłem większe oponki do tego lift 2" i fajnie się jeździło i fajnie wyglądało.

z tego co napisałeś wnioskuję że do T31 założyłeś opony 225/70-17 Yokohama Geolandar a/t (oczywiście zawieszenie bez liftu) i opony nie obcierały o nadkola nawet na dziurach czy w jakimś terenie i przy skrętach na maxa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 26.11.2023 o 18:14, darek62 napisał:

z tego co napisałeś wnioskuję że do T31 założyłeś opony 225/70-17 Yokohama Geolandar a/t (oczywiście zawieszenie bez liftu) i opony nie obcierały o nadkola nawet na dziurach czy w jakimś terenie i przy skrętach na maxa.

Jednak lekko ocierały i zamieniiłem na  225/65-17

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam założony lift 2 cale. Felgi zmienione na stalowe dotz dakar 16 cali z et +13. Opony   bf goodrich a/t 16 235 70 obcierały nieznacznie. Podciąłem nadkola i jest ok. To jest maksymalny rozmiar koła, który się zmieści. 

Edytowane przez Greyper
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...