Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

[K11] Jaka żaróweczka/dioda w przyciskach?


Gość bartolomeo

Rekomendowane odpowiedzi

Są tam dwie żaróweczki. Jedna jest zielona (o ile dobrze pamiętam), druga niebieska (ewentualnie biała z założonym niebieskim kapturkiem). Mi też się przepaliły jakiś czas temu i założyłem zieloną i niebieską. Żarówki są w takich gumowych oprawkach - to nie jest całość, można wyciągnąc żaróweczkę i włożyć nową. Wyglądają tak, jak na zdjęciu poniżej (i są oczywiście na 12V) - w nowych druciki powinny być proste ;). Można kupić np. w sklepie z częściami elektronicznymi (gdzie indziej pewnie też).

pict2661.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no proszę, dziś właśnie wymieniałem te żarówki w swojej.

 

troche było problemu z wyciągnięciem tych przycisków.

 

co do żarówek, to na stacjach i w zwykłych sklepach tego nie znajdziesz, ja kupowałem na giełdzie elektronicznej po 0,50 zł/sztuka, ale białę i zakładałem gumkę z przepalonej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

niestety nie mam cyfrowki aby zrobic fotki i pokazac. ja mam zastosowane 2 rodzeje DIUD

na 3 przyciski tj: podgrzewnie tylnej szyby, awaryjne, przeciwgielne:

podgrzewanie + przeciegielne:

podswietlenie : dioda niebieska 3mm na rezystorze

kontrolka: dioda czerwona 3mm na rezyswtorze

awaryjne: czerwona dioda 3mm na rezystorze z niebieskim kapturkiem o odginalnej zaroweczki. (tylko dlatego ze bez przyciemnienia koleczko awaryjnego swiecilo sie "k**ewsko" mocno)

wszytskie wstawione w takisposob aby ukierunkowac promien swiatla w kierunku przycisku.

jesli jakoes pytanka macie do podswietlania kokpitu z led sluze pomocą

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...