Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Otwieranie drzwi kluczykiem, pytanie


jacekdh12
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Hej, mam pytanko do posiadaczy x trail t30 2002r. Czy używając kluczyka w zamku w drzwiach zamykacie i otwieracie wszystkie drzwi? Bo ja u siebie wpadłem na pomysł żeby zamiast przyciskiem w zamku sprawdzić kluczyk, i jedyne co otwiera i zamyka to przednie drzwi. Przekrecalem kluczyk po 2-3 razy i nawet przytrzymywalem ale tylko załapywały przednie drzwi. Zastanawiam się czy to normalne czy może wiązka w drzwiach jest uszkodzona. Centralny z pilota lub przyciski w drzwiach działają dobrze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie otwiera wszystkie. Jest jakaś procedura programowania, chyba ... Jest temat, ale czy tam jest odpowiedź to nie wiem, bo nie chce mi się czytać. 

A tu inne podobne ;)

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale w tych postach chodzi o otwieranie z pilota jednym kliknięciem wszystkich zamków. A mi chodzi o przekręcanie kluczykiem w zamku raz lub dwa aby się otworzyły wszystkie drzwi. Spróbuję później w zamkniętym aucie przytrzymać dwa przyciski na kluczyku w stacyjce i poza nią, może to coś da 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 minut temu, jacekdh12 napisał:

Ale w tych postach chodzi o otwieranie z pilota jednym kliknięciem wszystkich zamków. A mi chodzi o przekręcanie kluczykiem w zamku raz lub dwa aby się otworzyły wszystkie drzwi. Spróbuję później w zamkniętym aucie przytrzymać dwa przyciski na kluczyku w stacyjce i poza nią, może to coś da 

To pozostaje poczekać aż ktoś się odezwie w temacie, może @gkowal

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak u Ciebie działa blokowanie zamków przyciskiem z kluczyka? Czy zamykane są przednie drzwi czy też wszystkie?

Z tego co kojarzę to blokowanie drzwi z przyciskiem kluczyka powinno działać tak samo jak bezpośrednio z zamka.

Niektóre wersje kluczyka można przeprogramować i to się powinno także przełożyć na zmianę sposobu blokowania zamków (czy to przyciskiem czy też używając bezpośrednio zamka).

Ja mam kluczyk prostokątny (SIEMENS VDO SWK4 876 /818) i zmieniałem w nim procedurę otwierania z jednych drzwi na cztery.

Masz to wszystko opisane w poniższym wątku który już wstawiał kolega @Thunder

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Otwieranie z pilota 1x kierowcy 2x wszystkie. Zamykanie pilotem 1x wszystkie. Centralka Siemens 5wk4 6472b a poniżej napis 5wk4 8821 oraz jeszcze niżej na sterowniku 5wk4 8681. Dzisiaj wsiądę i spróbuję poklikać aby zaprogramować i jeszcze raz kluczyk 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy to ma jakieś znaczenie, ale jak miałem almerę to z kluczyka też się tylko jedne drzwi otwierały...rocznikowo podobnie choć inny model. Blokowanie również nie działało kluczykiem na wszystkie drzwi. Musiałem blokować od środka pozostałe lub z pilota. Nigdy nie zastanawiałem czy to feler czy da się inaczej bo zazwyczaj korzystałem z pilota.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie może być że w tym roczniku otwierają się tylko drzwi kierowcy, u znajomego 2003r kluczyk otwiera wszystkie drzwi a u mnie 2001r tylko kierowcy 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...