Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Wyciszenie - ten typ tak ma ?


Gość Ela i Piotr
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Ela i Piotr

Witam wszytskich.....

Mam pytanie czy nie wydaje Wam się ze Almerka jest troszke za głośna (czy moze to tylko moj tak ma... :( )...no nie to zeby te mruczenie silnika było nieprzyjemne ale...no coz w kilku znanych mi autkach jest znacznie ciszej.

Wiec ....czy almery sa typowo głosnymi samochodami...

Czy moze ktoś juz probował cos z tym zrobic? :wink: :idea:

...pozdrawiamy !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba coś w tym jest z tym ze wg mnie głośniej niz w niektórych innych autach słychać silnik ale nie koniecznie szum powietrza a jest to (dla mnie) istotna różnica i moze nawet zaleta.

W astrze 1 np silnik 1,6 słabiej słychać w środku (niz w N16) ale za to przy wiekszych prędkościach ogólny szum w kabinie jest większy.

Takie są moje odczucia ale jak sam zauważasz ten pomruk silnika 1,8 jest OK. Zawsze wkurzało mnie brzmienie silników mniejszych pojemności - one brzmią jak takie pszczółki czy psy ratlerki i dlatego uważam że taka kompozycja 1,8 w N16 jest niezła.

Dodam jeszcze że nie bez znaczenia są opony i związany z nimi szum ja miałem letnie Barumy, fakt że już zajeżdżone ale tak hałasowały, że byłem nawet sprawdzać czy to aby nie łożyska. Teraz mam zimówki Firestony i jest zupełnie, zupełnie inaczej (tzn oczywiście lepiej)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

owszem, jest to bardzo głośne auto- jak już wjedziesz na autostradę i rozpędzisz go trochę - nie da sie rozmawiać. I fakt ten nie uważam absolutnie za zaletę. W aucie ma być cicho - to nie jest auto sportowe - i tu producent moim zdaniem dał d..... Swoja droga można by było trochę auto wyciszyć ale to kosztowne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja u siebie nie mam takich problemow. Auto przy 150 na autostradzie nie jest strasznie glosne. Da sie rozmawiac bez wiekszych problemow.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość porcupine

u mnie nie dosc ze diesel warczy jakby go ktos rozzloscil :P To jeszcze przy predkosci 120km/h i wecej, dochodza do tego glone szumy powietrza i ogolnie robi sie bardzo glosno :?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Ela i Piotr

hmmm... co do hałasu , to zdecydowanie silnik....u mnie jest tak ze przy 120 km jest znacznie głośniej niz przy 140-150...hehe..jak mnie jakis radar złapie to powiem ze nie mogłem z zona porozmawiac spokojnie dlatego musialem zwiekszyc szybkosc... :lol::lol:

ok...ale czy to znaczy ze nik nigdy nie probował z tym czegos zrobic... (moze waty mu napcham ?! :wink: :lol: :wink: )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Almera N15 nie należy do szczególnie wyciszonych sprzętów, ale coś za coś. Jeżdżę po A2 i nie czuję wielkiego dyskomfortu przy 140km/h powyżej 160 robi się drastycznie głośno lecz po jaką cholere tak szybko jeździć :?: Na normalną walkę na drodze i wyprzedzanie TIRów nie robi mi róznicy tych klilka decybeli.

 

Pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja jestem zadowolony że słysze warkot silnika, fakt że jak na diesla brzmi inaczej (może mam przerdzewiały wydech :lol: ). Wczesniej turlałem sie Mondeo 2.0TDDi 2001r., był cichy i przy 200km/h było nudno :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

owszem, jest to bardzo głośne auto- jak już wjedziesz na autostradę i rozpędzisz go trochę - nie da sie rozmawiać. I fakt ten nie uważam absolutnie za zaletę. W aucie ma być cicho - to nie jest auto sportowe - i tu producent moim zdaniem dał d..... Swoja droga można by było trochę auto wyciszyć ale to kosztowne.

ech przesadzasz. glsonym samochodem nie jechales.

wytnij kata i sordkowy - pojezdzij z 30 kkm potem wspawaj i doswiadczysz ciszyyyyyyyyyyyyy

a tak serio to diesle sa glosne same z siebie

mam okazje jezdzic do roboty rowerem 200 (diesel) i vectra B 2.2 CDti) i oba te uata sa glsoniejesze niz moja N16 1.5 PB

wiec naprawde nie wiem czego wymagasz

jak chcesz mozesz wygluszyc grodze i podloge w baganiku, do teog drzwi itp. bedzie lepiej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
Gość Paweł Miciński

No faktycznie, Almery mają dość głośne silniki. W mojej n15, 1,6 SR silnik słychać wyraźnie, ale zależy to też od obrotów i temp. silnika. Odziwo silnik wydaje się być głośniejszy przy niższych obrotach niż wyższych. Jest więc np. głośniej jadąc 120 niż 140 !!! Ale to mi się akurat podoba. Zawieszenie jest ciche, ale układ hamulcowy ma tendencje, szczególnie zimą do "syczenia" jak włącza się ABS. Genralnie samochód ma przyjemną dla ucha akustyke - to trzeba po prostu lubieć :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W ojca N16 też jest dość głośno. Powiem szczerze, że i ja i ojciec byliśmy tym niemile zaskoczeni.. Do tego dołożyły się cholernie głośne opony zimowe i przy normalnej jeździe moja P10 jest cichsza. Ogólnie N16 podoba mi się głównie z zewnątrz i parę detali wewnątrz. Poza tym, to już Peugeot 307 (w życiu bym nie kupił) ma lepsze plastiki.. Ale to już insza inszość..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...