Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Jakie najwieksze (najwyższe) wejdą opony 17 bez liftu


qashqai531
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Jak w temacie liczy się każdy centymetr, mogą być 16 nawet ale najlepiej 17 bo takie mam felgi. W tej chwili mam rozmiar opon 215/60R17

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co to za głupie pytanie? Masz rozmiar opon fabrycznych, homologowanych i wiesz jakie można stosować zamienniki rozmiarowe, też są podane w instrukcji. Wejdź na kalkulator rozmiaru opon na sieci i szukaj zamiennika dla 16 i 17" na podstawie dostępnych rozmiarów opon. Kalkulator policzy różnicę w rozmiarze, do ok. 2% różnicy jest ok, inne są niezgodne z homologacją i będą zakłamywać prędkość rzeczywistą.

Wysłane z mojego SM-G973F przy użyciu Tapatalka



Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie to nie jest głupie pytanie Panie kochany może dla Ciebie.

Potrzebuje poprostu informacji jakie najwieksze ktoś koła montował i nie interesuje mnie co z homologacją. Takie żeby nie obcierały szczególnie z przodu. Za inne odpowiedzi z góry dziekuje🙂

Edytowane przez qashqai531
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Raczej nikt tu z qashqaia traktora nie robił, więc trudno będzie Ci taką informację uzyskać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, cezzar1 napisał:

Raczej nikt tu z qashqaia traktora nie robił, więc trudno będzie Ci taką informację uzyskać.

Traktora to nie chce robić, ale z tego co wyczytałem w necie to 215/65R17 wejdą bez problemu, to już rozmiar więcej , ale może jeszcze coś więcej ktoś zakładał? Może 225/70/17?🙂

Edytowane przez qashqai531
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem ale wykluczając te problemy z ubezpieczeniem w dalszym ciagu intersuje mnie jakie najwieksze koła ktoś zakładał.

Edytowane przez qashqai531
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Gość Andrzej G
23 minuty temu, qashqai531 napisał:

To nikt nie zakladał opon 225/70/17 jak myslicie wejdą?

Tutaj wróżki nie mamy na etacie, więc pozostają Ci wróżbici Maciej, lub Jackowski :emot060:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, Andrzej G napisał:

Tutaj wróżki nie mamy na etacie, więc pozostają Ci wróżbici Maciej, lub Jackowski :emot060:

A szkoda🙂 to tylko 57mm na średnicy, wiec na wysokości 28mm w porównianiu z 215/60R17.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba będziesz pionierem .Nie pytaj się tylko zakładaj.Aha i nie zapomnij napisać potem poradnika "DIY rolowanie błotników Qashqai"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wrzuć fotkę z boku jak Qashqai stoi na pusto , możliwe ze problem tkwi gdzieś indziej np: przy amorkach . Generalnie problem przy takich oponkach będzie z przodu , czy nie będą obcierać przy pełnym skręcie  Pomijam ze to będzie aż 8% różnicy . 

Edytowane przez Seba37
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Andrzej G

Wystarczy wjechać na kanał, skręcić koła max w lewo/prawo i pomierzyć ile luzu nam zostaje między oponą a nadkolem po obwodzie. Zakładając oczywiście, że felgi zostawiasz te co masz, a kombinujesz wyłącznie z oponami.

Osobiście nie wiem po co Ci takie balony, ale nad gustami się nie dyskutuje. Jeżeli chodzi wyłącznie o komfort jazdy, to wystarczy się zaopatrzyć w oponki o miękkich boczkach (pomimo że XL) np. ze stajni Michelina, czy Pirelli, które znacznie lepiej wybierają wszelkie nierówności na drodze niż fabrycznie montowane Conti.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dojazd do domku w bieszczadach taki mam, tam jest glina i koleiny, jak ktoś był to wie jakie bieszczadzkie błoto potrafi byc🙂

Edytowane przez qashqai531
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jednym z najważniejszych są opony najlepiej MT ale do Qashqai to zastanawiam się nad dobrymi AT i jakoś powinno być dobrze oby nie po roztopach🙂 Dlatego chciałbym jak największe jakie wejdą wsadzić, bo każdy centumetr może zadecydować🙂 Wiem że to auto nie terenowe ale jechać z Wawy tyle kilkmetrów terenówką to troche męczące, wiem bo kiedyś miałem forda Explorera przerobionego na off road lift 9cm z oponami MT🤣

Edytowane przez qashqai531
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

qashqai531 Nie wiem czy to jeszcze aktualne ,ale ja kupiłem auto jakieś pól roku temu i mam założone 225x50x18R. Tak więc można większe niż 17". Dodam że nic nie ociera przy skręcaniu

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

JACEKUB Twoje opony mieszczą się w zakresie dopuszczalnych.

Średnice zewnętrzne opon wg oponeo w przeliczeniu na mm.

Rozmiar oryginalny: 215/65 R16. =   686 mm ((215*65%)*2)+(25.4*16)=686mm

Rozmiar opcjonalny: 215/60 R17 =   689 mm

Rozmiar opcjonalny: 225/50 R18 =  682 mm 

Rozmiar opcjonalny: 235/50 R18 =   692 mm 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja wiem że średnica mieści się w zakresie dopuszczalnym. Bardziej chodziło mi oto że przy tej szerokości opona nie obciera nigdzie przy skręcaniu.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Widziałem na ukraińskich rejestracjach w j10 miał 245/65/17 no chyba że miał jakiś lift ale wyglądało na orginał zawieszenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Daj jakieś zdjęcie z boku jak to wygląda.Jak się teraz jeździ?

Daj jakieś zdjęcie z boku jak to wygląda.Jak się teraz jeździ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...