Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Stuki z klocków hamulcowych Qashqai 2020 rok


Majkeel0303
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie. Posiadam nowego nissana qashqai z końcówki roku 2020 zakupiony jako nowy w salonie..Czy ktoś z klubowiczów miał problem ze stukami z klocków hamulcowych? Kiedy cofam naciskam hamulec wydobywa sie metaliczny stuk , ruszam do przodu naciskam hamulec ponownie stuk później już wszystko ok. Wielokrotnie konsultowałem temat w ASO które twierdzi że ten model tak ma, a stuki z układu hamulcowego to standard z którym nie są w stanie sobie poradzić .. Czy idzie cos z tym zrobić ? Strasznie mnie irytuje ten problem który nie powinien występować w tym aucie przy przebiegu 12 tyś km

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Majkeel0303 napisał:

Witam serdecznie. Posiadam nowego nissana qashqai z końcówki roku 2020 zakupiony jako nowy w salonie..Czy ktoś z klubowiczów miał problem ze stukami z klocków hamulcowych? Kiedy cofam naciskam hamulec wydobywa sie metaliczny stuk , ruszam do przodgu naciskam hamulec ponownie stuk później już wszystko ok. Wielokrotnie konsultowałem temat w ASO które twierdzi że ten model tak ma, a stuki z układu hamulcowego to standard z którym nie są w stanie sobie poradzić .. Czy idzie cos z tym zrobić ? Strasznie mnie irytuje ten problem który nie powinien występować w tym aucie przy przebiegu 12 tyś km

Nic nie zrobisz. Te typy tak mają. To jest założony przez konstruktorów luz pomiędzy klockiem, a jarzmem zacisku hamulca. Jak coś podłożysz pod klocek to skasujesz luz ale wówczas po rozgrzaniu klocki będą mogły blokować hamulec, lub nie będzie odpowiednio odchodził klocek od tarczy i będzie się on zużywał lub tarcza szybciej się zużyje.

A do stuków można przyzwyczaić z czasem i przebiegiem będzie ich przybywać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W zimie nie słychać w lecie zawsze ( otwarte szyby , zimny łokieć)

Wysłane z mojego SM-G780G przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie,niedługo powiecie że stuki z podwozia terkotanie przegubów to norma...Bzdura! Nie ma prawa nic stukać!Jakiż luźny musi być klocekzeby mimo sprężynek klepał! Jeżeli tak jest nadaje się do Wymiany! Kolego,podnieś samochód,zdejmij koło i rusz zaciskiem,zazwyczaj stukać powoduje luz zacisku na wodzikach,a to kwalifikuje całość do wymiany. I niech w serwisie nie piepszą głupot że tttm.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...