Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Fatalne przyciemnienie szyb w ASO


J11
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

       W zeszłym roku kupiłem nowego QQ w opcji wyposażenia N-Style. Moja wersja nie posiada przyciemnionych szyb. Postanowiłem więc, że ze względu na to, iż auto jest nowe na gwarancji muszę to zrobić w ASO, więc tak uczyniłem. Umówiłem się odpowiednio wcześniej i wczoraj pojechałem na wykonanie tej usługi. Przy odbiorze uświadomiono mnie, że za 2, 3 dni wszelkie "niedoróbki, pęcherze itp znikną" oraz aby nie myć auta itp, żeby nie było wilgoci. Tak robię i auto stoi sobie w garażu. Póki co minęły 24h i nic się nie zmieniło. Według zaleceń szyb w tym czasie nie ruszać , nie myć itp. Jednak po przyjechaniu do domu i przyjrzeniu się dokładniej temu jak to jest zrobione - nie wygląda to dobrze i śmiem twierdzić, że w ciągu dnia czy dwóch nic się nie poprawi. Poza tym przyciemnienie tylnej szyby to jakaś porażka, niedocięte itp, tak ma to wyglądać??? . Nie ma szyby przy której nie byłoby pęcherze. Na jednej jest kilka rys na folii, w tym jedna prawie na pół szyby...  Po przyjeździe do domu pojechałem ponownie do ASO. Nie było już człowieka który przyjmował moje zlecenie, więc zjawię się ta w poniedziałek.

     Proszę Was o radę, czy to co zrobiło ASO kwalifikuje się na reklamację ???, bo moim zdaniem tak....Ktoś z zewnątrz by to zobaczył to by się zaśmiał, że nowe auto i zrobiona taka kaszana... 

     Parę zdjęć poniżej

     Pozdrawiam i proszę o opinie

20220409_122459.jpg

20220409_122515.jpg

20220409_122916.jpg

20220409_122909.jpg

20220409_123550.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hehehe...ASO...jeździć i obserwować! :D

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak zrobię i w przyszłym tygodniu będę to reklamował... Praktycznie ze wszystkich szyb trzeba usunąć folię, klej, oczyścić szybę  😕 i przykleić od nowa. Boję się o tylną ... jak w ASO tak to przykleili... przy odklejeniu trzeba uważać, żeby nie uszkodzić nitek od ogrzewania szyby... aż strach pomyśleć...🙁. Nie wiem  co zrobi to konkretne ASO ze stolicy woj. Świętokrzyskiego, ale chcę mieć to zrobione tak jak należy. Osobiście jestem pełen obaw jeżeli oni mieliby to poprawić (albo zewnętrzna firma, która tą. usługę dla nich wykonuje), ale może do dwóch razy sztuka...Jeżeli oleją sprawę będę to zgłaszał w centrali Nissana, a jeżeli będzie trzeba to jeszcze dalej... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wg mnie , jak bym to robił sam chyba pozdejmowalbym wszystkie plastiki. Bo to utrudnia nawet umyscie szyby a co dopiero naklejenie folii.

Jak mi w pracy oklejali okna w pracy to robili to na mokro . A okna mają po 2 metry . I nie mam pęcherzy.
Pewnie w aucie miało się to zassać pod wpływem ciepła słonecznego.



Wysłane z mojego SM-G780G przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tego inaczej niż na mokro zrobić się nie da. Zastanawiam się co ma gwarancja do oklejania szyb... Silnik się od tego nie zepsuje albo skrzynia raczej :) A folia ma pewne uroki, np wokół szyb gdzie wchodzi na kropki to nigdy nie wygląda ładnie.... 
U mnie na szczęście fabrycznie barwione, ale w Toyocie miały mniejszą przepuszczalność i fajnie to wyglądało. Praktycznie z tylnej kanapy można było swobodnie język pokazywać przechodniom bez krępacji :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po dokładnym wytarciu szyb, jedynie te małe trójkąciki wyglądają ok. Pozostałe do poprawki.... Na prawej tylnej szybie na folii jest mnóstwo rys...gdzie niegdzie pojedyńcze pęcherze, Na lewej tylnej nie ma rys, ale jest mnóstwo pęcherzy... Tylna... białe pęcherze... niechlujne wycięta, (widać na zdjęciach, które umieściłem.) Tak ciężko było zdjąć te plastiki z tylnej szyby, jeżeli w jakiś sposób nie można tego była dociąć i ładnie ją wpuścić..., żeby nie było widać krawędzi....gdy będzie się wycierać będzie haczyć i się to poodkleja. Gwarancja ma coś do szyb, bo możliwe że odsuwane były wyjmowane albo i i nie.., bo tam przy krawędziach nie ma jak nawet włożyć rakli bo są uszczelki, a docięte jest tam akurat elegancko oraz w przypadku gdyby coś stało się z ogrzewaniem tylnej szyby itp... Tak jest faktura z ASO i przypisanie usługi do Vin pojazdu. Reasumując zgłoszę swoje uwagi i ciekaw jestem reakcji ASO...

Pozdrawiam

Edytowane przez J11
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, J11 napisał:

Reasumując zgłoszę swoje uwagi i ciekaw jestem reakcji ASO...

Tylko dokładnie zwróć uwagę, żeby nie ponakłuwali tylko pęcherzy igłą i nie wyprasowali by zniknęły, bo taką metodę stosują "szpece". Czy Ci zmienili folię, czy poszli "na skróty" j/w  poznasz tylko po kształcie jej przycięcia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gwarancja nie ma nic do tego, a w ASO to można co najwyżej robić przeglądy gwarancyjne i nic poza tym (i to najlepiej ze swoimi gratami). Jak chcesz mieć coś dobrze zrobione to jedź do firmy, która zajmuje się tym na co dzień i z tego żyje, a nie do ASO.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To tak na przyszłość było, bo może kolega J11 myśli, że obsługa w ASO zapewnia najwyższą jakość (nie mylić z ceną :D). Niech nigdy więcej nie popełni tego błędu. Jak znam ASO to będą próbowali to naprawić. Na pewno nie wymienią folii ot tak, chyba, że dostaną odpowiednie pismo z paragrafami albo odpis pozwu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...