Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

1.3 vs 1.6


marllok77
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam grono,ktory wybrac 2018 manual DIG-T 1.3 160 km  czy DIG-T 1.6 160 km manual 2018

dzieki za porade

Edytowane przez marllok77
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nieco bardziej zrywny...wynika z testu?Tabeli? Bo jeśli chodzi o przyspieszenia to ciut lepsze wg tabel ma 1.6

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wg jakiej tabeli? Bo już było ustalone na tym forum, że z tymi danymi jest coś nie tak. Natomiast ilość Nm wskazuje, że 1.3 jest zrywniejszy :) A to Nm "zrywjaą" auto :)A nie dane z jakiejś tabeli :) No i niższy zakres obrotów tych Nm co też polepsza zrywanie.

Edytowane przez Smakor
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Silnik 1.3 DIG-T  szybciej się  nagrzewa. Mamy niższe zużycie paliwa, mniejszą emisję CO2.  To bardzo udana konstrukcja, która absolutnie nie daje po sobie poznać, że ma pojemność tylko 1332 cm3. Jest dynamiczna, elastyczna i  naprawdę ekonomiczna.

  • Like 1
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do 1.3.  Ostatnio na przeglądzie w ASO rozmawiałem z doradcą serwisowym, z którym znamy się już dobrze "z widzenia" pracującym w Nissanie parę lat. Pytałem go, jak ten silnik (1.3 140KM) znosi próbę czasu. Powiedział, że to najlepszy silnik (najmniej problemowy) z tych jakie montowali w Nissanie za jego "kadencji" w serwisie. Mają już klienta, który przejechał ponad 180tys w trybie "long life" i dotychczas zero problemów. Leje paliwo, robi przeglądy co 30tys km i jeździ...

Nie wiem, czy mu wierzyć , bo na tym samym przeglądzie przy 22tys km uszczelniali mi miskę olejową:)  (było już lekkie zapocenie, ale ja miałem po przeglądzie 0 wlany wodnisty 0w20 więc mógł gdzieś znaleźć ujście)

Tutaj filmik gościa opisujący jego wrażenia po przesiadce z 1.6 na 1.3

 

Edytowane przez zeke
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

1.6 i chip tuning :P fakt ponoć ta konstrukcja 1.3 jest dość solidna ale i na 1.6 nie ma co narzekać a widziałem testy gdzie pod względem niezawodności był w top 10. Ogólnie seryjnie w 1.6 miałem 190 koni i ponoć to częsty przypadek a po chipie śmiga jak burza :) olej itp i tak zmieniam co 12-13 tys jak należy : ) przejedź się jednym i drugim i ocenisz . Ja jechałem 1.3 i było całkiem sympatycznie pod względem osiągów aczkolwiek mój 1.6 go bije ale może to kwestia chipa. Ja to bym wolał by gama silników się poszerzyła o 2.0 itp no ale :) taki świat i pseudoekolodzy. Mam nadzieje że  emisją CO2 się kierować nie będziesz bo to bzdura totalna ;) co do spalania to jadąc delikatnie poniżej 5 mogę zejść a w mieście około 6 (bez większych korków) a standardowo miasto to 7-8 jak depnę 9-10 więc naprawdę fajnie. Już pisałem że po chipie spalanie jeszcze spadło :) rekord to 4.4 :)

Gdyby ta nowa konstrukcja była 1.6 to pewnie bym ją wybrał ale to 1.3 troszkę mnie przeraża chociaż wiem że niepotrzebnie:)  z obu będzie pan zadowolony :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam 1.6 DIG-T, ale jeździłem kilka dni zastępczym 1.3 (bodaj 140KM).
W mieście faktycznie 1.3 wydawał się zrywniejszy.
Moim zdaniem to kwestia niżej dostępnego momentu.
1.6 DIG-T jednak jest silnikiem, który lubi obroty.

@JasiQ gdzie robiłeś chiptuning?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja robiłem w Mińsku Mazowieckim MTC AUTO , facet się umordował trochę z tym sterownikiem :D chyba bite 8 godzin jak nie więcej nad tym siedział :) ale że dogadaliśmy się wcześniej na ustaloną kwotę to już nie zmieniał ale przyznał że gdyby wiedział to zażyczył by sobie więcej :) Wrażenia z jazdy jak dla mnie dużo lepsze a do tego nawet spalanie spadło, robiłem rok temu do dziś żadnych absolutnie problemów. Ale bodajże w Warszawie Kivi racing też jest godne zaufania. Jakbyś robił to daj znać ile w serii Ci wyszło na hamowni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...