Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

[P10/W10] Nie odpala na benzynie


Gość Muszyn
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

Prosze o rade gdzie szukac rozwiania problemu. Otoz moja Primerka (od sierpnia 05 na LPG) dotychczas nie sprawila mi zawodu. Az do dzisiejszego ranka. Przy probie uruchomienia (na benzynie) kreci ale nie zaskakuje. Rankiem prawdopodobnie w baku nie bylo benzyny ale zalanie 5L nic nie pomoglo (moze za malo na pusty?). Po poludniu ponowilem probe odpalenia i moze ze 4 razy zaskoczyl ale tylko na doslownie 3 sek. i zdusil sie. Przygazowac tez probowalem jak zaskakiwal ale udalo sie tak na trzy szybkie depniecia do 4tys i gasl.

Co moze byc przyczyna? Czy pompa paliwa mogla pasc po dosyc krotkim dystansie na gazie bez paliwa w zbiorniku?

Prosze o jakiekolwiek wskazowki i z gory dziekuje. Forum przegladalem ale zdarzylo mi sie to po raz pierwszy i do dzis wszystko bylo ok (bez wzgledu na mroz czy wilgotnosc zawsze odpalaw za pierwszym kreceniem i od razu). I jeszcze jedno pytanko: czy taka instalacja LPG (monowtrysk) umozliwia uruchomienie na gazie zimnego silnika, czy zalezy to od instalacji?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość daniellus

Jest możliwość uruchamiania awaryjnego na gazie, ale nie zalecają tego no i oczywiście jest to zależne od temperatury powietrza. W obecnych warunkach powinien odpalić na gazie. Jeśli masz instrukcje od zasilania LPG to zajrzyj do niej tam będziesz miał opisaną funkcję rozruchu awaryjnego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[..]

Rankiem prawdopodobnie w baku nie bylo benzyny ale zalanie 5L nic nie pomoglo (moze za malo na pusty?). Po poludniu ponowilem probe odpalenia i moze ze 4 razy zaskoczyl ale tylko na doslownie 3 sek. i zdusil sie. Przygazowac tez probowalem jak zaskakiwal ale udalo sie tak na trzy szybkie depniecia do 4tys i gasl.

Co moze byc przyczyna? Czy pompa paliwa mogla pasc po dosyc krotkim dystansie na gazie bez paliwa w zbiorniku?

[..]

Witam, z tego co wiem pompa paliwa nie powinna pracowac na sucho, czyli bez paliwa, mozliwe ze przez to ze tak pracowala ulegla uszkodzeniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

axg chyba ma rację. Prawdopodobnie popełniłeś najczęstszy błąd użytkowników LPG i zapomniałeś, że w baku musi być chociaż ok. 10 benzyny bez względu na to czy jeździsz wyłącznie na gazie czy nie. Pompa paliwa na sucho natychmiast się zaciera powodując właśnie taki efekt jak u Ciebie. Nie odpalisz auta. Całkiem niedawno mój przyjaciel miał taki właśnie przypadek.

 

pzd

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzis rano ponowilem probe odpalenia i zaskoczyl za pierwszym razem :shock: ale pochodzil pare minut, rozgrzal sie ale nie ruszalem z miejsca. Po chwili wylaczylem i sprobowalem raz jeszcze. No i znow to samo co wczoraj - kreci i nie zaskakuje.

No nie wiem o co chodzi.... :cry: Ale jezeli pompa paliwa sie zatarla to czy by zaskakiwal nawet na chwile bo jak nie podaje paliwa to nie zaskoczy? Moze wilgoc czy woda gdzies zalega?

Wymienilem swiece na nowe - nic nie pomoglo. Jakies sugestie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pal go na LPG i zobacz co bedzie jak ok to pompa raczej...

przez cale lato odplalem nyse na LPG, przy czym od czasu do czasu dawalem nysie posmakowac benzinki :-)

 

a jak na LPG bedzie to samo to sprawdzic caly uklad zasilajaco/zaplonowy trzeba bedzie..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość marekmarecki

Kiedyś moja Primerka też kręciła ale nie paliła tylko zaskakiwała na dosłownie chwilkę. Okazało się, że to były świece. Padły wszystkie na raz ! Może sprawdź i to - nie zaszkodzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może być też tak, że pompa zassała syf z dna baku i smok jest przytkany. Nie obędzie się chyba bez wyjęcia pompy i sprawdzenia jak wygląda i jak działa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyjmij pompę i zobacz, może siteczko sie przytkało - troche oczyść i spróbuj ponownie. Pompa w zasadzie jest ci potrzebna do odpalenia oraz jazdy awaryjnej - (jak sie LPG skończy), więc przynajmniej musi byc minimum sprawna. Mój szwagier uzywał P10 przez rok (nie dał jej posmakować Pb) tylko LPG (I generacja wiec nawet odpalał na LPG). Jak raz brako LPG - nie chciała pojechać na benzynie - po zalaniu LPG podczas jazdy wielokrotnie przełączałem na benzynę, aż sie odetkało i pojechała. eraz co zbiornuik LPg - minimum 10 km na benzynie musi pojechać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oki Nissana (bo to ona jak twierdzi corka :) ) zaciagnieta do mechanika i jutro bedzie diagnoza.

A tak BTW: czy przy demontazu pompy paliwa to Pb wycieknie czy "trzymac sie" bedzie w zbiorniku. Nie to zebym sam to zrobil ale tak z ciekawosci pytam bo nie bede mogl byc obecny przy zabiegu.

Pozdr i dzieki za pomocna dlon.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A tak BTW: czy przy demontazu pompy paliwa to Pb wycieknie czy "trzymac sie" bedzie w zbiorniku. Nie to zebym sam to zrobil ale tak z ciekawosci pytam bo nie bede mogl byc obecny przy zabiegu.

Pozdr i dzieki za pomocna dlon.

 

Może polecieć trochę ale tylko z przewodów :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem tak samo! Pojechalem do mechanika, powiedzial ze jakas kopułka pali na jednym zabku dlate raz na kilka moze zalapac. Kupilem kopulke , mechanik wymienil i jest wszystko OK!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...