Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Wyciek płynu chłodniczego.


cezzar1
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Odkąd mamy QQ a są to 4 lata, znikał mu płyn chłodniczy. Były to niewielkie ilości, orientacyjnie pół litra na rok. Nie przejmowałem się tym zbytnio. Ale ostatnio zaczął brać albo gubić więcej. 2 tygodnie temu, wlałem pół litra. Dziś podczas jazdy, nie leciało ciepłe powietrze z nawiewów, nawet przy ustawieniu na Hi. Pomyślałem, że może padł któryś z silniczków napędzających klapy, moduł klimy, albo płynu nie ma. Po dojechaniu na miejsce zaglądam pod maskę i rzeczywiście, w zbiorniczku prawie pusto. Wlałem pozostałe w butelce pół litra, ale jeszcze drugie tyle mógłbym wlać. Zerknąłem pod auto, a tam mokro na elementach podwozia. Od góry widać płyn w zagłębieniach skrzyni biegów. Gdzieś wycieka, ale nie wiem jeszcze gdzie. Jutro pojadę na kanał i obejrzę go od spodu. 

178000 km.

Edytowane przez cezzar1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Z dwojga złego chyba lepiej jak ten ubywający płyn widać... Jest szansa, że to nie uszczelka pod głowicą... ;)

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Biorę pod uwagę także upg z wyciekiem na zewnątrz. Obejrzałem z dołu. Z sanek kapie, a wycieku nie widac. Tam jest tyle wszystkiego napakowane, że trudno cokolwiek dojrzeć. 

Zauważyłem, że cieknie tylko wtedy, gdy silnik się dobrze rozgrzeje i jest duże ciśnienie w układzie. Krótkie trasy nie powodują wycieku. Wczorajsza trasa 15 km, wjeżdżam na kanał-cieknie mi po głowie, więc spuściłem ciśnienie, odkręcając korek zbiorniczka. I to był błąd, bo wtedy już nie ciekło. Potem 2 krótkie trasy po 5 km-nie cieknie. Następnie powrót do domu 15 km-także brak przecieku. Także nie wiem o co chodzi. Wygląda, że cieknie tylko jak jest duże ciśnienie w układzie. Może korek na zbiorniczku trzeba wymienić, chociaż nie wydaje mi się, żeby to ciśnienie było nadmierne, węże nie są twarde.

Edytowane przez cezzar1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj wlałem litr płynu, dziś zrobiłem 6 km i pod autem znów leci. Po odkręceniu korka na zbiorniczku przestaje. Ewidentnie pod wpływem ciśnienia coś się rozszerza i przecieka.  Na krótkich trasach jednak też cieknie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Usterka znaleziona. Wąż pod pompą wtryskową się rozpuścił od wycieku ON. Ktoś już uszczelniał tą pompę?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wąż zamówiony w ASO Nissana, koszt niecałe 130 zł, tylko 7-10 dni czekania, bo ściągają z Holandii. Pompę będę uszczelniał sam. Są dostępne zestawy naprawcze.

1523438767_R9Mw.thumb.JPG.a6f675637d6b59ba322c1b0725e7a330.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj takie były zabawy z nissanem:

Wymontowanie pompy CR:

1.thumb.jpg.29328ce9f203466bdcc774cb8e3171f9.jpg

2.thumb.jpg.c172e72b8ea52ee60584141ca45ee71e.jpg

Rozebranie pompy CR:

3.thumb.jpg.d4df76b657d8ab9745804c20de6cda11.jpg

4.thumb.jpg.c629721d78b9f0f29d2bb56c35c37574.jpg

5.thumb.jpg.c8b9e7c008bb591aa64bd21cbc22fd2f.jpg

Uszczelka na 2 sekcjach tłoczących tak wyglądała. To nie mogło być szczelne:

6.thumb.jpg.64790053582352da269ca0e4b9f807ba.jpg

Nowy wąż układu chłodzenia też już mam. Czekałem w sumie 6 dni roboczych.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak wyglądał uszkodzony wąż. Nissan naprawiony i jeździ. Tak więc info dla użytkowników 1.6dci, jeśli ubywa wam płyn chłodniczy, to w pierwszej kolejności sprawdźcie wycieki z pompy wtryskowej i ten wąż pod nią. A pompa będzie cieknąć, to jest tylko kwestia czasu.

IMG_7662.thumb.jpg.b143ffab4cb4421fdfead95a325a7431.jpg

IMG_7663.thumb.jpg.442523cdb8ffa4f350174d121691d65e.jpg

Obok nowy wąż.

IMG_7664.thumb.jpg.d17bfc3264e15136508a186d5b71b5a6.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...