Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

poduszka silnika qashai 1.6 benzyna 2010r


mariuszzet
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Proszę o wskazówki do wymiany poduszki górnej przy silniku w qashqai ,

na co uważać , czy trzeba podeprzeć silnik itp.

 

z góry dziękuję za każdą pomocną informacje 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja jak wymieniałem to wsadziłem lewarek pod silnik , odkręciłem starą przekręciłem nową i tyle ,napewno nic kombinowałem z układaniem się poduszki w sensie odpalania silnika na lekko przykręconej czy coś.Moja nowa jest sporo twardsza silnik tak nie buja się jak przy starej ale niestety czuć bardziej wibracje silnika

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, calypso83 napisał:

niestety czuć bardziej wibracje silnika

Może przykręciłeś jak silnik był na lewarku? Poluźnij i jeszcze raz przykręć śrubę mocującą już bez podnoszenia silnika. Wymienia się poduszki m.in. po to, aby zmniejszyć wibracje. A może poduszka jest niskiej jakości, zamiennik? Wtedy może tak być.

10 godzin temu, mariuszzet napisał:

na co uważać , czy trzeba podeprzeć silnik

Podeprzeć albo podwiesić, przykręcić śruby właściwym momentem.

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi się że taka poduszka i nic się z tym nie zrobi ,po prostu jest sztywniejsza.Wkładałem zamiennik bodajże febi i nie była to najtańsza opcja.Na starej poduszce silnik latał jak prześcieradło na wietrze a teraz siedzi sztywno .Ja to wymienialem z rok temu i jak do tej pory jest tak samo

Wydaje mi się że taka poduszka i nic się z tym nie zrobi ,po prostu jest sztywniejsza.Wkładałem zamiennik bodajże febi i nie była to najtańsza opcja.Na starej poduszce silnik latał jak prześcieradło na wietrze a teraz siedzi sztywno .Ja to wymienialem z rok temu i jak do tej pory jest tak samo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedz właśnie doszły dwie poduszki jedna marki GSP referencje nissan droższa i taka sama Febi z referencjami renault tańsza. Ciekawe ze takie same części z rożnymi referencjami nissan renault maja rożna cenę.   

1 x Febi Bilstein ref renault 28203 43,76 € ,  FEBI BILSTEIN 34045 ref nissan98,29 €
 
1 x GSP 519027  50,76 €
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja jednak mam założona febest a nie febi teraz tak sprawdziłem.I szczerze drugi raz bym nie założył właśnie ze względu na przenoszenie drgań

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam,

Zmieniłem poduszkę na febi ale to nie załatwiło mojego problemu z piszczeniem przy puszczaniu sprzęgła na nagrzanym silniku mam wrażenie ze dochodzi to z wyjścia rury z silnika. Spróbuje nagrać jakiś filmik i udostępnić może komuś się to przydarzyło . 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam,

udostępniam film auto po zmianie poduszki dolnej i silnika przy puszczaniu sprzęgła wydaje takie dźwięki  piszczenie oprócz tego nic się nie dzieje .

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No powiem ci że po tym filmie to obstawiał bym na 100 % poduszkę tą dolną,ja miałem to samo ,silnik aż cały się rusza jakby była zerwana.silnik przy ruszaniu cały chodzi to i rura wydechowa też i może o coś obciera

Edytowane przez calypso83
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuje za odpowiedz ,pare miesięcy temu wymieniana była dolna poduszka ale może już ja rozwaliło .Wczołgam się pod auto i sprawdzę. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi po chyba też paru miesiącach padła(febest) ,kupiłem drugą tańszą(kamoka chyba) i jak narazie spokój czyli prawie rok

Edytowane przez calypso83
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
W dniu 1.06.2022 o 23:19, calypso83 napisał:

Mi po chyba też paru miesiącach padła(febest) ,kupiłem drugą tańszą(kamoka chyba) i jak narazie spokój czyli prawie rok

Witam. u mnie nic to nie zmieniło ten pisk pozostał ,sprawdziłem poduszkę skrzyni sprawia wrażenie całej  nie wiem co to może być. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 27.06.2022 o 07:23, cezzar1 napisał:

Wydech nigdzie nie obciera?

Sprawdzałem tłumik nigdzie nie obciera wymieniłem dolna poduszkę bo myślałem ze to od tego ale to nic nie zmieniło  mam wrażenie ze to na wejściu tłumika do silnika na tych śrubach ze sprężynami.

 

Edytowane przez mariuszzet
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 4.07.2022 o 18:39, mariuszzet napisał:

Sprawdzałem tłumik nigdzie nie obciera wymieniłem dolna poduszkę bo myślałem ze to od tego ale to nic nie zmieniło  mam wrażenie ze to na wejściu tłumika do silnika na tych śrubach ze sprężynami.

 

To na pewno jest to połączenie tłumika. Miałem to samo. Tam w środku jest taki pierścień uszczelniający i jak się wyrobi to dwa metalowe kołnierze rur o siebie trą.

U mnie usunięcie tego piszczenia nie jest łatwe. Wymieniłem ten pierścień, śruby i sprężyny i nadal występowało trochę słabsze piszczenie. Jak podłożyłem podkładki pod sprężyny aby mocniej dociskały oba elementy to teraz wydech strzela/pyka  przy ruszaniu i dodatkowo jak samochód chodzi na biegu jałowym z włączoną klimatyzacją to wydech wpada w rezonans od drgań silnika i buczy ale piszczenia nie ma. Będę w weekend próbował tak dobrać docisk tych sprężyn żeby nie było tych hałasów. 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
W dniu 7.07.2022 o 12:32, Wlochaty napisał:

To na pewno jest to połączenie tłumika. Miałem to samo. Tam w środku jest taki pierścień uszczelniający i jak się wyrobi to dwa metalowe kołnierze rur o siebie trą.

U mnie usunięcie tego piszczenia nie jest łatwe. Wymieniłem ten pierścień, śruby i sprężyny i nadal występowało trochę słabsze piszczenie. Jak podłożyłem podkładki pod sprężyny aby mocniej dociskały oba elementy to teraz wydech strzela/pyka  przy ruszaniu i dodatkowo jak samochód chodzi na biegu jałowym z włączoną klimatyzacją to wydech wpada w rezonans od drgań silnika i buczy ale piszczenia nie ma. Będę w weekend próbował tak dobrać docisk tych sprężyn żeby nie było tych hałasów. 

Witam, w którym miejscu wymieniałeś te śruby i ten pierścień przy silniku czy po środku .Bo zimą był wymieniany ten po środku bo go wypierdzialo pomyślałem sobie ze może wtedy był za mocno skręcony i teraz piszczy. kupiłem taki komplet 

IMG_20220715_172221.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

I jak kolego pomogło coś?Dziś byłem u tlumikarza bo wydech mi głośno pierdzial i okazało się że właśnie ten pierścień (górny kolektor-katalizator)jest do wymiany i od razu mechanik powiedział że musi być oryginał bo każdy inny zamiennik po pewnym czasie będzie piszczał.Oryginal jest z grafitem i powinno być ok.Ma ktoś z tym jakieś doświadczenia?Ktoś kupował w serwisie i jak to cenowo wygląda?

Edytowane przez calypso83
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 27.08.2022 o 11:43, calypso83 napisał:

I jak kolego pomogło coś?Dziś byłem u tlumikarza bo wydech mi głośno pierdzial i okazało się że właśnie ten pierścień (górny kolektor-katalizator)jest do wymiany i od razu mechanik powiedział że musi być oryginał bo każdy inny zamiennik po pewnym czasie będzie piszczał.Oryginal jest z grafitem i powinno być ok.Ma ktoś z tym jakieś doświadczenia?Ktoś kupował w serwisie i jak to cenowo wygląda?

6.2020 miałem montowany nowy pierścień firmy WALKER (https://intercars.pl/produkty/1941162-uszczelka-ukladu-wydechowego-mazda-323-f-vi-323-s-vi-premacy-mitsubwalk80547) bo wydech tez mi się wtedy "odezwał". Dodatkowo wtedy jeden z kołnierzy (bodaj od strony tłumika środkowego) miałem dorobiony i dospawany metodą chałupniczą (wydech robiony na szybko bo jechałem na wakacje) - po założeniu uszczelki i skręceniu całości nic od tamtej pory z tego odcinka wydechu nie "pierdzi".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...