Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

jakie spalanie 2.0 D i osiągi??


Gość lukpiecz
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

przymierzam się do kupna Almery 95-97 w wersji 2.0 diesel. Jakie one mają spalanie i jak z osiągami?? byłbym naprawdę wdzięczny za takie info bo trudno jest mi je znaleźć.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam Almere 2.0 d z 99 r. pali mało tj. jakieś 4,5 l na 100 km w trasie, po mieście mieszcze w 6. Może źle obliczyłem ale na pełnym zbiorniku ( pod korek) robie 650-700 km. Jeśli chodzi o osiągi to niemoge ci nic powiedzieć bo moja wydaje sie troche zamulona. Niewiem jaka jest tego przyczyna, a może mi się tylko wydaje bo wcześniej miałem benzyniaka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość pietia_pk

Mi 45 l wystarcza na ok 760 km przy ciężkiej nodze (na trasie 140 nie z chodzi i z pod świateł musze być pierwszy :) ale jak moja noga stanie się lżejsza pewnie przejade więcej ale ja mam 2.0D z 99 ze wspomaganiem kierownicy i klimą ostanio jak zalazłem do pełna to zrobiłem juz ponad 500 km i jest tak ok 1/3 zbiornika jeszcze to wyjdzie mniej postanowiłem spokojniej pojeździć :) silnik kręci się prawie do 6000 obr/min na piątce przy ok 4500 obr/min miałem 170 km/h tylko prosta była za krótka ;(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam Almere 2.0 d z 99 r. pali mało tj. jakieś 4,5 l na 100 km w trasie, po mieście mieszcze w 6. Może źle obliczyłem ale na pełnym zbiorniku ( pod korek) robie 650-700 km. Jeśli chodzi o osiągi to niemoge ci nic powiedzieć bo moja wydaje sie troche zamulona. Niewiem jaka jest tego przyczyna, a może mi się tylko wydaje bo wcześniej miałem benzyniaka.

Pełny bak to 60 litrów. Jeżeli robisz na pełnym baku 700 km to zużycie paliwa wynosi 8,6 l/100 km - (60l * 100 km)/700 km. Spalanie 6 l/100 km to 1000 km na pełnym baku - (60 l * 100 km)/ 6 l/100 km - a 4,5 l/100 km to ok. 1300 km.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość pietia_pk

a ja na pisałem że wyjedziłem bak do czysta ?? ja zastosowałem metodę nalania pełnego baku i po zrobieniu przebiegu dolania paliwa jak mi rezerwa zaczeła się świecić i nie napisałem jakie mi zużycie wyszło a wychodzi z obliczeń 5.9 l/100 wg książki pełny bak to 50l a nie 60l 9-02.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...
Gość piticooler

No z tego co widze to naprawde oszcedny silnik, a co z jego osiagami?? moc moment?? wrazenia odczowalne z jazdy, przy wyprzedzaniu i ruszaniu. Wlasnie przymierzam sie do kupna almery z 98 roku z z diselkiem 2.0, stad moje zainteresowanie:)

dziekie za wszytskie odpowiedzi !

pozdrawiam!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
No z tego co widze to naprawde oszcedny silnik, a co z jego osiagami?? moc moment?? wrazenia odczowalne z jazdy, przy wyprzedzaniu i ruszaniu. Wlasnie przymierzam sie do kupna almery z 98 roku z z diselkiem 2.0, stad moje zainteresowanie:)

dziekie za wszytskie odpowiedzi !

pozdrawiam!!

 

Oszczedny rzeczywiscie w miare, nowe tdi sa lepsze ale nie jest zle (spokojna niemal przepisowa jazda w trasie okolo 5.2l/100, szybka w duzej czesci na autostradzie 120-140 km jakies 6/100, duze miasto duze korki 7-8 l ) . wrazenia z jazdy... no coz... zalezy od temperamentu... dla mnie moze byc ale sprinter to to nie jest - delikatnie mowiac. Raczej jazda relaksacyjna... przy wyprzedzaniu tez juz trzeba uwazac. Ale jka na diesla bez turbo nie jest zle, z reguly inne w tej klasie bez turbiny sa podobne lub wolniejsze. Za to duzy s9ilnik daje niezla elastycznosc, mozna fajnie jezdzic na malych obrotach i wysokim biegu. W realu przy wyprzedzaniu na 4 idzie troche lepiej niz benzyna o podobnej mocy na 4 biegu dzieki elastycznosci. Na wyzszych obrotach troche lepiej idzie ale znow robi sie glosno... Ja naprawde wyjatkowo przy wyprzedzaniu dochodze do 3000 obr... Trzeba sie jednak liczyc ze jakies seicento spod swiatel bedzie pierwsze... ;-))))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprintow to sie nie spodziewaj!!

75 km ok 55 kw i moment w granicach 110 nm przy 4000 obrotow

ale do normalnej jazdy po miescie wystarcza przy full zaladunku w drodze na wakacje 160 daje rade bez wiekszych probremow posmigac

Silnik bardzo elastyczny choć skrzynia ma dość krótkie przelozenia tzn mozna zylowac obroty ale robi sie glośno autko najlepiej ciagnie w zakresie od ok 2,5 do 4 tyś obr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Witam.

 

Po pierwsze Almera N15 (moja 98r.) ma 50L wiem bo już kilka razy wyjechałem wszystko do końca a jak tankujesz pod korek to wejdzie jakies 53-54 litry.

 

Nissan Sunny N13 (89r.) ma pojemność zbiornika 45L.

 

A jaka Almera ma 60L to niewiem? Może n16 bo napewno nie N15.

 

A co do spalania to Almera N15 2.0D spala między 5,5L do 6,5L według moich testów.

 

Natomiast 4,5L (a nawet mniej) do 5,5L to spala Nissan Sunny N13 1,7D.

 

Wiem bo miałem przez 10 lat od przebiegu 100 tys.km do przeb. 500 tys.km (jeszcze jeździ).

 

Pierwsze wrażenia po przesiadce z Nissana Sunny 1,7D do Almery 2,0D to:

 

- Strasznie głośny silnik w porównaniu do Sunny 1,7D (1,7 D chodził ciszej przy przebiegu 100tys. niż niejedna benzyna, moi znajomi też mówią że mój stary samochód był cichszy a kolega który jeżdził moim Sunny i teraz Almerą czasami też mówi że jest bardziej mułowata od Sunny.

 

Sunny chodziło ciszej i było żwawsze nawet przy przeb.500tys.km , Almera miała jak kupowałem 150 tys.km a teraz 180 tys.km.

 

Strasznie się rozczarowałem myślałem że kupie filtry nowe i wymienie i będzie ok.

Ale niestety nic to niedało i potem np. w ASO dowiedziałem się że ten typ tak ma (trafiało im się że klienci po przesiadce z Sunny do Almery mieli takie same wrażenia jak ja) zresztą mechanicy z innych serwisów mówili to samo.

 

Za to przynajmniej jedna rzecz jest wspólna dla tych aut NIEZAWODNOŚĆ.

 

Dlatego niezamieniłbym Almery na inne auto np.Golfa.

 

Ale z tą niezawodnością to słyszałem że, Almera N16 już niejest tak niezawodna (chyba dlatego że wiekszość modeli była składana w Europie).

 

Ale potem kupie N16 i sprawdze :D

 

Zresztą moja N15 jest z Holandi.

 

Sunny był z Japoni.

 

Pozdrawiam Kula

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To musi być jakis błąd w tej książce bo pare razy wyjeżdziłem wszystko i wchodziło coś około 53L. Tak że, pozostałe 7L to chyba w kieszeń :D.

 

I według moich obliczeń to spala 5,5 do 6,5 to jakby zbiornik miał 60L to spalałby 6,5 do 7,5L ??? to jakiś niezabardzo ten Diesel by był spalanie takie jak w benzyniaku by miał?

 

Pozdrawiam Łukasz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość lukas200sx

mi się bardzo fajnie jeździło ALmerą N15 2.0 d , miałem okazję pare razy ją przetestować.

 

Silnik jest bardzo elastyczny, w mieście spalanie wychodziło ok. 8 litrów ON, poza miastem 6-6.5. Przy cięzkiej nodze. Ogólnie byłem bardzo zadowolony. Nie moge polecić do wyprzedzania, tutaj porażka, jakie kolwiek redukcje nie przynoszą zamierzonego efektu, ostro trzeba pałowac, aby coś wydusić.

 

[ Dodano: Wto 01 Maj, 2007 16:56 ]

aaa, zapomniałem dodać, że nigdy mnie nie zawiodła!! bardzo dobrze wspominam to auto. mrozy nie morzy, paliła super. Silnik pracuje przyjemnie i bardzo cicho, w środku nie czuć, że to disel. Bynajmniej ja taką jeździłem :D Polecam. Tylko nie jest to auto dla tych, którzy lubia sie ścigać :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...