Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Jaki olej silnikowy


Olarek1973
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Jaki proponujecie olej silnikowy podczas wymiany po 70000 km (nissan qashqai 1.6 dig-t):

1. Motul 8100 x-clean efe 5W-30

2. CASTROL GTX 5W30 C4

3. Motul Specific 5W-30

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam ten sam silnik i od nowości przez 5 lat gwarancji w ASO lali 5W40 (w instrukcji jest napisane: 0W30 lub inny) .
Po pierwszej wymianie zacząłem jeździć do nich z własnym materiałem ale oryginalnym od Nissana i przeglądy kosztowały mnie połowę taniej niż z tym samym materiałem kupionym w ASO.
Olej to olej, wielkiej filozofii tu nie ma jeśli producent i sklep jest pewny.

Wysłane z mojego 2201116PG przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Weź Motul'a 5W30.Jeżdżę na nim już kilka lat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi ostatnio na przeglądzie Suzuki Swift pan serwisant powiedział, że oni leją specjalnie sprowadzany japoński olej, a nie jakieś tam pierwsze lepsze 5w30, bo japoński silnik musi mieć japoński olej, którego normalnie się nie kupi w sklepie... także ten tego 😜 I jeszcze Pan widząc moją drwiącą minę i słysząc argument o drobinach pyłu gwiezdnego stwierdził, że te silniki są delikatne i ten olej jest specjalnie dla nich stworzony :) Ale zachowywał powagę przez całą wypowiedź, jakby naprawdę w to wierzył. To się nazywa pracownik na piątkę :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To, że te silniki są delikatne to akurat nie skłamał ale to nie problem tylko Nissana tylko ogólnie całego downsize"ingu.
Jednak czasami te ich polityki przeglądu i wymiany oleju są żywcem wyssane z palca i mamią nas jakaś kosmiczną technologią
Niby się mówi o delikatnych silnikach i "specjalnych" olejach a ich wymianę planuje się co 30 tysięcy kilometrów.
No to delikatne te silniki są czy jednak pancerne skoro obojętne im czy przejadą 12kkm czy 30kkm na jednym oleju?
Bo oleju który po 30 tysiącach przepalania na turbinie nie zmienił swoich parametrów to raczej nie ma.
Ja widzę różnicę pomiędzy olejem nowym, po 10 i po 30 tysiącach kilometrów.

Wysłane z mojego 2201116PG przy użyciu Tapatalka



Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na szczęście robię ok 8 kkm rocznie, a Swiftem to w ogóle z 3 kkm :) Więc olej świeży na świeży praktycznie :) Kolejni nabywcy skorzystają :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 9.06.2022 o 14:17, Smakor napisał:

Mi ostatnio na przeglądzie Suzuki Swift pan serwisant powiedział, że oni leją specjalnie sprowadzany japoński olej, a nie jakieś tam pierwsze lepsze 5w30, bo japoński silnik musi mieć japoński olej, którego normalnie się nie kupi w sklepie... także ten tego 😜 I jeszcze Pan widząc moją drwiącą minę i słysząc argument o drobinach pyłu gwiezdnego stwierdził, że te silniki są delikatne i ten olej jest specjalnie dla nich stworzony :) Ale zachowywał powagę przez całą wypowiedź, jakby naprawdę w to wierzył. To się nazywa pracownik na piątkę :)

Ciekawe, bo na stronie Nissana piszą otwarcie, że olej stworzył TOTAL :D 

https://www.nissan.pl/dla-wlasciciela/uslugi-nissana/konserwacja-naprawy/oryginalny-olej.html

A i niech Ci ten Pan pokaże kartę techniczną produktu (oleju), który właśnie wlewa z Japonii :D 

Edytowane przez estradonai
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A QQ to francuzeczka więc pije olej z Francji :)

Ja bym polecil Texaco Havoline Pro DC M 5W30 albo zależnie od stylu jazdy Havoline Pro DC MG 0W20. Castrola do płukanki można użyć... ale to moje zdanie oczywiście.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...