Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

wentylator chłodnicy


krasnal80
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Podsunie ktoś temat gdzie i jak można wymienić wentylator chłodnicy silnika w X? Problem polega na tym że zaczyna słuchać w moim Xtrailu mechaniczne piski jak się załącza wentylator, nie zawsze tak jest ale coraz częściej tak się dzieje. Wymiana w serwisie to 4,5 tys. a w internecie allegro itd to koszt od 399 do 800 zł.Dostałem z serwisu nr katalogowy 214814 BE0B a na allegro jest sporo zamienników wentylatorów do X z motorem 2,0 diesel 4x4 177km z 2017 r. po lifcie lecz z nr katalogowy 214814 EB0B . Czy to jest znacząca różnica w tych literkach ? Czy to tylko przestawienie przez producenta?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Producenci zamienników/OEM mają swoje katalogi gdzie wszystko jest opisane do czego pasuje. Każdy sklep dobierze odpowiedni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czasem nie ma żadnej różnicy. Mogą być różne numery, a część identyczna, ale mogą być jednak zupełnie inne Mogli też w aso przekręcić ten numer, no chyba, że spawdziłeś w internecie i oba numery występują. Można też poszukać czy nie ma tej części na numerze renault, przez co się może okazać, że będzie więcej winików i cena niższa. Już się spotkałem z kilkoma przypadkami, że część nowa/używana na numerze oe renault ma lepszą dostępność i niższą cenę, a część identyczna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za odpowiedź. Sami wiecie jak to jest z mechanikami ilu ich jest tyle informacji. W Renault już też sprawdzałem i też jest ciężko dostać. Niby w koloes jest taki sam silnik co w X-sie a ma podwójny wentylator. Zaryzykuję i zamówię z allegro, iparts , któraś odeśle mając nadzieję że jedna będzie pasowała. Dam znać jak poszło może kiedyś się przyda informacja. Jeszcze raz dziękuję. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam.

Tak jak ww. temacie pisałem, iż ciężko jest dostać wentylator do X., ale udało się. Kupiłem 3 rodzaje wentylatorów i każdy był taki sam mimo, że każdy posiadał innym nr katalogowy. 21814 BE0B czy 214814 EB0B czy 214814 AB0A to te same wentylatory, być może producent sobie zmieniał, aby nie było " za łatwo " a dokładniej to zamontowałem VALEO za 600 zł + 350 wymiana w ASO i po dwóch godzinach miałem samochód gotowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...