Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Okleina słupków drzwi


Marek75
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, na słupku lewych przednich i tylnych prawych drzwi (ten mniejszy) zrobiły się bąble. Jeden pękł i zrobiła się szpetna dziura. Zakupiłem w ASO okleiny i zmierzam je wymienić. W ASO świadczą taką usługę za 245 zł za jeden słupek. Cena nie mała, ale gorsze, że poinformowano mnie, że mogą połamać listwy chromowane. Postanowiłem, że zlecę to znajomemu lakiernikowi, który nie jedno auto rozbierał. Mam jednak pytanie, tak na wszelki wypadek, czy ktoś demontował te chromowane listwy i mógłby doradzić jak to zrobić, żeby ich nie uszkodzić. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy mógłbyś wrzucić zdjęcia jak to wygląda?
Czy jak się pojawiły bąble to zakładam, że coś było od środka czyli nie podlegałoby to pod gwarancje perforacji, która jest na 12 lat?
Czy te uszkodzone obszary to były jakoś uszkodzone wcześniej ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

IMG20220703082025.thumb.jpg.e9d167e0f5bc527f113db9ba35ea68eb.jpgNie, nie ma to nic wspólnego z blachą czy lakierem. Po prostu, na słupku kierowcy na dole, przy listwie zrobiła się taka fałda i z czasem pękła. Na mniejszym słupku pasażera z prawej strony są dwie mniejsze fałdy, też na dole. Nic nie było tam robione. Taka jakość tej okleiny lub ten co kleił słabo się przyłożył. Okleinę kupiłem oryginalną w nissanie, ale martwią mnie te listwy chrom, żeby nie pękły zaczepy czy coś tam. Jak do tego podejść, żeby nie uszkodzić ?

IMG20220703082035.jpg

Edytowane przez Marek75
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok rozumiem teraz o co chodzi.

Zobacz ten filmik jak gość ściąga te listwy:


albo tak jak facet robi to w mercedesie:

 

Edytowane przez Jacoob
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Uporałem się z wymianą tych oklein. Dla kogoś, kto miałby podobny problem, to informacyjnie, da się to zrobić, bez połamania czegokolwiek. Trzeba poświęcić trochę czasu i cierpliwości. Nie obejdzie się bez ściągnięcia boczków z drzwi, jest wtedy dobry dostęp do listw.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Jaki koszt takiej okeiny w aso i czy jak przykleiłeś jest duża różnica wizualna w odcieniu ?

Mam pęcherzyki tylko na drzwiach kierowcy, można zakupić tylko na jedne drzwi czy kompletami sprzedają ? Jeśli są różnice to wezmę oczywiście komplet, ale pytam dla pewności.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupuje się na sztuki. Ja za te dwie, czyli na duży słupek od kierowcy i mały na tylne drzwi dałem w sumie ok 80 zł, dokładnie nie pamiętam, ale nie więcej, jak 80 zł. Auto ma 5 lat i żadnej różnicy pomiędzy nowo oklejonymi słupkami, a starymi.

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...