Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

[P10/W10] wymiana sprzęgła


Gość krzysno
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Sprzęgło trochę mi "ślizga" myślę że trzeba coś wymienić

jak myślicie, czy wystarczy wymienić tarczę?

czy zdjęcie skrzyni biegów to skomplikowana operacje (robiłem to sam w takich "samochodach" jak polonez, żuk.

 

czy przez to ślizganie sprzęgła (ślizga gdzy np. jadąc na 4 40kmh wysprzęglam, przegazuję i ostro puszczam sprzęgło)

może mi dżo palić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak wymieniac sprzęgło - to kompletne czyli tarcza, docisk, łożysko, czasem tam leje usczelniacz na skrzyni - to trzeba i jego wymienić.

Jak masz kanał lub duży specjalistyczny podnośnik -powinienes dać rady sam (no 2-gie ręce do pomocy sa niezbędne) czasem trzeba cos przytrzymać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie trzeba wymieniac kompletnego sprzegla. Ludzie wymianiaja cale sprzegla jedynie z oszczednosci. lepiej kupic cale sprzeglo i wymienic niz np. sama tarcze a po roku czasu wymieniac reszte i placic ponownie za robocizne. Ja u siebie tez mam do wymiany, ale bede wymienial sama tarcze (jesli docisk i lozysko beda w dobrym stanie) poniewaz robota mnie nic nie bedzie kosztowala (bede to robil sam) tak wie jak za jakis czas bede musial ponownie rozebrac i wymienic reszte sprzegla to po prostu trudno, ale nic na tym nie strace oprocz paru godzin straconego czasu. Sprawdz lozysko jesli ,ma luzy i nieciekawie glosno chodzi to wymien, natomiast docisk jesli ma rowki wyrobione od lozyska to tez wymien ale jesli bedziesz robil sam i za robote nic nie bedziesz placil to ja wymianialbym an Twoim miejscu sama tarcze jesli reszta jest dobra).

 

 

POZDRAWIAM.....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Mariusz Szwałkiewicz

Wieczny dylemat- kompletne sprzęgło- czy tylko tarcza ? Po pierwsze zależy to od tego czy wymienisz sam( robocizna zero kosztów) czy w warsztacie. po drugie i wazniejsze moim zdaniem - w jakim stanie są elementy składowe sprzęgła- a to dopiero po demontażu skrzyni. Jeżeli docisk nie jest przypalony ( niebieski), na słoneczku nie ma rowu to nie ma sensu go wymieniać " na zapas", to samo z łożyskiem wyciskowym- jak nie hałasuje -zostawić , itd. Oczywiście zwracaj uwagę na uszczelniacz wałka sprzęgłowego i jak się dopatrzysz tylny uszczelniacz wału- z nimi to akurat oszczedności się nie opłacają. I serdeczne wyrazy współczucia bo bez kanału lub wysokiego podnośnika to paskudna robota ( i nie zapomnij podwiesić silnika :)) )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Łożysko oporowe warto sprawdzić czy nei ma luzu i "sucho" się nie kręci, zresztą to jest najtańszy element i warto go wymienić razem z wymianą tarczy, ponadto warto przetoczyć docisk i koło zamachowe przed zamontowaniem nowej tarczy 20zł więcej wyjdzie ale powieszchnie będą idalnie płaskie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Primera.SLX.99

Sprzęgło kompletne:

NKK

Docisk sprzęgła + Tarcza sprzęgła + Łożysko

441,00zł

To drogo?

Ile kosztuje wymiana takiego sprzęgła w P11 1.6 w Warszawie?

Jak poznać że sprzęgło jest już złe? Mam 175tyś przebiegu i sprzegło chodzi dość cieżko. Np. w skodzie Felicji oraz Partnerze sprzęgło chodzi tak lekko jak gaz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja po znajomości za wymiane sprzegła w Wawce płaciłem 250zeta,a jak dzwonilem po warsztatach to ceny wahały sie miedzy 300,a nawet 600zł za wymiane. Jeśli sprzegło cieżko chodzi to moze to byc tylko łożysko wyciskowe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy przez to ślizganie sprzęgła (ślizga gdzy np. jadąc na 4 40kmh wysprzęglam, przegazuję i ostro puszczam sprzęgło)

może mi dżo palić?

Ja bym nie jeździł 40 na 4 :shock:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Primera.SLX.99

czy przez to ślizganie sprzęgła (ślizga gdzy np. jadąc na 4 40kmh wysprzęglam, przegazuję i ostro puszczam sprzęgło)

może mi dżo palić?

Ja bym nie jeździł 40 na 4 :shock:

1.6 to jeszcze można ale 2.0 to już nie bardzo :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...