Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Komfort jazdy, twardo I sztywno, temat rzeka...


Grzaski
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Od dluzszego czasu mnie to przesladuje I wspomnialem juz o tym w temacie o mocowaniach ramy do nadwozia. Mianowicie jest tak ze przy przejezdzaniu przez bardzo male, krotkie poprzeczne nierownosci, lub plytkie niewielkie dziury, to czuje jak wstrzasa calym autem dosc mocno. Efekt jest taki jakby bylo duzo za duzo cisnienia w kolach albo jakby amory sie nie uginaly. Taki efekt "kol z drewna". Nie wiem jak to lepiej opisac. Zaczalem to wyraznie zauwazac przy wyjazdach I powrotach do domu bo mam tam taki kawalek drogi z kostki brukowej ktory laczy sie z gladkim asfaltem. Na laczeniu jest taki mini prog ktory jest okolo 1cm wyzej od asfaltu. W trakcie przejezdzania przez to laczenie wstrzasa calym autem I odczuwalne jest takie gluche uderzenie ze az czuc na desce. Jakby ktos mlotem gumowym walil w rame. Wieloma innymi autami tamtedy przjezdzalem I to bylo prawie nie zauwazalne. Ja wiem ze auto na ramie zawsze bedzie wiecej przenosic ale tu zdecydowanie jest cos nie tak. Co ciekawe to wszystkie duze dziury wybiera elegancko I nic w trakcie jazdy nie puka, nie stuka. Dlatego podejrzenie padlo na mocowania ramy do nadwozia I te ciensze zostaly wymienione. Ale im dluzej jezdze tym bardziej mysle ze to cos w zawieszeniu. Amory z tylu i spezyny sa zmienione bo jakis czas temu pekla sprezyna wiec to nie to. A wlasnie z tylu najbardziej odczuwalne to jest. Zmienione tez sa gumy stabilizatora przod I tyl. Czy ktos ma jakies pomysly gdzie szukac przyczyny?

 

Sent from my NTH-NX9 using Tapatalk

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Andrzej G
3 godziny temu, Grzaski napisał:

Wieloma innymi autami tamtedy przjezdzalem I to bylo prawie nie zauwazalne.

Tak jest zestrojone zawieszenie chyba we wszystkich Nissanach. Almera N15 miała sztywne zawieszenie i Pulsar też tak ma. Kiedy jadę na urlop z papużkami w klatce, to pompuję koła zamiast 2,3/2,1 , do 2,1/1,9 ... jest to jakieś rozwiązanie, tym bardziej, że w Patku masz baloniki na felgach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No nie wydaje mi sie zeby to bylo normalne. Musze sie jakims innym przejechac zeby to porownac. Moim skromnym zdaniem cos jest nie tak

Sent from my NTH-NX9 using Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 30.07.2022 o 21:41, Grzaski napisał:

No nie wydaje mi sie zeby to bylo normalne. Musze sie jakims innym przejechac zeby to porownac. Moim skromnym zdaniem cos jest nie tak

Sent from my NTH-NX9 using Tapatalk
 

Mam podobne łupanie na takich przełomach i chyba ten typ tak ma. Było na oryginalnym zawieszeniu jest tak samo na poliuretanach. Sprawdź jeszcze czy to nie tylna klapa ci stuka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam podobne łupanie na takich przełomach i chyba ten typ tak ma. Było na oryginalnym zawieszeniu jest tak samo na poliuretanach. Sprawdź jeszcze czy to nie tylna klapa ci stuka.
No wlasnie moj mechanik tez tak stwierdzil jak pojezdzil I posprawdzal caly zawias. Wskazal jako glownego winowajce twarde opony. Fakt ze wydaje mi sie ze przed zmiana bylo lepiej ale nie dal bym sobie reki uciac. Cisnienie jest ksiazkowe. Czy ktos moze jezdzi na Yokohamach Geolandar G015? Jak Wasze wrazenie przy tych oponach?

Sent from my NTH-NX9 using Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakie masz kolego ciśnienie w tych at-kach?
 
2.4 tak jak jest na naklejke na slupku

Sent from my NTH-NX9 using Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Opony AT powinny mieć niższe cisnienie ok 2 - 2,2. Spróbuj powinno być lepiej

 

Na MT-kach jak jeżdże to mam  ciśnienie 2 atm w oponach

 

Edytowane przez dzemik
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Opony AT powinny mieć niższe cisnienie ok 2 - 2,2. Spróbuj powinno być lepiej
 
Na MT-kach jak jeżdże to mam  ciśnienie 2 atm w oponach
 
Sprobuje I zobaczymy. Ja mam troche obsesje ze wszystko ma byc jak w ksiazce

Sent from my NTH-NX9 using Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprobuje I zobaczymy. Ja mam troche obsesje ze wszystko ma byc jak w ksiazce

Sent from my NTH-NX9 using Tapatalk

Obnizylem do 2.2 w kazdym kole I jest duzo lepiej. Nawet sie opony nie odksztalcily za bardzo wiec chyba tak zostawie. Dzieki za rade Co prawda do idealu jest daleko ale chyba musze z tym zyc.

Sent from my NTH-NX9 using Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...