Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Kamera cofania pytanie


wojciechu11
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Mam problem z serwisem i dlatego potrzebuje pilnej małej pomocy od kolegów z Xtrailem. Dostałem uderzenie w tył gdy stanąłem przed przejściem, Audi za mną nie zdążyło wyhamować. Uderzenie było w zderzak, było spore , zderzak wyskoczył z zaczepów, samochód przesunął się kawałek do przodu co świadczy o sile uderzenia.

I teraz w czym tkwi problem. Naprawa była w ASO Odysej Lublin. Naprawili kompleksowo, zderzak nowy i elementy z nim powiązane. Odebrałem samochód, niby było wszystko ok. Na drugi dzień rano jednak, gdy cofałem pod domem zauważyłem, że jakoś dziwnie pokazuje kamerka cofania, myślałem, że brudna, próbowałem ją przetrzeć a ta wpadła w otwór w klapie w którym jest zamocowana. Okazało sie, że jest urwany zatrzask który ją trzyma w klapie.

Od razu zadzwoniłem do ASO, a tam przeżyłem  szok. Spodziewałem się, że załatwię sprawę, kamerkę podczas uderzenia pewnie ( uderzenie w zderzak pod kamerą, 20 cm niżej ) wyrwało z chwytu, sprawa oczywista, 4 lata do wypadku była ok. Po wypadku nie zauważyłem problemu, widocznie się jakoś trzymała, dopiero po naprawie całkiem się wysunęła. Gość z serwisu zaskoczył mnie stwierdzeniem że nie jest to efektem wypadku, tylko to ja pewnie otwierałem bagażnik i wepchnąłem kamerkę ? Poinformował mnie, że na zdjęciu po naprawie kamerka jest na swoim miejscu i świadczy to o tym, że była dobra. Nadmienię, że gość chciał otwierać bagażnik siłowo ciągnąć go do góry, dopiero ja go poinformowałem że, złe otwiera bagażnik. Moim zdaniem serwis niedokładnie zrobił inspekcje zniszczeń do kosztorysu, a potem gdy zauważyli problem z kamerka po prostu ja zamocowali i liczyli że ja szybko nie zauważę problemu z nią.

Wstawiam zdjęcie tyłu po kolizji, gdzie moim zdaniem widać wyraźnie, że kamera jest niżej, że wypadła z zatrzasków. Próbuję namierzyć na mieście jakiegoś Xa, ale jak na złość nic nie ma, wszystkie wyjechały.

Każdy z nas, użytkowników Xtraila wie, że nie ma opcji otwierać naciskając w miejscu kamerki, ponieważ przycisk do otwierania jest dużo niżej, a gdy się ma otwieranie ruchem nogi to przycisku się nie używa prawie wcale. Ale to nie jest zrozumiałe dla gościa z Nissana.

Mam prośbę do kolegów, czy możecie wrzucić zdjęcie z tyły podobne do tego które wgrałem. Jak u was wygląda kamerka i ile wystaje. Sprawa pilna, ponieważ byłem w ASO 29.07 i musze szybko działać żeby sprawa sie nie przedawniła.

Z góry dziękuję.

 

xtrail 11.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli uderzenie było tylko w zderzak a klapa nie została uszkodzona/naruszona to faktycznie uszkodzenie kamery musiało nastąpić podczas naprawy :) Przyciski faktycznie umiesczone są nie w miejscu, gdzie można się ich spodziewać, ludzie raczej łapią pod chromą listwą gdzi ejest kamera. MOże jakiś Janusz z serwisu uszkodził tak właśnie kamerę? Znając współczesne samochody nie jest trudno coś  uszkodzić "niewłaściwie "dotykając" (he he zły dotyk)...

Kamera wystaje (zdjęcie 1 z brzegu z otomoto)

image;s=1080x720

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedz. 

Ja dalej myślę, że problem pojawił sie podczas kolizji. Gdybym chciał pokombinować i wykorzystać sytuację, to bym od razu przy oddawaniu do naprawy zaznaczył, że kamera jest urwana. A w serwisie gość jak mantrę ciągnął opowieść, że kiedyś gdzieś ktoś przyjechał i powiedział im, że wepchnął kamerę do środka tak ze trzy razy jakby sam chciał w to uwierzyć. 

Pozdrawiam

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To zgłaszaj do ubezpieczenia niech dodadzą kamerę. Ale może być ciężko im to udowodnić, że nic na klapie nie zostało uszkodzone tylko kamera. Pojazd który uderzył w Twoje auto musiałby mieć jakiś dziwny przód aby było możliwe np wepchnięcie samej kamery. Auto jechało na lawecie z miejsca zdarzenia? Bo tylna kamera to w zasadzie jedyna kamera w użyciu i od razu by wyszło, że coś z nią nie tak...

A na czym polegała ta dziwność pokazywania kamery? Bo zabrudzenie to coś mocno innego od np. zmienionej pozycji.

Edytowane przez Smakor
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...