Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

[K11] Uszkodzony termostat czy normalka?


Gość gbula

Rekomendowane odpowiedzi

Zauważyłem, że w mojej Micrze po zapaleniu silnika (na zimnym silniku przy zerowej temperaturze) po krótkiej chwili rura, która idzie od silnika do chłodnicy robi się ciepła (wskazówka na tablicy nawet nie zdązy się jeszcze ruszyć). Gdy wskazówka zrówna się z pierwszą kreską (no może jest lekko poza) już można wyczuć ciepło na chłodnicy.

Jak to jest u was? Jest to normalne czy może mam uszkodzony termostat?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A długo trwa nagrzewanie?

Żeby strzałka doszła mi do pierwszej kreski muszę przejechać ok 1-2 km (przy temperaturze ok. 0). Po dojściu do pierwszej kreski zwykle włączam ogrzewanie na max i wentylator na 2 i wtedy po przejechaniu ok 10 km strzałkę mam w 1/4 skali.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy nagrzewaniu silnika dużo zależy od prędkości, z którą się jedzie (oraz temperatury zewnętrznej). Mi nagrzewa się do połowy skali w ciągu około 10 minut jazdy po mieście (i tak już zostaje), przy temp. zewn. ok 0 st C.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
Przy nagrzewaniu silnika dużo zależy od prędkości, z którą się jedzie (oraz temperatury zewnętrznej). Mi nagrzewa się do połowy skali w ciągu około 10 minut jazdy po mieście (i tak już zostaje), przy temp. zewn. ok 0 st C.

nie wiem nie warto jechac szybko na zimnym sielniku

ja potrzebuje 2 km normalnej jazdy :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie wiem nie warto jechac szybko na zimnym sielniku

ja potrzebuje 2 km normalnej jazdy :wink:

Miałem raczej na myśli prędkość (prawie) postojową w korku ;D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...