Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Szarpanie przy hamowaniu i śmieszny dźwięk


Rekrutak
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Kupiłem xtraila z 2017 roku z 2.0 dci i szkrzynia cvt. I po jazdach próbnych wyczuwam na rozgrzanym silniki przy ruszaniu takie lekkie szarpanie auta. Takie samo szarpanie występuje przy hamowaniu. Dodatkowo przy ruszaniu przy małej prędkości takie chrobotanie. Mam możliwość jeszcze oddać auto ale nie jestem pewien czy to usterka czy ten typ tak ma. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewnie skrzynia CVT siada, jak masz mozliwosc to oddaj to jak najszybciej....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

może lepiej podjechać do serwisu? ileż może kosztować diagnostyka vs kwota samochodu? Oddać zawsze można. Nie wiem czym kolega wyżej się wspomagał  wydając taką diagnozę. Może ma rację, ale nie wiem czy na internetowych konsultacjach tak poważne decyzje podejmować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No przeczytałem całe to forum i nie znalazłem takiego przypadku z takimi objawami. Auto ma 90k przebiegu mega mi się podoba i chciałem od razu wymieniać olej zarówno silnikowy i olej w skrzyni. Nic bez wizyty u mechesow się nie obędzie 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, stuff1000 napisał:

Diesel + CVT = klopoty. 

Za duży moment czy jakiś inny powód ? Nie było jakiś mega negatywnych opinii na to połączenie tylko każdy zwracał uwagę na olej w skrzyni 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 1.09.2022 o 00:59, stuff1000 napisał:

Diesel + CVT = klopoty. 

No to w całej EU mamy d... =wg tego co piszesz. Jakoś nie zmieniałem i nie sprawdzałem oleju w tej dziwnej skrzyni. No i to diesel. Ma przejechane 130Tk jest na razie optymalna i niezawodna jak silnik . Dla mnie jest ok. myślę że wielu kolegów potwierdzi to jeżdżąc z tą skrzynią. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy jak ruszasz masz dźwięk jak by samochdizka zabawki ?? 

Edytowane przez Rekrutak
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sorki że dopiero teraz ,nie, nic takiego nie słyszę. Jeśli jesteś zdecydowany na zakup warto to sprawdzić w serwisie jak napisał kolega wyżej. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 4.09.2022 o 20:23, vahanar napisał:

Sorki że dopiero teraz ,nie, nic takiego nie słyszę. Jeśli jesteś zdecydowany na zakup warto to sprawdzić w serwisie jak napisał kolega wyżej. 

Jutro dzwonię do serwisu na umówienie wizyty i niech sprawdza co to jest.  Jak będzie wynik dam znać 

 

Edit 1  

usterka znaleziona, uszkodzony wariator napędu. Koszt wymiany w ASO 12000. 

 

 

Edytowane przez Rekrutak
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 4.09.2022 o 20:27, Rekrutak napisał:

Jutro dzwonię do serwisu na umówienie wizyty i niech sprawdza co to jest.  Jak będzie wynik dam znać 

 

Edit 1  

usterka znaleziona, uszkodzony wariator napędu. Koszt wymiany w ASO 12000. 

 

 

o matko!!! czyli oddajesz furę jak  rozumiem....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 11.09.2022 o 13:22, Varicella napisał:

o matko!!! czyli oddajesz furę jak  rozumiem....

Jestem umówiony na naprawę przez poprzedniego właściciela :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

A jak to zawsze w takich wypadkach. Przepychanki. A to ze popsuło się już po sprzedaży , a to ze on nie wiedział. Wycena zrobiona , diagnostyka tez, czekamy :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...