Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Olej w J10 2.0 benzyna


Mates25
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Będę przymierzał się do wymiany oleju w qq j10 polift 2.0 benzyna+ LPG. Póki co cały czas był lany Castrol 5w30. 

Generalnie samochód łyknie jakiś litr na 10 000 km. Jaki olej polecicie? Czy to już moment na przejście na gęstszy? Czytałem że ludzie polecają Motul lub Valvoline. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak to gęstszy?Litr od wymiany do wymiany to nie jest dużo.Ja np teraz zalałem Orlenem 5w30 i jakoś różnicy nie widzę jedynie zostaje parę złotych w porfelu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

 

Godzinę temu, Mates25 napisał:

Czy Liqui Moly Top Tec 4100 5W-40 spełnia normy dla tego silnika?

https://liqui-moly.pl/katalog-doboru-oleju/#oww:/api/v1/oww/1001/POL/POL/1/03335571031d065c/798e18995991d40d/911ce84b7f4edc6ea3c8a239e200e0e1/

Edytowane przez Batman404
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak ktoś nie wie co robić z pieniędzmi, to skorzysta z tego porównania i ich oferty. Dla przykładu wstukałem tam dane Pulsara i wszystkie preferowane propozycje za 5 ltr. to 290-365. Masakra.

Dla porównania - kupiłem w ostatnich dniach 5-kę Elfa za 142,90 zł. Dodam, że tego oleju używam od kilku lat i jestem z niego super zadowolony.

Warto przemyśleć sprawę. Wymagane parametry każdy ma w książce serwisowej, a później wystarczy tylko przeszukać oferty sprzedawców i porównać zgodność z ACEA.    

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, Andrzej G napisał:

Jak ktoś nie wie co robić z pieniędzmi, to skorzysta z tego porównania i ich oferty. Dla przykładu wstukałem tam dane Pulsara i wszystkie preferowane propozycje za 5 ltr. to 290-365. Masakra.

Dla porównania - kupiłem w ostatnich dniach 5-kę Elfa za 142,90 zł. Dodam, że tego oleju używam od kilku lat i jestem z niego super zadowolony.

Warto przemyśleć sprawę. Wymagane parametry każdy ma w książce serwisowej, a później wystarczy tylko przeszukać oferty sprzedawców i porównać zgodność z ACEA.    

Akurat nie zwracałem uwagi na ceny tylko pytanie było czy tamten Liqui Moly ma odpowiednią specyfikację.Co do cen to prawda... Za cenę ich jednej bańki można niedługo kupić dwie bańki np. Elfa czy innego niekoniecznie gorszego oleju 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fakt ceny mają konkretne. Naczytałem się jednak sporo że LM to wyższa półka, stąd też zainteresowałem się tymi olejami. Olej wymieniam raz na rok więc jeśli jakiś olej byłby wart tego żeby dołożyć te kilkadziesiąt złotych na rok to chyba warto... Oczywiście jeśli faktycznie to takie super oleje jak internet głosi...?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę że większe znaczenie niż olej ma częstotliwość zmian łącznie oczywiście z filtrami i nie katowanie na zimnym silniku. A wybór oleju to oczywiście każdego indywidualna sprawa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, Batman404 napisał:

Akurat nie zwracałem uwagi na ceny tylko pytanie było czy tamten Liqui Moly ma odpowiednią specyfikację.

W książce serwisowej masz podaną zalecaną przez producenta auta (silnika) specyfikację ACEA. Porównaj z danymi podawanymi przez producenta oleju ... i masz to o co pytasz.

Dla oleju o który pytasz (Liqui Moly Top Tec 4100 5W-40) producent podaje: 

Liqui Moly rekomenduje ten produkt do samochodów, które wymagają oleju ze specyfikacją: ACEA A3/B4;Fiat 9.55535-H2; Fiat 9.355535-M2; Renault RN 0700 / RN 0710

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Andrzej G napisał:

W książce serwisowej masz podaną zalecaną przez producenta auta (silnika) specyfikację ACEA. Porównaj z danymi podawanymi przez producenta oleju ... i masz to o co pytasz.

Dla oleju o który pytasz (Liqui Moly Top Tec 4100 5W-40) producent podaje: 

Liqui Moly rekomenduje ten produkt do samochodów, które wymagają oleju ze specyfikacją: ACEA A3/B4;Fiat 9.55535-H2; Fiat 9.355535-M2; Renault RN 0700 / RN 0710

Dzięki wielkie ale akurat ja mam inny silnik i jestem dopiero co po wymianie oleju. Pytanie czy ten olej będzie odpowiedni było od kolegi @Mates25?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Batman404 napisał:

Dzięki wielkie ale akurat ja mam inny silnik i jestem dopiero co po wymianie oleju. Pytanie czy ten olej będzie odpowiedni było od kolegi

Gdybyś kolego zerknął do swojej książki serwisowej i podał nam jakie tam masz podane zalecane przez producenta parametry ACEA oleju silnikowego, dawno byś otrzymał jednoznaczną odpowiedź, bo bez tych danych zaśmiecamy tylko wątek i nabijamy śmieciowe posty. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Andrzej G napisał:

Gdybyś kolego zerknął do swojej książki serwisowej i podał nam jakie tam masz podane zalecane przez producenta parametry ACEA oleju silnikowego, dawno byś otrzymał jednoznaczną odpowiedź, bo bez tych danych zaśmiecamy tylko wątek i nabijamy śmieciowe posty. 

Rozumiem ale to nie ja zadałem pytanie jaki olej będzie odpowiedni do mojego silnika. Podesłałem tylko link do wyszukiwarki na stronie Liqui żeby kolega @Mates25mógł zerknąć jaki olej nadaje się do jego silnika według nich 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 16.10.2022 o 19:04, Mates25 napisał:

Czy Liqui Moly Top Tec 4100 5W-40 spełnia normy dla tego silnika?

Leje ten olej od 2 lat i jest bardzo dobry.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...