Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Nie działający prawy led w trybie auto


JasiQ
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Muszę przyznać że powoli mam dosyć tej elektroniki w tych autach dziś:)

Nagle bez przyczyny nie uruchamia mi się prawie swiatlo w trybie auto czyli do jazdy dziennej . Miał ktoś już taki problem ? Nie sądzę by led padł bo samo swiatlo działa wiec może jakiś przekaźnik?

Inna sprawa że ciągle po podłączeniu wyskakują jakieś bzdurne błędy czy też tak macie ?

Zbiegiem okolicznosc auto prawie tydzień było u lakiernika ale nie wiem co mogło spowodować ten stan rzeczy :/ jakas wilgoc? Na codzień stoi w garażu poddziemnym 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a może po malowaniu - pojechał na myjkę - :) nacisło wilgoci -.

Nie wiem jak dużo roboty - ale wykręć lampe i weź do domu na noc :) niech schnie.

Możesz popsikac styki - kontakt sprayem.

PS

mi po lakierowaniu - podłączył kierunkowskazy tak - że zawsze migały awaryjne . ( ciekawe jak to zrobił ) .

Ale wystarczyło przepiąć wtyczki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie tylko on lakierowal maskę ( bo takie miałem widzimisię) I lewe nadkole bo miałem zarysowane . Nie miał gdzie tego spartolic chyba :) ale cholera dziwny zbieg okoliczności.  Coś zbyt duży. No ale jeśli przeschnie i zacznie działać to też świadczy że gdzieś tam jest problem. Ale sam led działa bo zamykając auto pala się dokładnie te same ledy  ? :)

I jeszcze te bledy . Prawie zawsze jak podepna komputer jest tego cala masa mimo ze nic sie kompletnie nie dzieje :/

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć

No nie chcę Cię martwić , ale miałem podobnie ( prawe dzienne w "auto" nie świeciło się - z drogowymi  juz tak)

Na gwarancji wymienili 2 lampy☹️

Podobno jakies moduły niewymienialne w lampie padły😩

Edytowane przez rozbef
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, rozbef napisał:

No nie chcę Cię martwić , ale miałem podobnie ( prawe dzienne w "auto" nie świeciło się - z drogowymi  juz tak)

Na gwarancji wymienili 2 lampy☹️

Podobno jakies moduły niewymienialne w lampie padły😩

Miałem podobnie, ale inne rozwiązanie pomogło.

Sprzedający w ramach rękojmi wymienił mi lampę na nową. Bez rezultatu. Postawił auto u elektryka na 2 dni, wymienili jakiś uszkodzony moduł i dopiero działa jak należy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm dobrze wiedzieć.  Ale ten moduł jest dostępny czy nawet nie mówili co to i po prostu wymienili na nowy ?

Co do ASO to się zupełnie nie dziwię bo oni tylko wymieniają na nowe :P nie zdarzyło mi się nigdy by coś naprawiać chcieli dlatego omijam już ich szerokim łukiem:) ale na gwarancji rozumiem :) a robiłeś to może w wawie ? Bo się zastanawiam do kogo się z tym udać w stolicy właśnie:/ 

I tez przy zamykaniu auta palił Ci się ten led ?

Jest różnica w cenie między lampa a modułem:D 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, JasiQ napisał:

Ale ten moduł jest dostępny czy nawet nie mówili co to i po prostu wymienili na nowy ?

Wymienili na nowy. Szczegółów nie znam. Nie interesowały mnie bo to nie ja płaciłem ;-).

Nawet nie mam jak zapytać - gościu pracuje większość czasu we Francji i też nie bardzo się przejmował ceną wymiany, a kontaktu do tego elektryka nie mam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 20.09.2022 o 14:13, JasiQ napisał:

wiec może jakiś przekaźnik?

 

Światła typu led nie są załączane przekaźnikami a wprost z elektroniki modułu. Za względu na niski pobór prądu  światła nie wymagają przekaźnika, a moduł zapewnia różne dodatkowe funkcje jak różne poziomy jasności np. postojowe/dzienne, czy ostatnio modne sekwencyjne zapalanie świateł i kierunkowskazów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No już niestety to wiem :) oczywiście znaleźć osobę która by to zrobiła graniczy z cudem a do ASO to nawet nie podchodzę:/ wydaje mi się że ten moduł znajduje się już w samej lampie czy się mylę?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Wiesz co zdiagnozowany problem, fachowiec bardzo dobry ale jeszcze nie uporał się z tym:) faktycznie chodzi o jakiś "sterownik" (zapomniałem fachowej nazwy)który reguluje natężenie w ledach a znajduje się on w samej lampie . Zamówił jakąś uszkodzoną lampę i okazało się że tam też jest z tym problem i ma dać mi znać czy uda mu się to naprawić wtedy przyjadę i mi to zrobi. Najwyżej kupie lampę używaną by te część zdobyć ale niestety koszt już większy i pewności nie ma czy nie kupimy szrotu ;/

W twoim wypadku może udałoby się powalczyć z tym sterownikiem po prostu. Ale musisz się udać do kogoś sensownego. Ten mój zajmuje się tylko lampami i elektroniką dlatego mu ufam .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli potwierdza się moje spostrzeżenie ,podczas wymiany lamp na full ledy stwierdziłem że w lampie jest sterownik,bo na jednym kablu pozostaje napięcie około 7V potrzebne do sterowania zmianą dzienne-postojowe.

Ja ominąłem(tak mi się przynajmniej wydaje) ten sterownik i dałem zewnętrzny ogranicznik napięcia.Sterownik jest wtedy wyłączony a zmianę świateł dokonuje przez ten ogranicznik,tak więc sterownik wewnątrz lampy nie jest pod ciągłym napięciem.Ciekawe,czy w przypadku uszkodzenia tego modułu ,światła zadziałałyby po podpięciu tego (mojego) sterownika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Alexblack napisał:

Czyli ze jak nie swieci prawe do jazdy dziennej jak dodasz sterownik to swieci?

Nie,nie kolego.Ja z racji tego,że wymieniałem zwykłe lampy na full ledy to musiałem ominąć sterownik w lampie.Na jednym przewodzie zawsze zostawało napięcie 7V co uniemożliwiało prawidłowe działanie dzienne..postojowe.Po prostu mam inną instalację.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 21.09.2022 o 11:17, yukisan napisał:

Miałem podobnie, ale inne rozwiązanie pomogło.

Sprzedający w ramach rękojmi wymienił mi lampę na nową. Bez rezultatu. Postawił auto u elektryka na 2 dni, wymienili jakiś uszkodzony moduł i dopiero działa jak należy.

Witam. Czy wiesz jaki to modul. Mi tez od strony passzera nie swieci dzienne?

Dzieki za odp

Dziękuję  za odp

2 minuty temu, JACKO29 napisał:

Nie,nie kolego.Ja z racji tego,że wymieniałem zwykłe lampy na full ledy to musiałem ominąć sterownik w lampie.Na jednym przewodzie zawsze zostawało napięcie 7V co uniemożliwiało prawidłowe działanie dzienne..postojowe.Po prostu mam inną instalację.

Dziękuję 

Jakis dobry elektryk we Wroclawiu? Ktos cos?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może ma to związek z modułem komfortu???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 15.11.2022 o 08:38, JACKO29 napisał:

Czyli potwierdza się moje spostrzeżenie ,podczas wymiany lamp na full ledy stwierdziłem że w lampie jest sterownik,bo na jednym kablu pozostaje napięcie około 7V potrzebne do sterowania zmianą dzienne-postojowe.

Ja ominąłem(tak mi się przynajmniej wydaje) ten sterownik i dałem zewnętrzny ogranicznik napięcia.Sterownik jest wtedy wyłączony a zmianę świateł dokonuje przez ten ogranicznik,tak więc sterownik wewnątrz lampy nie jest pod ciągłym napięciem.Ciekawe,czy w przypadku uszkodzenia tego modułu ,światła zadziałałyby po podpięciu tego (mojego) sterownika.

Ciekawe spostrzeżenie . W sumie to pogadam z tym elektrykiem o tym .

ps. kupiłem lampę na allegro za 560 zł (urwane zaczepy , ale ponoć w 100% sprawna) zobaczymy czy jak przerzuci to wszystko to czy będzie działać. Dam znać. Myślałem że uniknę takich kosztów ale już nie miałem siły do tego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Udało się !! Fachowiec przełożył ten moduł z zakupionej na allegro lampy i wszystko działa jak należy :) mam nadzieje , że więcej z tym problemów nie będzie:) tak jak wspominałem nie dajcie się namówić na nową lampę a już na pewno nie w ASO.

ps. ten fachowiec zaciągnął języka w nissanie i okazało się , że to wada fabryczna i nissan się zastanawia nad akcja serwisową ale coś czuje że nigdy do niej nie dojdzie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Kolego czy możesz pokazać na zdjęciu jak wygląda ten stary sterownik, ponieważ kupiłem też lampę,  rozebrałem ale są tam dwie możliwości, płytka i mała płaska skrzyneczka nie wiem która. Pozdrawiam. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oj niestety nie wiem ;/ z poprzedniej lampy zostawiłem sobie jedynie to co może się kiedyś przydać a resztę facet wyrzucił. Poszukam jutro kontakt do niego i Ci podrzucę to możesz zadzwonić bo na pewno będzie pamietał moją sprawę ;) wydaję mi się że chodziło o płytkę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy naprawialne to zależy pewnie od przypadku ale myślę że zazwyczaj całość do wymiany. Akurat ten elektryk nie mial takiego .Kwestia zdobycia lampy z dobrym modułem. Można i za 200 zł znaleźć na serwisach aukcyjnych . Ja kupiłem lampę z urwanymi uchwytami czy coś ale kompletnie mnie to nie interesowało:) w końcu i tak cała operacja jest wielokrotnie tańsza niż zakup nowej lampy w internecie a o ASO nie wspomnę:) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...