Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

[T32] Świecącą kontrolka poduszki powietrznej po wymianie akumulatora


orzech36
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie 

Wymieniałem ostatnio akumulator w T32 z 2014 roku i po uruchomieniu samochodu zapaliła się kontrolka poduszki powietrznej. Kontrolka pali się cały czas na czerwono. 

Czy to może być spowodowane samą wymianą akumulatora i można to jakoś usunąć czy raczej to będzie jakaś awaria? 

Nie miałem możliwości narazie podpięcia pod komputer i sprawdzenia co to za błąd... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czym testujesz poduszki? Bo ja szczerze to nie znalazłem nikogo poza ASO by miał możliwość sprawdzenia układu poduszek. Mam to samo w aucie, ale ja sobie to sam zrobiłem przez głupotę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie nie testowałem. Myślałem o podjechaniu do mechanika bo nie ma czym tego sprawdzić. 

Mam adapter Obd2 bluetooth za kilkanaście zł, ale nie da się nim sprawdzić poduszek 

27 minut temu, tomkek1912 napisał:

A czym testujesz poduszki? Bo ja szczerze to nie znalazłem nikogo poza ASO by miał możliwość sprawdzenia układu poduszek. Mam to samo w aucie, ale ja sobie to sam zrobiłem przez głupotę.

A co zrobiłeś że Ci zaświeciła poduszka? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem wypiętą z instalacji sygnalizację wyłączenia poduszki, zapomniałem podłączyć przed odpaleniem silnika. Układ się sprawdził, obwód otwarty i zrobiło błąd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 miesięcy temu...
W dniu 3.10.2022 o 08:02, tomkek1912 napisał:

Miałem wypiętą z instalacji sygnalizację wyłączenia poduszki, zapomniałem podłączyć przed odpaleniem silnika. Układ się sprawdził, obwód otwarty i zrobiło błąd.

W moim T32 także świeci się kontrolka SRS. Świeci stale, nie miga. Wymieniałem radio, i w sumie był moment kiedy uruchomiłem samochód bez podpiętego wyświetlacza od kontrolek poduszki pasażera. Ten błąd się sam nie wykasuje po prawidłowym podpięciu? Nie ma opcji wymuszenia testu na nowo i weryfikacji stanu ponownie? Tylko ASO pozostaje?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo to nie miga jak we wcześniejszych modelach. Też miałem na stałe. Podczas włączenia zapłonu lub silnika układ SRS się sprawdza. Wtedy na zegarach świeci kontrolka poduszek, ale również świeci przez ten sam czas kontrolka sygnalizacji wyłączenia poduszki padażera. Sterownik puszcza jednym pinem 12V przez kontrolkę i wraca innym pinem do tego sterownika - zamknięcie obwodu. Jeśli kontrolka jest odpięta z wiązki obwód jest otwarty i sterownik traktuje jako uszkodzenie i wyrxuca stały błąd. Odpięcie akumulatora na dobę czy więcej nic nie da. Ja znalazłem serwis, który z 70 zł skasował błąd. Po ponownym odpaleniu auta jest ok. Teraz jak coś grzebię w aucie to jak odpinam jakieś komponenty poduszek to się pilnuje by nie odpalać zapłonu, albo żeby jakiegoś zwarcia nie zrobić. Jest szansa, że jakbyś miał dostęp do kogoś z urządzeniem typu multidiag (pro) z oprogramowaniem delphi lub podobnym to da radę ten błąd usunąć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...