Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

awaria czujników cofania


turas432
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam przestały działać wszystkie czujniki cofania nie wyświetla się żaden błąd na po włączeniu wstecznego na kamerze pokazuje czerwony x na tle samochodu może ktoś miał taki problem. Może ktoś wie który to  bezpiecznik proszę o info     dziękuje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A może padł brzęczyk sygnału czujników cofania?

Tak myślę, bo mi już dwa razy padł i jak przestał brzęczeć to czujniki nie działały.

A czy wcześniej buzzer nie działał inaczej: charczał, nie trzymał tonu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest  z tyłu (stojąc za samochodem i patrząc do bagażnika) po lewej stronie za plastikami.

Koszt buzzera orginalnego to około 80zł

Wymiana około pół godziny. Ja całego plastiku nie ściągałem - tylko go odchyliłem. Trochę mi się ręce poharatały, ale było CHYBA mniej roboty.

Tu masz filmik jak to zrobić

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 11 miesięcy temu...
W dniu 3.10.2022 o 22:47, Karminadel napisał:

A może padł brzęczyk sygnału czujników cofania?

Tak myślę, bo mi już dwa razy padł i jak przestał brzęczeć to czujniki nie działały.

A czy wcześniej buzzer nie działał inaczej: charczał, nie trzymał tonu?

Właśnie mi też znienacka przestały działać wszystkie czujniki parkowania. Po przyłożeniu palca do czujników nic nie czuć.

Dioda od wyłącznika czujników szybko pulsuje, na ekranie z obrazem z kamery na widoku auta jest przekreślony symbol czujników. 

Ale na ekranie komputera nie ma żadnych komunikatów. 

Niestety "turas432" już nie pofatygował się podać rezultatu, ale wnioskuję, że to było to, bo inaczej pewnie pytałby dalej. 

@Karminadel

Czy miałeś jakiś komunikat na ekranie komputera o błędzie czujników ?

Pytam bo film jaki poleciłeś - na ekranie wyświetlał się komunikat o błędzie czujników.

Czy masz jakiś symbol tego buzzera ? (do kupienia tylko w ASO ?)  

Edit: Znalazłem symbol: Renault 256506024R  (Valeo 303404)

Na wszelki wypadek - czy wiesz gdzie jest zamocowany przedni buzzer, bo może to on padł ?

Z góry dzięki.

Edytowane przez Tomi_St
dodana odpowiedź własna
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No niestety w moim przypadku oba buzery okazały się sprawne (kupiłem używany od Renault Scenic).

Buzer można sprawdzić omomierzem. Pokazuje rezystancję 50 Ohm i jak podłączy się omomierz to słychać take lekkie pyknięcie od napięcia z miernika.

Przedni buzer jest umieszczony na plastikowej osłonie pod kierownicą (trochę wyżej i na lewo od gniazda OBD). Osłonę łatwo można wyjąć bez odkręcania żadnych śrubek.

 

Wygląda na to, że padła jednostka sterująca od czujników :( lub cały komputer, będę musiał podjechać do jakiegoś serwisu aby odczytali błędy, może pokaże co padło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to sam sobie odpowiem.

Winowajcą okazały się przednie dwa czujniki parkowania. Widać, komputer gdy wykrywa awarię jakiegoś czujnika to wyłącza cały system.

Koszt zakupu to 60zł za sztukę. Dobrze, że to były czujniki przednie (obok tablicy rejestracyjnej), bo aby je wymontować wystarczy je wypchnąć do środka, nic nie trzeba demontować ani odkręcać.

Czujniki już wcześniej powodowały fałszywe alarmy, stąd moje podejrzenie właśnie na nie.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myslalem,ze trzeba odkrecic obudowe tych czujnikow, zeby je wymienic. U mnie dzieje sie to samo, auto z 2020roku. Masz moze numery tych czujnikow?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No niestety, u mnie nie da sie ich wypchnac(wszystko trzeszczy a one nawet nie drgna), trzeba odkrecic obudowe tych czujnikow:

 

s-l1600.jpg

Te dwie srubki ale dostep jest bardzo ciezki, prawy moze jeszcze pojdzie ale lewy katastrofa, no i zardzewiale.

Edytowane przez Banan61
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie od kilku dni po włączeniu wstecznego,mimo że z tyłu pusto to piszczą jakbym miał za chwilę w coś przy***ć...Chyba trzeba będzie całość wymienić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, Banan61 napisał:

No niestety, u mnie nie da sie ich wypchnac(wszystko trzeszczy a one nawet nie drgna), trzeba odkrecic obudowe tych czujnikow:

 

zapomniałem dodać, że ja mam przed lift więc trochę to wygląda inaczej. 

Dało się wy wypchnąć, a potem wcisnąć aż zrobią "klik"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...