Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Hałas, wycie przy delikatnym przyspieszaniu


Exit
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Od dwóch tygodni jestem posiadaczem Qasqaia 2021 w wersji Tekna . 

Występuje w moim samochodzie miedzy prędkością 50 a 70 km/h dodatkowy hałas, wycie podczas delikatnego dodawania gazu. Słychać taki gwizd , buczenie . Nie jest to głośne ale słyszalne i jak dla mnie irytujące. Dzieje się tak przy delikatnym przyspieszaniu miedzy podanymi prędkościami niezależnie od biegu.  Czy ktoś też słyszy "coś" podobnego w zadanym zakresie prędkości. 

Edytowane przez Exit
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdziłem u siebie, tyle że mam xtronic. Faktycznie w jakimś zakresie pojawia się podobny dźwięk. U mnie przypomina to bardziej jakiś świst powietrza, ewentualnie takie minimalne dmuchanie w gwizdek. Ale to jest tak ledwo słyszalne, że naprawdę musiałem się skupić. Też to zauważyłem po zakupie ale niespecjalnie mi to przeszkadzało. Czyli albo się przyzwyczaiłem albo coś się ułożyło i dlatego mniej słychać. Turbo raczej to nie jest bo dźwięk pojawia się nawet przy bardzo niskich obrotach. Ja mam auto 5 miesięcy, zaczekaj i obserwuj bo tak jak teraz dumam to faktycznie wcześniej chyba było to głośniejsze. Teraz jakby nie ten post to pewnie bym żył w niewiedzy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedź. Jutro jadę na serwis ale raczej nic z tym nie zrobią. To jest takie dmuchanie w gwizdek jak mówisz. Wczoraj specjalnie przejechałem się autem testowym innego dealera i niestety ma to samo , wręcz gorzej. Przy prędkości około 120 km bez gazu hamowanie silnikiem wywołuje też takie Uuuuuu. Więc jest to cecha tego auta.  Ja to zauważyłem wcześniej przed zakupem ale jakoś nie zwróciłem na to uwagi. Teraz zaczyna mnie to denerwować . Czytałem na forum niemieckim że ktoś nawet z tego powodu wymieniał skrzynie automat ale bez rezultatu. Ja mam manual i podobno to bardziej słychać. Auto ma przejechane 7000 km. Wydaje mi się że to słychać dyferencjał przy pewnych prędkościach.

Edytowane przez Exit
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Cytat

około 120 km bez gazu hamowanie silnikiem wywołuje też takie Uuuuuu.

Na brytyjskim forum jest napisane, że jest to odgłos działającej rekuperacji czyli odzyskiwania energii i ładowania baterii. To samo usłyszałem w serwisie gdy to zgłosiłem
 

Cytat

miedzy prędkością 50 a 70 km/h dodatkowy hałas, wycie podczas delikatnego dodawania gazu.

Nic takiego nie słyszę u siebie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tego Uuuu to już w ogóle nie kojarzę :) Faktycznie może to być rekuperacja. Pod kątem elektryfikacji jestem obojętny, wydaje mi się, że ten akumulatorek pomaga tylko przy start stopie. Jeśli pomaga także w trakcje jazdy to fajnie jeśli ktoś mnie oświeci chociaż po spalaniu w mieście wnioskuję, że to zwykła benzyna :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżdżę dużo z wyłączonym audio i nic niezwykłego nie słyszę, obojętnie czy to 50, czy 150 km/h.

Przy toczeniu się z bardzo powoli, krótko przed zatrzymaniem się, wyczuwam taki zwalniający opór w napędzie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Dla informacji . Jechałem dwoma następnymi samochodami demonstracyjnymi . Samochody zachowywały się normalnie . Bez dodatkowych niepokojących odgłosów. Więc czeka mnie wizyta w serwisie.  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 miesięcy temu...
W dniu 9.10.2022 o 17:04, Exit napisał:

Witam wszystkich.

W ubiegłym roku kupiłem qashqaj-a 158 km n-connecta.

Mam podobne objawy jak w temacie.Przy prędkości 60-80 km/h słychać metaliczny dźwięk,gwizd,przy przyśpieszaniu jak i hamowaniu silnikiem.

W serwisie nie mieli takiego przypadku,zaprosili inżyniera z nissana,który stwierdził,że jest to dźwięk związany z pracą łańcucha przekładni CVT.

Jeżdżąc w mieście gwizd jest do zniesienia, wyjeżdżając za miasto z prędkością od 60-100 km/h, ten sam gwizd staje się irytujący.

Satysfakcja z zakupu nowego samochodu prysła jak bańka mydlana, w chwili odbicia się od ściany w serwisie.

Pozdrawiam.

Edytowane przez Marek_B
Pomyłka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

U mnie pojawiło się bardzo głośne buczenie w zakresie od 0 do ok 75 km/h.
Pojawia się to tylko przy obciążeniu samochodu (3 osoby i parę cięższych rzeczy w bagażniku). Przy "toczeniu" się w korku dźwięk ten wywodzi się z tylnej centralnej części pojazdu, natomiast przy przyspieszaniu ten dźwięk zanika, pojawią się inny w prawej tylnej części pojazdu. Po odpuszczeniu gazu ten dźwięk z prawej strony przechodzi z powrotem w dźwięk w centralnej części pojazdu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Tu jest omawiany inny przypadek. Delikatne wycie , gwizd przy delikatnym dodawaniu gazu . Niestety serwis mi stwierdził że nie widzi problemu. Odbyłem dodatkowe jazdy innymi samochodami demonstracyjnymi i niestety niektóre auto miały ten nie fajny dżwięk. Jakość niestety fatalna .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Dzisiaj byłem na pierwszym rocznym przeglądzie w serwisie. Dostałem samochód zastępczy w podobnej konfiguracji do mojego,

i ten sam gwizd, tylko od 80 km/h. Może części z których są składane te samochody, nie powinny być montowane w samochodach tylko w furmankach.

I pozostaje tylko powiedzieć, że ten typ, tak ma.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Podłączę się pod temat. U mnie ten gwizd występuje po odpuszczeniu gazu. Przy niskich prędkościach ledwo słyszalny ale przy 130 na 6 biegu jest już dość głośny i stopniowo zanika do 120 i niemal cichnie , na 5 biegu jest to samo ale znacznie ciszej.  Samochód mam od kilku dni i dopiero dzisiaj byłem w trasie . wcześniej miasto i dużo wolniej. 

Czy już mam się bać  ? 😱

Edytowane przez SlavKo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Dzięki. Poczytałem z użyciem translatora. Faktycznie jest problem, głównie ( dyskomfort) napisali że jest już na to jakas rada , tylko czy w Polskich salonach już to wiedzą . Zobaczymy jak zgłoszę problem przy pierwszej wymianie oleju.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...